ياهو به کاربران خود مي گويد هکرها احتمالا بدون داشتن پسوورد وارد حساب ها شده اندمفیدستان:

ياهو به کاربران خود مي گويد هکرها احتمالا بدون داشتن پسوورد وارد حساب ها شده اند


خبرگزاري آريا – ياهو به برخي از کاربران خود گفته که هکرها توانسته اند بدون داشتن اطلاعات حساب و رمز ورود، و با استفاده از کوکي هاي ساختگي، وارد حساب هاي کاربري شان شوند و اطلاعات شان را مشاهده کنند.
اين گزارش ابتدا در ماه سپتامبر سال گذشته ميلادي اعلام شد و ياهو نيز رسما به آن اعتراف کرد. آمار منتشر شده نشان مي داد که هک ياهو، بزرگ ترين هک تاريخ از لحاظ تعداد افرادي که تحت تاثير قرار گرفته اند بوده.
ياهو حالا مي گويد که برخي از هک هاي اخير، با هک اعلام شده در ماه سپتامبر در ارتباط بوده و احتمالا توسط همان اشخاص انجام شده است. نامشخص است که برخي کاربران چرا حالا متوجه اين موضوع مي شوند، ماه ها پس از آنکه ياهو هک شدن سرويس خود را افشا ساخت.
کوکي ها از اين جهت مورد استفاده قرار مي گيرند که اطلاعات شخصي را در مرورگر شخص ذخيره کنند. به همين خاطر، لازم نيست هر بار وارد سايتي مي شويد، رمز را دوباره وارد کنيد و به صورت پيش فرض در اختيارتان قرار مي گيرد.
در ماه سپتامبر، ياهو اعلام کرد اشخاص ثالثي که در اين هک دست داشتند، الگوريتم ساخت کوکي هاي ياهو را ياد گرفته اند. حالا اعلام شده که با استفاده از اين کوکي هاي ساختگي، هکرها توانسته اند وارد حساب کاربران شوند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

ياهو به کاربران خود مي گويد هکرها احتمالا بدون داشتن پسوورد وارد حساب ها شده اند ياهو به کاربران خود مي گويد هکرها احتمالا بدون داشتن پسوورد وارد حساب ها شده اند

برچسب ها

اندکی تفکر …

ﺳﺮﻧﻮﺷﺖ
ﺗﻮﺳﻂ ﮐﻔﺶ ﻫﺎﯾﯽ
ﮐﻪ ﭘﻮﺷﯿﺪﻩ ﺍﯾﻢ،
ﺭﻗﻢ ﻧﻤﻴﺨﻮﺭﺩ،
ﺑﻠﮑﻪ ﺑﻪ ﻗﺪﻡ ﻫﺎﯾﯽ
ﮐﻪ ﺑﺮ ﻣﯽ ﺩﺍﺭﯾﻢ ﻭﺍﺑﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ...

پر بازدیدترین مطالب