پر بازدید ترین مطالب

يک درمان طبيعي براي سينوزيت


يک درمان طبيعي براي سينوزيت

خبرگزاري آريا –
گياهان دارويي براي سينوزيت
داروي گياهي براي درمان سينوزيت
در صورت بروز عفونت باکتريايي يا ويروسي، سينوس ها دچار التهاب شده و مشکل معروف به سينوزيت بروز مي کند. ترکيب زنجبيل با سرکه سيب يکي از درمان هاي طبيعي و تسکين دهنده سينوزيت است.
سينوزيت
سينوس ها حفره هاي استخواني پر از هوا هستند که در جمجمه و نزديک بيني قرار دارند. سينوس ها پوشيده از سلول هايي هستند که بلغم (مخاط) توليد مي کنند. کار بلغم توليد شده نرم نگه داشتن منطقه در حين تنفس است.
در صورت بروز عفونت باکتريايي يا ويروسي، اين بافت هاي نرم دچار التهاب شده و مشکل معروف به سينوزيت بروز مي کند. اين بيماري در ترشحات توليدشده مشکل ايجاد کرده و باعث افزايش حجم آنها مي شود. علاوه بر اين رنگ آنها نيز تغيير کرده و به رنگ زرد و سبز در مي آيد. تمام اين مسائل باعث ايجاد سردرد و احساس فشار در بيني و همچنين قسمت فوقاني سر مي شود.
عفونت سينوس در اثر سرماخوردگي و يا واکنش به عوامل آلاينده محيط تشديد شده و حاد مي شود. علاوه بر اين ممکن است که سينوزيت مزمن شده و بين 10 تا 12 هفته طول بکشد.
در هر دو صورت، روش هاي طبيعي مناسبي براي کنترل علائم اين بيماري و تسريع روند درمان وجود دارد. ترکيب زنجفيل با سرکه سيب يکي از درمان هاي طبيعي و تسکين دهنده سينوزيت است. در اين مطلب شما را با روش تهيه اين درمان خانگي و شيوه استفاده از آن بيشتر آشنا مي کنيم.
تسکين سينوزيت به کمک دو ترکيب فوق العاده
ترکيب ريشه زنجبيل با سرکه سيب يک درمان طبيعي و موثر براي تسکين سينوزيت است. اين دو ماده غذايي شهرت زيادي در کاهش التهاب، خواص آنتي اکسيداني و برطرف کردن احتقان دارند و بيماري هاي زيادي را درمان مي کنند. تهيه يک داروي طبيعي از اين دو ماده غذايي با مازاد ترشحات سينوس ها مقابله کرده و شما را از شر عفونت هاي ويروسي و باکتري ها و همچنين التهاب ها خلاص مي کند.
اندر خواص زنجبيل
ريشه زنجبيل حاوي عامل فعالي به نام ژينژرول (جينجرول) است که از قرن ها پيش به عنوان درمان مناسب براي اختلالات گوارشي و تنفسي استفاده شده است. ميزان بالاي ويتامين ها، آنتي اکسيدان ها و مواد معدني موجود در اين ريشه درمانگر باعث تقويت دستگاه ايمني بدن در برابر ويروس ها و باکتري ها مي شود.
بايد بدانيد که ويروس ها و باکتري ها عامل التهاب بافت هاي نرم سينوس هاي بيني محسوب مي شوند. خوشبختانه زنجبيل اين قدرت را دارد که واکنش هاي آلرژيک را کاهش دهد و مانند يک عامل ضدعفوني کننده از تکثير قارچ ها جلوگيري کند. زنجبيل معطر است و به همين دليل باعث باز شدن بيني و تسکين دردهاي ناشي از سينوزيت مي شود.
گياهان دارويي براي سينوزيت
ترکيب ريشه زنجبيل با سرکه سيب يک درمان طبيعي و موثر براي تسکين سينوزيت است
خواص سرکه سيب
سرکه سيب يک منبع طبيعي از ويتامين ها، مواد معدني، اسيدهاي آمينه و عناصر مغذي است که براي مقابله با سينوزيت موثر عمل مي کند. خواص بي نظير اين سرکه به تقويت قدرت دفاعي بدن کمک کرده و باعث کاهش خطر بروز آلرژي، سرماخوردگي، آنفلوانزا و ديگر مشکلات تنفسي مي شود.
سرکه سيب حاوي ميزان قابل توجهي پتاسيم است که به کاهش ترشح مخاط و بلغم کمک کرده و به اين ترتيب مانع از احتقان مي شود. خواص ضدعفوني کنندگي اين سرکه براي مقابله با عفونت ها فوق العاده است و مانع از ضخيم شدن مخاط مي شود.
روش تهيه درمان خانگي سينوزيت با سرکه سيب و زنجبيل
حال که اطلاعاتي کلي در خصوص خواص اين دو ماده غذايي به دست آورديد بهتر است روش تهيه اين درمان ضد سينوزيت خانگي را نيز بياموزيد. يادتان باشد که سرکه سيب بايد صددرصد طبيعي و ارگانيک باشد. چون سرکه سيب تصفيه شده خواص درماني انواع ارگانيک را ندارد.
گياهان دارويي براي سينوزيت
داروي گياهي براي درمان سينوزيت
ترکيبات لازم
ريشه زنجبيل : يک قطعه بزرگ
سرکه سيب طبيعي : يک ليوان معادل 250 ميلي ليتر
روش تهيه
ريشه زنجبيل را رنده کنيد و داخل ظرفي شيشه اي حاوي يک ليوان سرکه سيب بريزيد. در شيشه را محکم ببنديد و آن را در جاي خنک و دور از نور نگه داريد و اجازه دهيد به مدت 10 روز استراحت کند. هر از گاهي شيشه را تکان دهيد تا ترکيب به خوبي مخلوط شود.
روش استفاده
يک روش استفاده از اين درمان ضدسينوزيت شامل بوييدن آن به مدت 5 دقيقه و دو بار در روز است.
شب ها يک پارچه تميز را به محلول آغشته کنيد و آن را به مدت يک ساعت روي گردن خود قرار دهيد. اين کار را به مدت پنج روز تکرار کنيد تا نتيجه مطلوبي حاصل شود.
اگر بعد از چند روز استفاده مداوم از اين محلول، بهبودي در وضعيت خود مشاهده نکرديد ، به پزشک مراجعه کنيد.
يک روش ديگر
روش ديگري براي استفاده از زنجبيل در تسکين و درمان سينوزيت وجود دارد. در اين روش کافيست زنجبيل را جوشانده و بخور بگيريد. براي اين کار به 5 قاشق زنجبيل تازه و يک ليتر آب نياز داريد. کافيست زنجبيل تازه را رنده کرده و 5 قاشق (معادل 10 گرم) از آن را در يک ليتر آب بريزيد. اجازه دهيد با حرارت ملايم به جوش بيايد. سپس ترکيب را به مدت 3 دقيقه بجوشانيد و زير شعله را خاموش کنيد. روي سرتان حوله يا دستمالي بياندازيد و بخور بگيريد. اين کار را به مدت 5 دقيقه انجام دهيد. توصيه مي کنيم تا بهبودي کامل هر شب اين کار را تکرار کنيد.
اين دو شيوه روش هاي مناسبي براي درمان علائم سينوزيت هستند. مي توانيد با انجام اين توصيه ها در عرض چند روز بهبودي قابل توجهي را در شرايط خود مشاهده کنيد. در غير اين صورت لازم است حتما به پزشک مراجعه کنيد.
منبع:tebyan.net
لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب