پر بازدید ترین مطالب

ناسا براي اولين بار از راکت بازيابي شده اسپيس اکس استفاده خواهد کرد


ناسا براي اولين بار از راکت بازيابي شده اسپيس اکس استفاده خواهد کرد

خبرگزاري آريا – تا امروز اسپيس اکس بارها ثابت کرده که مي توان ماموريت هاي فضايي را با اطمينان کامل به راکت هاي چند بار مصرف فالکون 9 سپرد. به نظر مي رسد اين روند اميدبخش بالاخره ناسا را مجاب کرده تا براي اولين بار براي يکي از ماموريت هاي فضايي خود از راکت هاي بازيابي شده اسپيس اکس استفاده نمايد.
ماموريت مورد بحث قرار است در ماه دسامبر به انجام برسد و طي آن يک فروند فالکون 9 بازيابي شده محموله اي تدارکاتي را به ايستگاه فضايي بين المللي خواهد رساند.
کمپاني هاي فضايي مختلفي در طي يک سال گذشته، ارسال ماهواره هاي خود به فضا را به موشک هاي چند بار مصرف اسپيس اکس سپرده اند که جز يکي از آنها (ماهواره فيسبوک) بقيه با موفقيت کامل به انجام رسيده اند. حال ناسا نيز مي خواهد به جمع مشتريان کمپاني تحت مديريت ايلان ماسک بپيوندد.

اگر اسپيس اکس بتواند اين ماموريت بسيار مهم را با موفقيت به انجام برساند، علاوه بر اين که يک مشتري پر و پا قرص و پول ساز را به دست مي آورد، اعتبار خود را به عنوان نيز يک آژانس حمل و نقل فضايي به شکل چشمگيري افزايش خواهد داد.
از آن طرف نيز ناسا مي تواند به لطف اين قرارداد ماموريت هاي فضايي خود را با هزينه اي به مراتب کمتر به انجام برساند، چرا که از هر راکت فالکون 9 مي توان در چند ماموريت استفاده نمود. اين خود مي تواند مقدمه اي باشد بر توسعه توريسم فضايي.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب