پر بازدید ترین مطالب

هفت سنگ؛ سايه هاي موردور


هفت سنگ؛ سايه هاي موردور

خبرگزاري آريا – زندگي امروزي آنقدر پرفشار و پراسترس شده که حتي ساده ترين کارها هم در آدمي تنش و تشويش به وجود مي آورند. در اين بين همه ما احتياج به فضايي براي خودمان داريم که از دغدغه ها دور شويم و براي حتي چند دقيقه هم که شده به مشکلات فکر نکنيم. بياييد اين فضا را حباب آرامش بناميم.
حباب آرامش هر کس مطابق با علايقش شکل مي گيرد. برخي پياده روي در پارک را ترجيح مي دهند و برخي با چند صفحه کتاب خواندن راضي مي شوند. اما من، شما و بسياري از گيک هاي ديگر، دنياي جذاب بازي ها را به حباب آرامشمان مي آوريم. با شخصيت هاي رنگارنگ بازي ها همراه مي شويم و ذهن خود را درگير مراحلي نفس گير مي کنيم.
ما قدر يک بازي خوب را مي دانيم، چون مطمئن هستيم که به کمک آن، حباب آرامش مي تواند رنگ و بويي بهتر به خود گيرد. اگر شما هم مثل ما به دنبال نقش و نگاري تازه براي حباب خود هستيد، در ادامه مطلب با ديجياتو و هفت سنگ همراه شويد تا شما را با جديد ترين و بهترين بازي هاي هفته آشنا کنيم.
NBA 2K18

ناشر: 2Kقيمت: 7.99 دلارپلتفرم: iOS بازي آفلاين و آنلاين استراستش را بخواهيد NBA 2K18 هفته گذشته عرضه شده بود و قصد هم داشتيم تا آن را بين عناوين هفت سنگ قبلي قرار دهيم ولي به علت تعدد زياد بازي هاي iOS نهايت تصميم گرفتيم تا معرفي بازي را به اين هفته موکول کنيم؛ با وجود اينکه در دنياي فوتبال دو عنوان فيفا و PES رقابت خوبي را ساليانه دارند ولي وضعيت براي بسکتبال کاملا متفاوت بوده و NBA 2K يکه تاز اين رشته ورزشي روي پلتفرم هاي خانگي است.
به رسم هر ساله و با انتشار جديدترين نسخه از سري NBA 2K براي کنسول ها و رايانه هاي شخصي، کمپاني سازنده ورژني از عنوانش را براي تلفن هاي هوشمند عرضه کرد تا بازيکن ها يک تجربه کاملا شبيه سازي از بسکتبال را روي ديوايس هاي دستي تجربه کنند. با توجه به بازخوردها، NBA 2K18 تفاوت خيلي زيادي نسبت به گذشته نداشته و 2K به پيشرفت همان المان هاي گذشته بسنده کرده است.
اما اين مسئله به معناي عدم جذابيت نسخه موبايل NBA 2K18 نيست. حالا بخش داستاني My Career که در آن مي توانيد بازيکن خودتان را ساخته و به يک ماجراجويي بسکتبالي برويد بهتر شده و جدا از اين ويژگي شاهد بهبود گرافيک و اضافه کردن آهنگ هاي جديد هستيم. بازي فعلا تنها براي iOS انتشار يافته و احتمالا تا هفته هاي آتي شاهد عرضه آن روي ديوايس هاي اندرويدي هم خواهيم بود.
Middle-earth: Shadow of War

