نشانه هاي ابتلا به آرتروز کدام است؟مفیدستان:

نشانه هاي ابتلا به آرتروز کدام است؟


خبرگزاري آريا – التهاب مفاصل, درمان آرتروز
 
آرتروز بيماري اي است که مشخصه آن تخريب پيش رونده غضروف مفصل است؛ غضروف بافتي لغزنده است که انتهاي استخوان ها را در يک مفصل مي پوشاند. اگر اين غضروف آسيب ببيند، شروع آرتروز تلقي مي شود. اين بيماري بتدريج پيشرفت کرده و غضروف را کاملا از بين مي برد.
آرتروز يا استئوآرتريت شايع ترين بيماري از دسته التهاب مفاصل است. تاکنون درماني قطعي براي پيش روندگي آرتروز وجود ندارد، پس بسيار مهم است که نگذاريم دچار آرتروز شويم.
چند عامل وجود دارد که مي تواند زمينه ساز ابتلا به آرتروز باشد. هر چه سن بالاتر رود، خطر ابتلا به اين بيماري بيشتر مي شود، به گونه اي که در همه افراد بالاي ۶۰ سال نشانه هاي آرتروز در گردن را مي توان يافت. البته اين بيماري ممکن است بدون علامت باشد که در عکسبرداري مشخص مي شود.
افزايش وزن، تغذيه نامناسب و بيماري هاي رماتيسمي (در صورت درمان نشدن) مفصل را بيمار مي کند. آسيب مفاصلي مانند رباط نيز اگر درمان نشود، به ابتلا به آرتروز منجر مي شود.
افرادي که آرتروز دارند بايد بيشتر مراقب باشند؛ آرتروز دردي است که با فعاليت افزايش مي يابد و با استراحت بهتر مي شود. استفاده صحيح از مفاصل، تقويت مناسب عضلات و مصرف داروهايي که تجويز مي شود، به صورت خوراکي يا تزريق در مفصل و در نهايت جراحي از راه هاي درمان اين بيماري است.
منبع:jamejamonline.irلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

فیزیوتراپی پزشکی مبتنی بر شواهد تعریف و اصول بیش از سال است که دو واقعیت هشدار درد در این قسمت های بدن نشانه ی بیماری قلبی استیک متخصص قلب و عروق با تاکید بر اینکه شکل شایع انفارکتوس به صورت احساس فشار و سنگینی تکرر ادرار نشانه چيست؟ علائم و نشانه های بیماریهای قلبی قلب یکی از اندام های کلیدی انسان محسوب می شود، که آرمان فارمد شرکت دارویی آرمان فارمدشرکت آرمان فارمد دارو در سال ۱۳۸۷ با هدف تامین داروهاـــی طبیعـــی، ویتامینـــی درمان دیسک کمر کمر درد درمان بیماریهای مفاصل و …به گزارش ایرنا، نوشیدن بی رویه چای علاوه بر درد استخوان ، منجر به پوکی استخوان و کاهش نشانه های تنبلی تخمدان سندرم تخمدان پلی کیستیک که در برخی موارد از آن به عنوان کم کاری تخمدان یاد می شود از بهترین و بدترین مواد غذایی برای مفاصل شما نیک …بهترینوبدترینموادبیماری آرتروز انواع مختلفی دارد؛ اما برخی از نشانه‌ها و علائم در همه انواع این درمان دیسک کمر درماندیسککمرنتایج یک تحقیق نشان داد که بیشترین فراوانی ابتلا به بیماری اسپوندیلیت در سنین جوانی نشانه کمبود ویتامین های ضروری بدن عوارض و راه …نشانهکمبودویتامینبرای سالم‌بودن و سالم‌ماندن لازم است که به میزان کافی از انواع ویتامین‌ها و مواد فیزیوتراپی پزشکی مبتنی بر شواهد تعریف و اصول بیش از سال است که دو واقعیت مبنای امر هشدار درد در این قسمت های بدن نشانه ی بیماری قلبی است یک متخصص قلب و عروق با تاکید بر اینکه شکل شایع انفارکتوس به صورت احساس فشار و سنگینی در قفسه تکرر ادرار نشانه چيست؟ علائم و نشانه های بیماریهای قلبی قلب یکی از اندام های کلیدی انسان محسوب می شود، که وظیفه آرمان فارمد شرکت دارویی آرمان فارمد شرکت آرمان فارمد دارو در سال ۱۳۸۷ با هدف تامین داروهاـــی طبیعـــی، ویتامینـــی درمان دیسک کمر کمر درد درمان بیماریهای مفاصل و استخوان با عسل به گزارش ایرنا، نوشیدن بی رویه چای علاوه بر درد استخوان ، منجر به پوکی استخوان و کاهش درمان دیسک کمر درماندیسککمر نتایج یک تحقیق نشان داد که بیشترین فراوانی ابتلا به بیماری اسپوندیلیت در سنین جوانی است به کلینیک مغز و اعصاب ازدواج بیماران مبتلا به ام اس بیماران ام اسی و بیشتر از آنها خانواده بیماران همیشه نگران طب آيا آفروديت در افزايش ميل جنسي موثر است؟ سوال شما و پاسخ ما من مدتي است به سفارش يكي از دوستان قرص هاي آفروديت مصرف ميكنم نشانه های تنبلی تخمدان سندرم تخمدان پلی کیستیک که در برخی موارد از آن به عنوان کم کاری تخمدان یاد می شود از بیماری

برچسب ها

اندکی تفکر …

دوتعریف جالب وعمیق:
عصبانیت یعنی تنبیه خود بخاطر اشتباه دیگران!
کینه یعنی خوردن زهر برای کشتن دیگران!

پر بازدیدترین مطالب