پر بازدید ترین مطالب

هواوي فناوري تشخيص چهره خود را با دقتي 10 برابر فيس آي دي معرفي کرد! + عکس


هواوي فناوري تشخيص چهره خود را با دقتي 10 برابر فيس آي دي معرفي کرد! + عکس

خبرگزاري آريا – فناوري تشخيص چهره جديدي که از سوي يک شرکت چيني توليد کننده گوشي‌هاي هوشمند ارائه شده، دقتي 10 برابر بهتر از تکنولوژي تشخيص چهره اپل موسوم به فيس آي دي (Face ID) خواهد داشت!
به گزارش جام‌جم آنلاين به نقل از ديجي رو، اين تکنولوژي تشخيص چهره جديد از اصول کلي مشابه با فيس آي دي که در آيفون ايکس معرفي شده بود، استفاده مي‌کند. به عبارت ديگر، اين فناوري از يک پروژکتور نقطه‌اي براي ترسيم نقشه سه بعدي دقيقي از چهره کاربر، استفاده کرده و به کمک آن قادر به احراز هويت وي خواهد بود. با اين حال، بر خلاف آيفون ايکس که از حدود 30،000 نقطه براي ترسيم نقشه چهره استفاده مي‌کند، اين تکنولوژي جديد از 300،000 نقطه، يعني ده برابر بيشتر، استفاده کرده و بدين ترتيب دقتي 10 برابر بيشتر از فناوري به کار رفته در گوشي پرچمدار اپل خواهد داشت.

با اين توضيحات حتماً کنجکاو شده‌ايد تا نام شرکت چيني صاحب اين فناوري را بدانيد. خوب، در واقع شرکتي که توانسته تا اين حد خبرساز شده و خود را به عنوان رقيب اپل در اين عرصه معرفي کند، شرکتي نيست جز هواوي و البته اگر بخواهيم دقيق‌تر بگوييم، يکي از زيرمجموعه‌هاي بزرگ هواوي به نام آنر (Honor).

سنسور تشخيص چهره هواوي براي عملي کردن فناوري تشخيص چهره خود از دوربيني با وضوح بالا براي اسکن چهره بهره گرفته (با رزولوشن 1280 در 800 پيکسل) و جالب است بدانيد که کل عمليات اسکن چهره تنها در 400 ميلي ثانيه انجام مي‌شود.

شرکت هواوي هم از اين تکنولوژي جديد براي ساخت ايموجي‌هاي متحرک يا به اصطلاح اپل، انيموجي استفاده خواهد کرد، با اين تفاوت که اين بار شاهد انيموجي‌هايي واضح‌تر و واقع گرايانه ترخواهيم بود. اين شرکت نشان داده که چگونه کاراکتر انيموجي مي‌تواند زبان خود را بيرون آورده و نمايان‌گر حالات بيشتري باشد. علاوه بر اين، تکنولوژي مذکور در محصولات آينده امکان اسکن سه بعدي اشياء واقعي را نيز مهيا کرده و تنها به اسکن چهره محدود نخواهد بود.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب