هيس، گاهي سکوت لازم است!مفیدستان:

هيس، گاهي سکوت لازم است!


خبرگزاري آريا – استرس هاي عصبي , سکوت در زندگي ,
زندگي پرهياهو در کلان شهرهاي امروزي، موجب شده تا بخش زيادي از زندگي روزمره ما در انبوهي از صداها و تصاوير شلوغ، سپري شود. کسي که از خانه خارج مي شود، از همان ابتداي صبح با انواع هياهوها مواجه است و در هر نقطه از شهر که حرکت کند، اين شلوغي ها او را همراهي مي کنند.

حتي آن دسته از افرادي که در منزل هستند هم، به نوعي از شلوغي ها جدا نيستند. چون آلودگي هاي صوتي را تجربه مي کنند و از همه مهمتر اينکه تلويزيون آنها را رها نمي کند. اما همين عوامل موجب مي شود تا افراد بخشي از يک نياز مهم را فراموش کنند و آن نياز به گذراندن اوقاتي از زندگي روزمره در سکوت است.

برخي از افراد براي ارضاي اين نياز، نيمه شب و نزديکي هاي صبح را انتخاب مي کنند. مثلا ساعت چهار صبح ممکن است براي برخي از افراد، محبوت ترين زمان باشد. چرا که اين زمان، زماني است که همه جا در سکوت فرو رفته. صدايي از خيابان به گوش نمي رسد، فرزندان در خواب هستند، تلويزيون خاموش است و تلفني زنگ نمي خورد. به اين ترتيب آرامشي دلچسب فراهم است.

سکوت موجب مي شود تا هر فردي اين فرصت را پيدا کند تا در تنهايي خود فرو رود و به خود بينديشد. اين زمان، فرصت آزادي براي فرد است. فرصتي که کسي از ما چيزي را نمي خواهد و مي توان اوقاتي را با حس رهايي سپري کرد.

به نظر مي رسد بسياري از افراد از اين بخش از نيازهاي دروني خود غافلند و براي هر چيزي وقت گذاري مي کنند جز وقتي براي سکوت و آرامش شخصي شان.

بايد باور کنيد که سکوت، بخشي حياتي و مهم در زندگي شماست و موجب برقراري تعادل فکري مي شود. تنها بودن، براي مدت زماني مشخص، لحظاتي مفيد و مناسب براي تامل داشتن، کار کردن، به علائق شخصي فکر کردن و صرفا از آرامش لذت بردن، احساس جواني و آسايشي دلچسب را براي انسان به ارمغان مي آورد.

اغلب افرادي که با مشکلات و استرس هاي عصبي مواجه هستند، وقتي لب به سخن باز مي کنند به اين موضوع اشاره دارند که در جستجوي دقايقي براي سکوت و آرامش هستند

بنابراين اين موضوع را فراموش نکنيد که سکوت، يک بخش حياتي در زندگي است. سکوت، فرصتي است براي نظم دهي به تمام هياهوها، سرو صداها و مشغله هاي روزمره. سکوت مي تواند فرصتي باشد براي دستيابي دوباره به انرژي هاي از دست رفته و يا تبديل انرژي هاي منفي به مثبت.

آنچه مسلم است اينکه اغلب افرادي که در دنياي امروز زندگي مي کنند، نياز مبرمي به تجربه سکوت و آرامش در زندگي روزمره دارند ولي نسبت به اين موضوع بي اهميت هستند و اين نياز را ناديده مي گيرند. همين امر موجب خستگي روحي آنها مي شود و کسالت را به دنبال دارد. بهتر است همه ما در رابطه با نحوه گذران زندگي مان، قدري تامل داشته باشيم.

به خود احترام بگذاريم و وقتي را براي خود اختصاص دهيم. وقتي که تنها و تنها در اختيار ما باشد تا بتوانيم براي مدت زماني کوتاه، خودمان را از تمامي دغدغه ها فارغ کنيم. نفس عميقي بکشيم و از خداوند بخواهيم به ما کمک کند تا روزهايي خوب و سرشار از انرژي را تجربه کنيم.

از چيزهايي که موجب عصبي شدن ما مي شوند دوري کنيم و يا اينکه سعي کنيم در مواجهه به آنها، صبور باشيم. تمرين اين صبوري ها به همان اوقات سکوت ما باز مي گردد. پس بهتر است براي اين اوقات سکوت ارزش بيشتري قائل باشيم و سعي کنيم به هر نحوي که ممکن است اين اوقات را در زندگي روزمره مان، جا دهيم.
منبع:tebyan.netلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

مرجع دانلود کتاب پایگاه بزرگ دانلود کتاب های الکترونیکی، دانلود کتاب ، دانلود رمان و داستان، دانلود مرجع دانلود کتاب پایگاه بزرگ دانلود کتاب های الکترونیکی، دانلود کتاب ، دانلود رمان و داستان، دانلود مقاله

برچسب ها

اندکی تفکر …

همیشه از آدم‌های منفی فاصله بگیرید.
آن‌ها برای هر "راه‌حلی"، یک "مشکل" دارند!

پر بازدیدترین مطالب