موارد ممنوعیت و خطرناک بودن حجامتمفیدستان:

ميگنا: دكتر حسین رضایی زاده متخصص طب سنتی در گفت‌وگو با فارس در خصوص انجام حجامت گفت: در طب سنتی، حجامت به معنای بادکش کردن است و در برخی موارد خون توسط سوزن یا تیغ از محل خارج می‌شود.
خون سطح پوست با خون درون رگ‌ها متفاوت است ولی این موضوع به معنای کثیف بودن خون زیر پوست نیست بلکه باید گفت خون گرفتن از هرنقطه‌ای از بدن واکنش آن نقطه را در پی دارد و انجام حجامت سیستم ایمنی بدن را فعال می‌کند.

حجامت برای درمان برخی از بیماری‌ها مثل درمان جوش صورت و پرفشاری خون به کار می‌رود اما هنوز مکانیسم عمل آن مشخص نشده است. در خصوص انجام حجامت در جامعه افراط زیادی صورت گرفته است و تبلیغات کاذب فراوانی در این زمینه وجود دارد، در طب ایرانی و منابع مکتوب طب سنتی حجامت یک اقدام مداخله درمانی است که برای درمان برخی از بیماری‌ها و در برخی از افراد به کار می‌رود. بنابراین تبلیغاتی با عناوین حجامت برای همه، حجامت در فصل یا ماه مشخص و… فقط روشی برای گمراه کردن افراد است.

رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران توضیح داد: باید به این نکته مهم توجه داشت که انجام حجامت برای کودکان زیر دوسال و افراد بالای پنجاه سال ممنوع است.
وی در پایان گفت: بانوان نیز باید در دوران قاعدگی از انجام حجامت خود‌داری کنند همچنین انجام حجامت برای خانم‌هایی که با کم‌خونی مواجه هستند به هیچ وجه توصیه نمی شود. متاسفانه این موضوع در جامعه در حالی که از نظر طب اسلامی نیز استدلال روایی ندارد در حال رواج است. حجامت در مواردی خاص و آن هم با تشخیص باید انجام شود.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

الف پیشگیری از ۱۳۰ بیماری با حجامتیک پزشک طب سنتی با اشاره به پیشگیری از ۱۳۰ بیماری با حجامت، بهترین ایام و روزها برای خارش شدید کل بدن در بارداری صفحه این خارش حساسیت به جفته،منم اواخر باراریم گرفته بودم،دو هفته هم طول کشید و خوب شد چگونه می توان جوش های پشت را درمان کرد؟ پوست …زیباییپوستبا وجود اینکه عامل ژن ها و نوسانات هورمونی علت اصلی جوش های پشت هستند، ولی می توان به موثرترین راه درمان کبد چربپربیننده ترین خبرها دختر و پسرهای اهل ذوق و هیجان اینجا را ببینند یک دکوراسیون آنفلوآنزای طیور چگونه بیماری است و چه علائمی دارد؟آنفلوآنزای طیور علائم این بیماری شامل سرفه، اسهال، تب، عطسه، بی قراری، گلودرد و ممنوعات عمومی مرجع طب سنتی ایرانی اسلامی سایت …اسلایدر صفحه اولدر پاسخ بسیاری از سوالات مندرج در بخش پرسش و پاسخ و یا مطالب سایت، داشتن تغذیه سالم و خواص و مضرات زردچوبه، خواص زردچوبه، فواید زردچوبه، …خواص زردچوبه اسم من زردچوبه است من عامل اصلى درمان کیسه صفرا و ناراحتى هاى کبد ى میگنا خانم ها بخوانند ۲۵علامت يائسگي و راه هاي درمانیائسگی در طی مدت ماه پس از آخرین قاعدگی شما ایجاد می شود و یک روند بیولوژیک طبیعی بدن میگنا راز اخلاط چهارگانه خلط و مزاج در طب سنتیخداوند متعال هر اندام و هر جانواری را مزاجی بخشیده است که به آن سزاوار است و این مزاج الف چند نکته درباره طب مدرن و طب سنتیمدتی است که سایت الف میزبان مناظره ای پیرامون طب سنتی و طب مدرن است و طرفداران و الف پیشگیری از ۱۳۰ بیماری با حجامت یک پزشک طب سنتی با اشاره به پیشگیری از ۱۳۰ بیماری با حجامت، بهترین ایام و روزها برای حجامت خارش شدید کل بدن در بارداری صفحه این خارش حساسیت به جفته،منم اواخر باراریم گرفته بودم،دو هفته هم طول کشید و خوب شد،دکتر چگونه می توان جوش های پشت را درمان کرد؟ پوست زیبایی زیبایی پوست با وجود اینکه عامل ژن ها و نوسانات هورمونی علت اصلی جوش های پشت هستند، ولی می توان به طرق موثرترین راه درمان کبد چرب پربیننده ترین خبرها دختر و پسرهای اهل ذوق و هیجان اینجا را ببینند یک دکوراسیون رویایی آنفلوآنزای طیور چگونه بیماری است و چه علائمی دارد؟ آنفلوآنزای طیور علائم این بیماری شامل سرفه، اسهال، تب، عطسه، بی قراری، گلودرد و دردهای ممنوعات عمومی مرجع طب سنتی ایرانی اسلامی سایت حکیم دکتر اسلایدر صفحه اول در پاسخ بسیاری از سوالات مندرج در بخش پرسش و پاسخ و یا مطالب سایت، داشتن تغذیه سالم و رعایت خواص و مضرات زردچوبه، خواص زردچوبه، فواید زردچوبه، خواص خواص زردچوبه تمام فواید و خاصیت های زردچوبه خواص زردچوبه ، خاصیت زردچوبه ، فواید دارویی میگنا خانم ها بخوانند ۲۵علامت يائسگي و راه هاي درمان یائسگی در طی مدت ماه پس از آخرین قاعدگی شما ایجاد می شود و یک روند بیولوژیک طبیعی بدن محسوب میگنا راز اخلاط چهارگانه خلط و مزاج در طب سنتی خداوند متعال هر اندام و هر جانواری را مزاجی بخشیده است که به آن سزاوار است و این مزاج با توان الف چند نکته درباره طب مدرن و طب سنتی مدتی است که سایت الف میزبان مناظره ای پیرامون طب سنتی و طب مدرن است و طرفداران و منتقدان هر

برچسب ها

اندکی تفکر …

پدر اگه پولدار است همه جوانیش را داده
واگر بی پول است همه زندگیش را
تا نانی لای سفره گذارد و تو بزرگ شوی
و برایش همین بس که بگویند سر سفره پدرش بزرگ شد...

پر بازدیدترین مطالب