پر بازدید ترین مطالب

ویندوز به‌زودی سلطه اندروید در بازار تبلت‌ها را به زیر می‌کشد


سرانجام سرمایه‌گذاری‌های مایکروسافت روی ویندوز ۱۰ به عنوان یک پلتفرم مخصوص تبلت در حال نتیجه دادن است و این شرکت به زودی موفق به کنار زدن اندروید خواهد شد.

براساس آخرین تحقیق صورت گرفته توسط موسسه‌ی تلسایت، ویندوز در بازار تبلت‌ها رشد قابل توجهی را تجربه کرده و بیش از همیشه به اندروید نزدیک شده است. این مطالعه منحصرا در بازار استرالیا انجام گرفته؛ اما نشان‌دهنده‌ی رشد ویندوز در یک سطح جهانی است. برطبق برآورد این موسسه، سیستم‌عامل مایکروسافت تا پایان سال جاری می‌تواند سلطه‌ی اندروید را در بخش تبلت‌ها به زیر بکشد. در این صورت، ویندوز با قرار گرفتن پشت سر آی‌اواس، به دومین پلتفرم محبوب در بازار تبلت‌ها تبدیل خواهد شد.

براساس نتایج این مطالعه، در حال حاضر سهم ویندوز از بازار تبلت در استرالیا ۲۲ درصد است. در طرف دیگر، آی‌اواس با ۴۹ درصد و اندروید با ۲۹ درصد به ترتیب جایگاه‌های اول و دوم را در اختیار دارند.

اگر روند فعلی حفظ شود، با کاهش محبوبیت اندروید و افزایش سهم ویندوز، تغییر جایگاه این دو پلتفرم تا پایان امسال محقق خواهد شد. در حال حاضر، اپل، سامسونگ، مایکروسافت و لنوو برترین سازندگان تبلت در نیمه‌ی اول امسال بوده‌ و ۸۰ درصد از مجموع تبلت‌های به فروش رفته در استرالیا متعلق به آن‌ها بوده است.

اپل همچنان حاکم بلامنازع در بازار تبلت‌ها است

با وجود گسترش نفود ویندوز در سال‌های اخیر، آیپدهای اپل همچنان صاحب ۵۰ درصد از سهم بازار استرالیا هستند. این موضوع نشان‌دهنده‌ی این است که ویندوز مایکروسافت برای تصاحب جایگاه آی‌اواس، مسیر بسیار دشواری پیش‌رو دارد.

اما از طرف دیگر، این تحقیق نشان می‌دهد که افزایش محبوبیت سیستم‌عامل مایکروسافت تا حد زیادی ناشی از بهبود‌های صورت گرفته در رابط کاربری لمسی و روی آوردن بیشتر سازندگان به ساخت دستگاه‌های هیبریدی با کاربرد دوگانه‌ی لپ‌تاپ و تبلت است که به کاربران امکان می‌دهد تا در مواقع دلخواه از مزایای هرکدام بهره‌مند شوند.

در این تحقیق آمده است:

تلسایت برآورد می‌کند فروش تبلت‌ها در نیمه‌ی دوم امسال، با رشدی ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ۱.۷ میلیون دستگاه افزایش داشته باشد. انتظار می‌رود بازار تبلت‌ها به‌واسطه‌ی جایگزینی دستگاه‌های از رده خارج و قدیمی یا ارتقا به دستگاه‌های هیبریدی توسط مصرف‌کنندگان، مجددا رشد جدیدی را تجربه کند.

افزون بر این، به نظر می‌رسد بخش اعظم مصرف‌کنندگان استرالیایی علاقه‌مند به تبلت‌های مجهز به شبکه‌ی نسل چهارم موبایل هستند. در حال حاضر، مایکروسافت در حال ساخت نسخه‌های جدیدی از سرفیس با قابلیت پشتیبانی از شبکه‌ی نسل چهارم موبایل است. انتظار می‌رود این سرفیس‌های جدید تا پایان سال جاری آماده‌ی عرضه به بازار شوند.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب