وزارت بهداشت: همراه مقامات تیم پزشکی می‌فرستیم


سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح پزشک خانواده در حدود ۶۰ درصد نقاط کشور شامل روستاها، شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، مناطق عشایری و بخشی از شهرهای زیر ۵۰ و ۱۰۰ هزار نفر اجرا شده است.

 

به گزارش ایرنا، ایرج حریرچی چهارشنبه شب در حاشیه آیین معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: پیش بینی می شود این طرح مهم تا ۲سال آینده در ۴۰درصد باقی مانده از نقاط کشور اجرا شود.

 

او گفت: مجلس شورای اسلامی اقدام های مهم و ارزنده ای در حوزه بهداشت، درمان و سلامت انجام داده که از مهمترین آنها می توان به واگذاری تکالیفی به وزارت بهداشت مبنی بر تکمیل پرونده الکترونیک سلامت و اجرای نظام پزشک خانواده تا پایان سال دوم برنامه ششم توسعه کشور اشاره کرد.

 

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: چنین اموری بیانگر حمایت همه جانبه دولتمردان و متولیان امر از حوزه بهداشت، درمان و سلامت کشور است.

 

 حریرچی گفت: برنامه هایی مطابق با استاندارد جهانی در زمینه همراهی تیم پزشکی با مسئولان اجرایی کشور نیز در دستور کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است.

 

وی در ادامه گفت که تعداد تخت های بیمارستانی به ازای هر یکهزار نفر تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت یک و نیم مورد بود در حالی که این هم اینک به ۱٫۷ تخت به ازای این میزان رسیده است.

 

تعداد تخت های موجود بیمارستانی در کشور افزون بر ۲۸ هزار مورد است که به گفته سخنگوی وزارت بهداشت حدود ۵۷ درصد آنها فرسوده و فاقد بهسازی هستند.

 

تعداد تخت های مورد نیاز در کشور افزون بر ۱۰۰ هزار مورد اعلام شده است

 

حریرچی وضعیت شاخص های حوزه بهداشت و درمان کهگیلویه و بویراحمد را یادآور شد و گفت: برنامه های سلامت این استان در بسیاری شاخص ها از متوسط کشوری بهتر است. 

 

او گفت: تمامی جمعیت افزون بر۷۰۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد باید تا چند ماه آینده زیر پوشش خدمات بهداشتی و طرح مراقب سلامت قرار گیرند.

 

وی گفت: پزشکان و نیروهای تخصصی مورد نیاز در حوزه بهداشت، درمان و سلامت به زودی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کهگیلویه و بویراحمد تامین و یا تکمیل می شود.

 

حریرچی افزود: سعی می شود که برخی طرح های بهداشتی و درمانی در حال اجرا در کهگیلویه و بویراحمد شامل بیمارستان ۲۸۳ تختخوابی یاسوج، مرکز درمان ناباروری، آزمایشگاه مرکزی و مراکز تک نفره زایمان تا ۶ ماه آینده تکمیل و یا افتتاح شوند تا وضعیت بهداشتی و درمانی این استان ارتقا یابد.

 لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

در صنعت غذایی ایرلاین‌ها چه خبر است؟آن دسته افرادی که بیش از حد معمول سفر هوایی می‌کنند، با شنیدن نام غذای هواپیما قطعا نیوزهاب نشریه روزانه گروه مپنادلالی یونیت اینترنشنال بین وزارت نیرو و مپنا تسنیم در حالی که وزارت نیرو، قرارداد الف دلایل پرداخت‌های چند ده میلیونی به پزشکان از …سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در مواردی استثنایی، پرداخت‌های بالای ۱۰۰ گفت وگوبارئیس ایثارگران سپاه؛ایثارگران سپاه …سلام بسیجی فعال از سال تاکنون که ماه آن را اسیر بودم و آزاده و جانباز بیمار و نوشته های خواندنی روح‌اله شنبه ‏ ‏ اگر جمعیت چین به شکل یک صف از مقابل شما راه بروند، این صف استخدام شرکت ملی نفت سال استخدام وزیر …استخدامشرکتنفتسالخبر ۲۹ مهر ۹۳ استخدام دولت مجوز استخدام پذیرفته‌شدگان آزمون وزارت نفت را صادر کردنیوزهاب نشریه روزانه گروه مپناگروه اقتصادی نسیم آنلاین اواسط خرداد ماه امسال، وزارت نیرو تفاهم‌نامه‌ای را با قطع سخنان روحانی در کرمانشاه با شعارهای مردمرئیس‌جمهور در اولین برنامه خود در این سفر یک‌روزه برای سخنرانی و دیدار عمومی با مردم در صنعت غذایی ایرلاین‌ها چه خبر است؟ فارغ از نوع طبخ غذا و کیفیت و مزه آن، دهه ها دانش، تکنولوژی و نوآوری صرف شده است تا این صنعت نیوزهاب نشریه روزانه گروه مپنا به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، «عباس علی آبادی» مدیرعامل شرکت مپنا در همایش الف دلایل پرداخت‌های چند ده میلیونی به پزشکان از شیر مادر سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در مواردی استثنایی، پرداخت‌های بالای ۱۰۰ میلیون گفت وگوبارئیس ایثارگران سپاه؛ایثارگران سپاه وبسیج بخوانند سلام جانباز و آزاده کارمندآموزش وپرورش هستم که درسال حکم ازکارافتادگی کلی ام آمد و حالت نوشته های خواندنی روح‌اله شنبه ‏ ‏ اگر جمعیت چین به شکل یک صف از مقابل شما راه بروند، این صف به استخدام شرکت ملی نفت سال استخدام وزیر نفت قول داد قبول استخدامشرکتنفتسال خبر ۲۹ مهر ۹۳ استخدام دولت مجوز استخدام پذیرفته‌شدگان آزمون وزارت نفت را صادر کرد نیوزهاب نشریه روزانه گروه مپنا گروه اقتصادی «نسیم آنلاین» اواسط خرداد ماه امسال، وزارت نیرو تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت قطع سخنان روحانی در کرمانشاه با شعارهای مردم رئیس‌جمهور در اولین برنامه خود در این سفر یک‌روزه برای سخنرانی و دیدار عمومی با مردم

برچسب ها

اندکی تفکر …

اگر قرار باشد "خوبیِ" ما وابسته
به "رفتار" دیگران باشد
این دیگر "خوبی" نیست . . .
بلکه "معامله" است!

پر بازدیدترین مطالب