پر بازدید ترین مطالب

همکاري سامسونگ با چيني ها براي تجاري سازي پنل هاي MicroLED


همکاري سامسونگ با چيني ها براي تجاري سازي پنل هاي MicroLED

خبرگزاري آريا – سامسونگ ديسپلي در تلاش است پنل هاي MicroLED را به مرحله تجاري سازي برساند و چشم اميد خود را به شرکاي چيني دوخته است. اين کمپاني ساکن سئول اخيراً قراردادي با کمپاني Sanan Optoelectronics، توليدکننده چيپ هاي LED به امضا رسانده تا طي سه سال آينده، تکنولوژي هاي آن در اختيار داشته باشد.
ارزش کلي اين قرارداد هنوز مشخص نيست اما در گزارش ها آمده که سامسونگ تا به امروز 17 ميليون دلار به Sanan پرداخته است. در نمايشگاه CES امسال بود که سامسونگ از نخستين تلويزيون ماژولار MicroLED رونمايي کرد و نام «The Wall» را برايش برگزيد؛ با اين حال کره اي ها هنوز به ظرفيت لازم براي توليد انبوه چنين ديوايس هايي دسترسي ندارند.
قرارداد Sanan Optoelectronics براي سرعت بخشيدن به تلاش هاي جاه طلبانه سامسونگ در حوزه MicroLED بوده و ضمناً با هدف گذاري هاي کمپاني هاي چيني نيز هم‌راستا است. بنابر گزارش هاي قبلي، برخي از توليدکنندگان اين کشور خاور دور براي تجاري سازي پنل هاي MicroLED طي سال جاري ميلادي برنامه ريزي کرده اند و موبايل هاي هوشمند، بستر آزمايشي آنها براي دريافت بازخورد از بازار خواهد بود.
بسياري از توليدکنندگان، نمايشگرهاي MicroLED را جايگزيني مناسب براي ماژول هاي AMOLED تلقي مي کنند که هنوز هم از نظر عرضه و تقاضا به بالانس نرسيده اند و سهم عظيمي از آنها در اختيار سامسونگ است. اگرچه پتانسيل MicroLED در حوزه تلويزيون به اندازه حوزه موبايل بالا است، اما بعيد به نظر مي رسد که پنل هاي عظيم مبتني بر اين تکنولوژي، حداقل طي يکي دو سال آينده به مرحله تجاري سازي برسند.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب