نقش پری‌ بیوتیک‌ ها در رفع مشکلات خوابمفیدستان:

به گزارش بلاغ، نوشیدنی‌های پروبیوتیک از مکمل‌های غذایی شناخته شده‌ هستند اما شاید تاکنون به مقوله “پری‌بیوتیک‌”ها یعنی فیبرهای غیرقابل هضم کمتر پرداخته شده است.

 اکثر افراد از خاصیت پروبیوتیک‌ها برای سلامت سیستم گوارشی، افزایش انرژی و ویژگی سم‌زدایی آنها اطلاع دارند. اما در مورد پری بیوتیک‌ها که فیبرهای غیر قابل هضم ضروری هستند و باکتری‌های خوب روده را افزایش می‌دهند اطلاعات کمتری وجود دارد.

مطالعات نشان می‌دهد این ترکیب و این فیبرها می‌توانند به رفع مشکلات خواب مرتبط با استرس کمک کنند.

در این بررسی محققان دانشگاه کلرادو برای مدت چند هفته به موش‌های آزمایشگاهی رژیم غذایی پری بیوتیک داده و پس از آن، آنها را در معرض شوک قرار دادند. همچنین یک گروه دیگر از موش‌ها با این شوک روبرو شدند اما از رژیم غذایی پری بیوتیک مصرف نکردند.

محققان دریافتند موش‌هایی که رژیم پری بیوتیک داشته‌اند با مشکلاتی در میکروبیوم روده روبرو نبوده و نسبت به موش‌های دیگر از الگوی خواب سالم‌تری برخوردار بودند.

اگرچه نتایج مثبت بدست آمده انعکاس دهنده چگونگی تاثیرگذاری آن در انسان نیست اما محققان معتقدند این آزمایش می‌تواند شروع خوبی برای بررسی روی نمونه‌های انسانی باشد.

به گفته متخصصان قرار گرفتن در معرض استرس‌های روزانه همچون درگیری‌های کاری، آسیب دیدگی و عدم برخورداری از حمایت‌های اجتماعی می‌تواند چرخه خواب را بر هم زند. در صورتیکه روزی تایید شود پری بیوتیک‌ها انسان را در برابر استرس حفظ می‌کنند می‌توان آنها را به عنوان روش حفاظتی برای مقابله با اضطراب به رژیم غذایی اضافه کرد.

به گزارش مدیکال دیلی، خوراکی‌های سرشار از پری بیوتیک‌ها شامل موز، پیاز، سیر، تره فرنگی، گیاه مارچوبه، کنگر فرنگی، گندم کامل و سویا هستند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

چگونه در کاهش وزن از لاغر شدن صورت مان جلوگیری …چگونه در کاهش وزن از لاغر شدن صورت مان جلوگیری کنیم؟ و صورت پری داشته باشیم؟آشنایی با علائم و عوارض یائسگی سایت پزشکان …شروع یائسگی در زنان، به دلیل بهبود وضعیت تغذیه، زندگی سالم تر و پیشرفت های علم پزشکی صدای شکم، نفخ و مشکلات مشابه آرشيو …به زبان ساده تر باکتری ها در روده همه افراد زندگی میکنن و کاملا بی خطر هستند و فقط دستگاه گوارش – سیب سلامت دستگاه گوارش گذرگاهی طولانی است که دهان را به مقعد وصل می کند گوارش از دهان آغاز می از جنس خدا هفته گذشته با فردی آشنا شدیم به نام آقای قدیری که حوالی میدان جمهوری در یک عطاری گیر کردن تیغ ماهی در گلو آکاتیغ ماهی در گلواز بین بردن تیغ ماهی در گلورفع تیغ ماهی در گلوتیغ ماهی در گلوتیغ ماهی فرآیند مراقبت پرستاری در بیماران دیالیزی …پرستاريپرستاري ارولوژياینجا محل تبلیغ توانمندی ها، خدمات و محصولات شماست سایت پرستاران توانمند ایران همایش های شیمی همایش ها ، کنفرانس ها و سمینار هادومین همایش ملی آتش نشانی و ایمنی شهری تا اسفند ماه محورهای همایش بررسی انواع خودکشی خبرگزاری پردیسخودکشی، عملی است که فرد برای پایان دادن زندگی خود بطور آگاهانه و خودخواسته انجام می مزاج شناسی بلغم ؛ مشخصات بلغمی ها و درمان …میزان بلغم در انسان سالم یک درصد است و چون سبک‌تر از سودا و دم است معمولاً حجام در چگونه در کاهش وزن از لاغر شدن صورت مان جلوگیری کنیم؟ آکا چگونه در کاهش وزن از لاغر شدن صورت مان جلوگیری کنیم؟ و صورت پری داشته باشیم؟ آشنایی با علائم و عوارض یائسگی – سایت پزشکان بدون مرز اخبار علمی پزشکی شروع یائسگی در زنان، به دلیل بهبود وضعیت تغذیه، زندگی سالم تر و پیشرفت های علم پزشکی حدوداً دستگاه گوارش – سیب سلامت دستگاه گوارش گذرگاهی طولانی است که دهان را به مقعد وصل می کند گوارش از دهان آغاز می شود از جنس خدا افسانه پاسخ در تاريخ آذر ۱۲م ۱۳۹۱ ۲۰۸ بظ سلام مادر من برای مشکل دیسک کمر خاله ام را پیش گیر کردن تیغ ماهی در گلو آکا تیغ ماهی در گلواز بین بردن تیغ ماهی در گلورفع تیغ ماهی در گلوتیغ ماهی در گلوتیغ ماهی گلو صدای شکم، نفخ و مشکلات مشابه آرشيو به زبان ساده تر باکتری ها در روده همه افراد زندگی میکنن و کاملا بی خطر هستند و فقط افزایششون فرآیند مراقبت پرستاری در بیماران دیالیزی پرستاران توانمند ايران … پرستاري ارولوژي شرح وظایف تیم احیای قلبی ریوی یا تیم کد در بیمارستان مراقبتهای تسکینی در بیماران درحال همایش های شیمی همایش ها ، کنفرانس ها و سمینار ها اولین کنفرانس ملی علوم مهندسی و فناوری نانو اسفند ماه محورهای همایش منبع مقالات و تحقیق و پایان نامه پری بیوتیک ها پریبیوتیک ها ترکیباتی هستد که از دو ویژگی اساسی زیر برخوردار هستند دوستانی که تزریق چربی داشتند بفرمایید تو لب، صورت ، دست دوستايي كه تازه به تاپيك ملحق شديد در اين تاپيك فقط تجربه كسايي كه تزريق چربي كردند از زبان

برچسب ها

اندکی تفکر …

‌سرانجام روزی به حکمت همه اتفاقات زندگی پی خواهی برد....
از سر درگمی ها بگذر و لبخند بزن...
اعتماد کن به حکمت خدایی که از هرکسی نسبت به بندگانش دلسوزتر است...