پر بازدید ترین مطالب

واکنش وزارت بهداشت در خصوص شايعه برنج‌هاي لاستيکي و پلاستيکي


واکنش وزارت بهداشت در خصوص شايعه برنج‌هاي لاستيکي و پلاستيکي

خبرگزاري آريا – معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌هاي غذايي سازمان غذا و دارو به انتشار کليپي در فضاي مجازي با مضمون برنج‌هاي لاستيکي و پلاستيکي واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از ايسنا، سميره صباح در واکنش به انتشار کليپي در فضاي مجازي با مضمون برنج‌هاي لاستيکي و پلاستيکي در بازار که سلامت مصرف‌کنندگان را به خطر انداخته، گفت: اين خبر به هيچ عنوان صحت ندارد و سازمان غذا و دارو تمام منابع و مزارع برنج را قبل از اقدام به واردات، مورد بازديد و آزمايش قرار مي‌دهد. تمام کارخانه‌ها نيز بازديد مي‌شوند و موارد نيز قبل از اينکه مجوز واردات دريافت کنند، ابتدا بايد ثبت شوند.
وي افزود: اين کليپ پيش از اين نيز پخش شده بود. در همين راستا هم توليدکنندگان و انجمن برنج هند به ايران آمدند و در حضور رييس سازمان غذا و دارو مستندات‌شان را ارائه دادند که برنج‌هايشان در مزارع توليد و به ايران و ساير کشورها صادر مي‌شود.
معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌هاي غذايي سازمان غذا و دارو افزود: بازديدهاي مکرر از مزارع برنج هند، پاکستان، تايلند و اخيرا نيز اروگوئه و پاراگوئه و ساير منابع توسط بازرسان سازمان غذا و دارو انجام مي‌شود و بدين ترتيب تمام منابع ابتدا ثبت مي‌شوند و بعد از آن مجوز واردات دريافت مي‌کنند.
صباح تاکيد کرد: هر محموله‌اي هم که به گمرک وارد مي‌شود، ابتدا به آزمايشگاه ارسال شده و پس از آنکه تاييديه آزمايش‌هاي مربوطه را دريافت کرد، مجوز مصرف آن صادر مي‌شود.
معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌هاي غذايي سازمان غذا و دارو در پايان مجددا گفت: در مجموع اين کليپ کاملا کذب بوده و محتواي آن به هيچ عنوان مورد تاييد نيست.
گفتني است؛ اخيرا کليپي در فضاي مجازي منتشر شده که با ريختن مشتي برنج روي شعله گاز، نشان مي‌دهد که برنج‌ها مانند پلاستيک آب شده و سياه مي‌شوند. راوي اين کليپ ادعاي لاستيکي، پلاستيکي و مشمايي بودن برنج‌ها را دارد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب