پر بازدید ترین مطالب

نمايشگر آيفون 10 در هواي سرد کار نمي کند؛ آپديت نرم افزاري در راه است


نمايشگر آيفون 10 در هواي سرد کار نمي کند؛ آپديت نرم افزاري در راه است

خبرگزاري آريا – ظاهرا باگ هاي نرم افزاري و سخت افزاري در موبايل هاي پرچمدار سال جاري به يک اپيدمي تبديل شده و حالا نوبت به آيفون 10 رسيده است.
در هفته گذشته برخي کاربران آيفون 10 از هنگ کردن صفحه لمسي موبايل خود در هواي سرد خبر داده بودند که تنها با قفل کردن صفحه و بازگشايي مجدد برطرف مي شود.اين مشکل که به «کلدگيت» معروف شده ابتدا در يکي از بلاگ هاي محبوب اپل مطرح شد اما پس از تائيد آن از طرف تعداد زيادي از کاربران، در نهايت واکنش کمپاني کوپرتينويي را به دنبال داشت:
تاچ اين اسمارت فون به خاطر يک مشکل نرم افزاري پس از کاهش سريع دماي اطرف براي چند لحظه به درستي عمل نمي کند اما در آپديت بعدي اين مساله برطرف خواهد شد.
کاربران گزارش کرده اند که حتي در دماهاي نزديک به صفر درجه سانتي‌گراد نيز صفحه لمسي آيفون 10 به درستي عمل نمي‌کند.
اين مشکل در حالي به وقوع پيوسته که با نزديک شدن يک موج قطبي بسياري از ساکنان شمال آمريکا خود را براي کاهش شديد دما آماده مي کنند و اين مساله ممکن است براي کاربران آيفون 10 دردسرساز شود.
همانطور که مي دانيد آيفون 10 نخستين موبايل کمپاني کوپرتينويي است که از نمايشگر OLED بهره مي برد. اين صفحه نمايش علاوه بر دوام و انعطاف پذيري بالا، رنگ هاي مختلف به ويژه مشکي را بسيار زيباتر نمايش مي دهد، با اين وجود به نظر مي رسد براي سازگاري کامل با موبايل هاي اپل نياز به زمان بيشتري دارد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب