پر بازدید ترین مطالب

نمونه اوليه هواوي P20 زبان طراحي متفاوت آن را نشان مي دهد


نمونه اوليه هواوي P20 زبان طراحي متفاوت آن را نشان مي دهد

خبرگزاري آريا – هواوي ميت 10 و ميت 10 پرو موبايل هايي بسيار خوش استايل بودند و به نظر مي رسد که پرچمدار بعدي اين کمپاني، همان روند را ادامه خواهد داد. وب سايت اندرويد آتوريتي اخيراً به نسخه پروتوتايپ «هواوي P20» دسترسي يافته که طي ماه آتي ميلادي در پاريس معرفي خواهد شد و به گفته اين خبرگزاري، بايد منتظر تغييراتي در زبان طراحي دستگاه باشيم.
پيش از هر چيز، هواوي با کاهش دادن هرچه بيشتر حاشيه ها، ظرافت بيشتري به طراحي خود بخشيده و اين مدل پروتوتايپ در بخش بالايي و پاييني، حاشيه بسيار کمتري نسبت به P10 دارد و به سري ميت 10 شباهت يافته. لبه هاي دستگاه هم تقريباً هيچ حاشيه اي ندارند. گفتني است که امکان روشن کردن دستگاه مورد آزمايش وجود نداشته و به همين خاطر معلوم نيست نمايشگر تا کجا ادامه مي يابد.
هواوي P20
در اين مدل از دستگاه، خبري از دکمه هاي فيزيکي ولوم نيست. در بخش سمت راستي P20، دکمه پاور به همراه نشانگري لمسي قرار گرفته که گرچه مشخص نيست چه کاربردي دارد، اما احتمالاً دکمه مجازي ولوم است. امکان سوايپ کردن انگشت به سمت بالا يا پايين براي کنترل صدا، مي تواند وجه تمايزي جالبي با موبايل هاي هوشمند فعلي باشد.
تا پيش از اين در سري P هواوي، دوربين از رنگ متفاوتي نسبت به ديگر بخش هاي موبايل بهره مي برد که باعث مي شد کاملاً در چشم باشد؛ اما اين بار پيرامون دوربين بيش از پيش با بدنه دستگاه ادغام شده و ظاهري يکپارچه تر به P20 بخشيده است. علاوه بر اين دستگاه لبه هاي گردتري نسبت به P10 دارد که سبب مي شود بهتر در دست قرار گيرد.

تغيير بزرگ ديگر به محل قرارگيري اسپيکر باز مي گردد. در اين پروتوتايپ، اسپيکر دوگانه زير نمايشگر قرار گرفته و ديگر خبري از اسپيکر واحد P10 نيست. البته از آن جايي که امکان روشن کردن دستگاه نبوده، اندرويد آتوريتي با استناد به دو بخش مشبکي که زير نمايشگر تعبيه شده به گمانه زني درباره اسپيکر دوگانه پرداخته؛ در حالي که شايد هواوي صرفاً در حال دنبال کردن رد پاي ساير توليدکنندگان در طراحي متقارن موبايل خود باشد.
يکي از شايعات مربوط به P20، امکان تجهيز آن به دوربين اصلي سه گانه بوده است. در اين پروتوتايپ تنها دو دوربين مشاهده مي شود اما منابع مي گويند که بايد منتظر دو مدل از P20 باشيم؛ يک مدل معمولي و يک مدل پرو يا پلاس با دوربين سه گانه. ناگفته نماند که کارکرد سنسور سوم کماکان نامشخص است. از طرف ديگر، P20 به پورت USB-C تجهيز شده و خبري از جک هدفون نيست که نشان مي دهد P20 تا حدودي از مشخصات ميت 10 الهام گرفته است.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب