همه چيز در خصوص اندرويد O (بخش دوم)مفیدستان:

همه چيز در خصوص اندرويد O (بخش دوم)


خبرگزاري آريا – پس از رو نمايي گوگل از نسخه جديد سيستم عامل اندرويد، در مطلب گذشته در خصوص برخي از ويژگي ها و تغييرات جديد اين سيستم عامل صحبت کرديم. در اين مطلب نيز قصد داريم تا در خصوص برخي ديگر از تغييرات اين سيستم عامل صحبت کنيم.
کليک، همان طور که در مطلب قبل نيز به آن اشاره شد سيستم عامل اندرويد در نسخه جديد خود يعني اندرويد O با تغييرات عمده اي مواجه بوده است که در اين مطلب نيز به برخي از آن ها اشاره مي کنيم.
امنيت فروشگاه اپليکيشن گوگل پلي در اين نسخه از سيستم عامل اندرويد به شدت افزايش يافته است.گوگل با ارائه قابليت Google Play Protect در واقع اين اطمينان را براي کاربر ايجاد مي کند که تمام اپليکيشن هايي که از فروشگاه اپليکيشن گوگل پلي دريافت و نصب مي شوند نهايت امنيت را دارند. وقتي اپليکيشن جديدي از سوي توسعه دهنده و طراح آن بر روي گوگل پلي قرار مي گيرد، در واقع بايد از مراحل کنترل امنيت عبور کند تا اطمينان حاصل شود که از تمامي استانداردهاي ايمني تبعيت مي کند. در واقع تا پيش از اين وقتي يک اپليکيشن پس از عبور از بررسي ايمني بر روي گوگل پلي قرار مي گرفت در صورت به روز رساني شدن ديگر لازم به طي کردن مراحل بررسي امنيت گوگل پلي نداشت و اين به روز رساني ها باعث مي شد تا گاهي اوقات اپليکيشن آلوده بر روي گوگل پلي قرار گيرد. اما گوگل براي جلوگيري از اين رخداد، از تکنولوژي يادگيري ماشيني براي بررسي روزانه اپليکيشن هاي قرار گرفته شده بر روي گوگل پلي استفاده مي کند تا هر گونه بد افزار اندرويدي که در کنار اپليکيشن هاي ديگر بر روي اين فروشگاه اپليکيشن قرار مي گيرند حذف شود.
اما در منوي تنظيمات در نسخه هاي قبلي سيستم عامل اندرويد گزينه اي به نام Android Device Manager داشت که در اندرويد O به Find My Device تغيير نام يافته است که بخشي از منوي  Play Protect محسوب مي شود.
ارائه سرويس Visual Positioning که مانند يک GPS براي پيدا کردن مسير در فضاهاي سر بسته استفاده مي شود.تصوير متن 1
در چند سال اخير گوگل سعي کرده است از تکنولوژي واقعيت مجازي و همچنين واقعيت افزوده يا همان AR بهره هاي زيادي ببرد. اما گوگل در نسخه جديد سيستم عامل اندرويد سرويسي به نام  Visual Positioning   به کاربران خود ارائه داده است که از واقعيت افزوده براي يافتن مسير در فضاهاي سر بسته استفاده مي شود. همان زور که GPS براي يافتن مسير در فضاهاي باز استفاده مي شود، اين سرويس نيز براي يافتن مسير در فضاهاي سر بسته کاربرد دارد.
براي مثال يافتن مسير در فروشگاه هاي بسيار بزرگ يا مراکز تجاري بسيار بزرگ با استفاده از اين قابليت امکان پذير است.
Android Go که براي گوشي هاي هوشمند ارزان قيمت ارائه شده است که بخشي از همان پروژه معروف گوگل به نام اندرويد وان است.تصوير متن 2
در طول چند سال گذشته گوگل پروژه اي به نام اندرويد وان را معرفي کرد که مربوط به گوشي هاي ارزان قيمت اندرويدي بود. اما اين بار گوگل از Android Go در کنفرانس I/O صحبت کرده است که هدف آن بهينه سازي تمام نسخه هاي سيستم عامل هاي اندرويد بر روي گوشي هاي ارزان قيمت است. از اين رو گوگل نسخه جديدي از اين سيستم عامل را با عنوان Android Go را ارائه کرده است.
همچنين شرکت گوگل براي آن دسته از دستگاه هاي مجهز به سيستم عامل اندرويد Go نيز نسخه سبکي از google Suit را ارائه کرده است.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

برچسب ها

اندکی تفکر …

از شکست نترس!
آن چیزی که باید از آن بترسی،
نشانه گرفتن اهداف کوچک است!
وقتی هدف بزرگی داشته باشی
حتی شکست خوردن در راه آن، با شکوه است.