ناشر: Warner Bros.قيمت: رايگان با پرداخت درون برنامه ايپلتفرم: iOS و اندرويدبازي آنلاين استدر هفته گذشته شاهد عرضه جهاني دو تا از مهمترين بازي هاي Soft Launch [عرضه محدود براي بعضي منطقه ها] امسال بوديم. يکي از آن ها قسمت جديد سري محبوب مدرن کامبت بود و ديگري هم نسخه موبايل Middle-earth: Shadow of War که چند روز مانده به عرضه ورژن کنسولي به انتشار جهاني رسيد. همانگونه که با معرفي نسخه بتا گفتيم، بازي داستان شخصيتي با نام Talion را روايت مي کند که براي جنگ با ارتش Sauron بدنش را با روح الفي شريک مي شود.
در بخش گيم پلي، توسعه دهنده سعيش را کرده تا عنواني ساده بسازد. پيش از هر مرحله شما از بين شخصيت هايي که داريد مي توانيد چهار عدد را انتخاب کنيد. کاراکترهايي که خودشان در مسيري مستقيم با دوربيني ثابت حرکت مي کنند و به سمت دشمنان هجوم مي برند. خوب در اينجا وظيفه بازيکن چيست؟ يکي اينکه بعد از کامل شدن نوار انرژي، از قدرت کاراکترها که تنوع خوبي دارند استفاده کنيد يا هنگامي که سلامتي آن ها کاهش يافت آن ها را به عقب برانيد.
Radiaton City

ناشر: Atypical Gamesقيمت: 4.99 دلارپلتفرم: iOS و اندرويدبازي آفلاين استبا وجود اينکه فاصله زماني عرضه نسخه iOS و اندرويد بازي Radiation Island نزديک به يک سال بود اما براي Radiation City اين اتفاق تکرار نشد و بعد از تنها يک ماه شاهد انتشار نسخه اندرويد بازي هستيم. عنواني که مشابه قسمت پيشين خود شباهت زيادي به بازي معروف و آخرالزماني S.T.A.L.K.E.R. دارد. همانند گذشته با تلفيق المان هاي سبک اکشن و Survival [بقا] رو به رو هستيم.
يعني نه تنها بايد به فکر خورد و خوراک شخصيت داستان باشيد و با ترکيب چند آيتم گوناگون وسيله هايي که لازم داريد را بسازيد بلکه مجبوريد با دشمنان تان که عمدتا موجودات آلوده شده هستند بجنگيد. از ديدگاه داستاني هم با توجه به اطلاعات به دست آمده، شما بايد به جستجوي کسي که دوستش داريد برويد. اگر دل تان براي تجربه عنواني با گرافيک بالا تنگ شده، Radiation City بهترين انتخاب از بين بازي هاي ليست است.
Karl 2

ناشر: 111%قيمت: رايگان با پرداخت درون برنامه ايپلتفرم: iOS و اندرويدبازي افلاين استقسمت دوم يکي از سرگرم کننده ترين بازي هاي استوديوي 111% هم رسيد. در Karl 2 مکانيزم هاي گيم پلي تغييرات زيادي نداشته اند. همانند نسخه قبلي بازي به شما نقش يک سامورايي تنها را داده و بايد به واسطه شمشير خود، چاقوها يا شوريکن هايي [ستاره نينجا] که به سمت تان پرتاب مي شود را نابود کنيد. بدين صورت که براي حمله به سمت دشمنان، کافيست انگشت تان را روي صفحه لمسي گذاشته و به عقب بکشيد.
قتي دست خود را رها کنيد، سامورايي داستان بسته به وسعت ضربه مشخص شده شمشيرش را به چرخش در مي آورد. نکته مهم اينجاست که با حرکت پروتاگونيست بازي، شوريکن و چاقوها هم به او نزديک مي شوند.بنابراين بايد به گونه اي سامورايي را جا به جا کنيد تا نه تنها به دشمنان ضربه بزنيد بلکه مراقب باشيد به آن ها برخورد نکرده و براي حرکت بعدي آزادانه تصميم بگيريد.
اما تغييرات اصلي، Karl 2 همچنان رکوردي است ولي سازنده اين بار از محيط هاي مختلف و باس هاي گوناگون استفاده کرده تا جذابيت بازي به مراتب نسبت به گذشته افزايش يابد. در واقع حالا بازي را بيش از پيش مي توانيم شبيه به TiKiTaKa [معرفي ديجياتو] بناميم که البته مسئله بدي هم نيست. Karl 2 به واسطه اسلحه هاي فراوان، دشمنان متنوع و گيم پلي سرگرم کننده خود همان عنواني است که Karl 1 بايد مي بود.
Gladiator Rising: Roguelike

ناشر: Happii Gamerقيمت: رايگان با پرداخت درون برنامه ايپلتفرم: اندرويدبازي آفلاين استاگر آرت هاي الهام گرفته از فرهنگ ايراني تضمين کننده موفقيت در بازار بازي هاي موبايل ايران هستند، براي گرافيک پيکسلي اين قضيه کاملا برعکس بوده و معمولا بازيکن هاي ايراني خيلي از اين سبک عناوين استقبال نمي کنند. در صورتي که از اين دسته بوده و البته طرفدار سبک نقش آفريني هستيد، وقتش شده تا با Gladiator Rising: Roguelike عقيده خود را تغيير دهيد. عنواني که توانست به بهترين هاي فستيوال گوگل هم راه پيدا کند.
در اين بازي شما نقش يک گلادياتور را داشته و اکنون بايد با جنگ با شخصيت ها راه آزادي خود را هموار نماييد؛ پيش از شروع کاراکترتان را بسازيد، براي او اسلحه هاي مختلف خريده و به نبرد با دشمنان در مبارزاتي نوبتي برويد. در اينکه Gladiator Rising: Roguelike يکي از جذاب ترين هاي امسال است شکي نيست ولي به علت سليقه اي بودن سبک بازي تنها اگر از طرفداران سبک نقش آفريني هستيد پيشنهاد مي کنيم تا اين عنوان را دانلود کنيد.
Super Phantom Cat 2

ناشر: Veewo Gamesقيمت: رايگان با پرداخت درون برنامه ايپلتفرم: iOS و اندرويدبازي آفلاين استعناوين سبک پلتفرمر تلفن هاي هوشمند اين روزها بيشتر به بازي هاي رانر محدود شده اند و کمتر بازي را ميبينيم که با همان المان هاي کلاسيک يک تجربه جذاب به بازيکن ها هديه بدهد. Super Phantom Cat يکي از همين اپليکيشن ها است که در هفته گذشته شاهد عرضه نسخه دوم آن براي ديوايس هاي اندرويدي بوديم. مشابه گذشته، بازي شباهت هاي انکار ناپذيري به بزرگان سبک پلتفرمر همانند ماريو دارد.
بنابراين بايد با واکنش هاي مناسب در مقابل موانع يا دشمنان سعي کنيد گربه دوست داشتني داستان را به هدف خود برسانيد. Super Phantom Cat به واسطه ترکيب درست المان هاي قديمي و استانداردهاي امروژي موفق شد تا يک تجربه نوستالژي سرگرم کننده به بازيکن ها هديه دهد و با استقبال خوب منتقدين هم رو به رو شود. حالا Veewo Games با قسمت دوم عنوانش آمده تا گستره موفقيت هايش را بيشتر کند که انگار به نتيجه دلخواهش رسيده است.
Flower

ناشر: Annapurna Interactiveقيمت: 4.99 دلارپلتفرم: iOSبازي آفلاين استغافل گيري هاي اپل انگار تمامي ندارند. بعد از عرضه ناگهاني The Witness روي iOS و تاييد بازي تحسين شده Inside براي آي دوايس ها، حالا نوبت به انتشار يکي از بهترين عناوين پلي استيشن 3 براي بزرگترين رقيب اندرويد رسيده تا کاربران بار ديگر طعم غافل گيري را بچشند؛ Flower که ساخته استوديوي thatgamecompany، سازنده بازي Journey، است به کاربران نقش يک باد را مي دهد.
بنابراين حالا بايد به ماجراجويي در محيط ها سرسبز پرداخته و گلبرگ هاي گل ها را در هوا به حرکت در بياوريد. Flower در سال انتشار خود به خاطر گيم پلي متفاوت و ذات آرامش بخشش توانست جايزه هاي فراواني را کسب کند و مطمئنا عرضه آن روي آي او اس مي تواند برگ برنده بزرگي براي اين سيستم عامل باشد. همچنان سازنده حرفي در مورد نسخه اندرويد نزده است ولي احتمال حضور بازي روي ديوايس هاي اندرويدي خيلي زياد نيست.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب