پر بازدید ترین مطالب

نوکيا رتبه يازدهم فروش تلفن هاي هوشمند را در فصل پاياني 2017 به دست آورد


نوکيا رتبه يازدهم فروش تلفن هاي هوشمند را در فصل پاياني 2017 به دست آورد

خبرگزاري آريا – بنا بر اعلام «نيل شاه»، تحليلگر موسسه تحقيقات بازار Counterpoint، کمپاني HMD Global در فصل پاياني سال 2017 با برند نوکيا به رتبه يازدهم در بازار تلفن هاي هوشمند دست پيدا کرده است.
به اين ترتيب اين کمپاني فنلاندي موفق شده تلفن هاي هوشمند بيشتري از کمپاني هاي گوگل، HTC، سوني، آلکاتل، لنوو، ايسوس و وان پلاس به فروش برساند. در خارج از اين بازار رقابتي نيز نوکيا رتبه اول فروش موبايل هاي غير هوشمند را به خود اختصاص داده و توانسته تعداد 20.7 ميليون دستگاه از اين گجت ها را در فصل پاياني سال 2017 به دست مشتريان خود برساند.
HMD Global
با احتساب آمار فروش تمامي موبايل هاي غير هوشمند و نيز هوشمند در دوره سه ماهه ياد شده، HMD Global با به دست گرفتن 5 درصد از سهم بازار، رتبه ششم ميزان فروش را از آن خود کرده. به اين ترتيب کمپاني فنلادي توانسته بعد از شرکت اوپو قرار گيرد؛ شرکتي که 6.8 درصد از سهم بازار را به تصاحب خود در آورده. البته سهم اوپو در سه ماهه قبل تر از آن (فصل سوم سال 2017) بيش از اين ميزان و برابر 8.2 درصد بوده است.
به نظر مي رسد پيشرفت HMD Global که کمي بيش از يک سال پيش عرضه موبايل هاي نوکيا به بازار را شروع کرد، چندان هم بد نبوده. اين کمپاني در سال 2016 برند تلفن هاي هوشمند نوکيا را خريداري کرد و موفق شد جان دوباره اي به اين نام مشهور ببخشد؛ برندي که حتي مايکروسافت نيز نتوانست آن را به خوبي احيا کند.
HMD Global قصد دارد در روز 6 اسفند ماه کنفرانس مطبوعاتي را در بارسلون اسپانيا برگزار کند. انتظار مي رود تعدادي از موبايل هاي جديد اين کمپاني در رويداد ياد شده معرفي شوند. شايد جذاب ترين محصول کنفرانس ياد شده تلفن هوشمند نوکيا 9 باشد که اخيراً تصاويري از آن منتشر شد که خبر از نمايشگر با لبه هاي خميده مي دادند.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب