هشدار سازمان غذا و داروی آمریکا درباره خطر بالون معدهمفیدستان:هشدار سازمان غذا و داروی آمریکا درباره خطر بالون معده

به گزارش مهر، بالون‌های درمان چاقی در معده فرد بیمار گذاشته می‌شوند و در کنار رژیم غذایی و ورزش استفاده می‌شوند.

دو نوع سیستم بالون در سال ۲۰۱۵ توسط سازمان غذا و دارو آمریکا تایید شده است: سیستم یکپارچه دو بالونی ReShape و سیستم بالون داخل معدی Orbera.

اما در آخرین گزارش این سازمان عنوان شده است که چندین گزارش در مورد عوارض مرتبط با این دو سیستم بالون اعلام شده است.

یک نوع مشکل مربوط به بالون‌های بیش از اندازه پرشده با هوا یا با مایعات بیشتر در معده بیماران بود. این وضعیت منجر به برداشتن زودهنگام بالون‌ها می‌شود.

دومین مشکل ابتلا به پانکراتیت حاد است. این عارضه هم منجر به برداشتن بالون‌ها می‌شود. این مشکل ممکن است به دلیل فشردگی ساختارهای سیستم گوارش اتفاق بیفتد.

سازمان غذا و دارو آمریکا در گزارشی اعلام کرده که پزشکان نظارت دقیقی بر بیماران دارای این ابزار داشته باشند تا از عوارض احتمالی آن زود مطلع شوند.

۵۴۵۴لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

بهترین و جدیدترین مطالب پزشکی دانستنی های جالب درباره …بهترین و جدیدترین مطالب پزشکی دانستنی های جالب درباره ی بدن انسان بهترین وبروزترین مجله اینترنتی برترین ها پورتال خبری و سبک …راست می گفتند که کک به تنور و مورچه خاک بر سر از روزی که هرستِ پلاسکو در سکوت پس از ده روش ساده برای کوچک کردن شکم سلامت آکاروغن اسطوخودوس یا لاوندر و خواص باورنکردنی آن راه های درمان و برطرف کردن جای سوختگی اخبار،اخبار علمی،اخبار آموزشی،اخبار پزشکی،اخبار …نمونه رزومه کاریسوالات مصاحبه استخدامیاخبار روز اخباراخبار علمیاخبار آموزشی گیاهان دارویی معجزه همدانارگاسم در جنس مرد مشابه زنها نبوده و در دو مرحله اتفاق می افتد در مرحله اول انقباضات بهترین و جدیدترین مطالب پزشکی دانستنی های جالب درباره ی بدن بهترین و جدیدترین مطالب پزشکی دانستنی های جالب درباره ی بدن انسان بهترین وبروزترین مطالب مجله اینترنتی برترین ها پورتال خبری و سبک زندگی اخبار روز، اخبار ورزشی، سبک زندگی، چهره ها، گردشگری، آشپزی، سلامت، دکوراسیون، فرهنگ و هنر ده روش ساده برای کوچک کردن شکم سلامت آکا روغن اسطوخودوس یا لاوندر و خواص باورنکردنی آن راه های درمان و برطرف کردن جای سوختگی با مواد اخبار،اخبار علمی،اخبار آموزشی،اخبار پزشکی،اخبار تکنولوژی نمونه رزومه کاریسوالات مصاحبه استخدامیاخبار روز اخباراخبار علمیاخبار آموزشیرزومه کاری گیاهان دارویی معجزه همدان اولین و مهمترین مرحله ی درمان برای دفع سنگ کلیه و مثانه ، رفع یبوست است متاسفانه پزشکی

برچسب ها

اندکی تفکر …

اگر دیدی کسی گره ای دارد وتو راهش را می دانی سکوت نکن!
اگر دستت به جایی می رسید دریغ نکن
معجزه زندگی دیگران باش!
این قانون کائنات است !
معجزه زندگی دیگران که باشی
بی شک کسی معجزه زندگی تو خواهد بود ….!

پر بازدیدترین مطالب