پر بازدید ترین مطالب

نمایشگر هوشمند ویژه غواصان برای دید زیر آب


خبرگزاری مهر: نیروی دریایی ارتش آمریکا یک نمایشگر هوشمند را طراحی کرده که به سربازان غواص ارتش امکان می دهد تا در شرایطی که دید در زیر آب به صفر می رسد، به فعالیت های خود ادامه دهند.

نمایشگر هوشمند ویژه غواصان برای دید زیر آب

این نمایشگر که بر روی عینک غواصی سوار می شود Shadow NAV نام دارد و اختلالی در فعالیت های عادی غواصان ایجاد نمی کند. مهم ترین مزیت این محصول تسهیل مسیریابی در حین غواصی در زیر آب است.

واقعیت این است که بخش های زیادی از دنیای زیر آب تاریک است و در برخی بخش ها وجود جلبک ها و گل ولای و جانوران مختلف دریایی مانع دید می شود. در این شرایط که غواص هیچ اطلاعاتی در مورد عمق شنا یا محیط اطراف ندارد، انجام هرگونه فعالیتی خطرناک خواهد بود.

نمایشگر هوشمند ویژه غواصان برای دید زیر آب

Shadow NAV هم برخی اطلاعات مهم در مورد محیط اطراف را در اختیار غواصان قرار می دهد و هم نیاز به حمل تجهیزات اضافی برای پیشبرد ماموریت های نظامی را برطرف می کند.

یک نمایشگر کوچک اپتیکال که به این عینک غواصی متصل شده و در صورت لزوم قابل حذف است، به طور مداوم جهت های جغرافیایی، عمق غواصی به متر یا فوت، زمان دقیق و میزان باتری باقی مانده را نمایش می دهد و دارای یک سیستم دید در شب خاص برای روشن کردن محیط اطراف در اقیانوس است.

کم هزینه بودن،کم مصرف بودن و مقاوم بودن از جمله دیگر مزایای سیستم یادشده است.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب