مواد خوراکی که از سوزش سر معده جلوگیری می کنندمفیدستان:

مواد خوراکی که از سوزش سر معده جلوگیری می کنند

مواد خوراکی که از سوزش سر معده جلوگیری می کنند 

سوزش سر معده بیشتر در اثر بازگشت قسمتی از اسید معده به مری رخ می دهد که می توان این حالت را با مواد خوراکی تسکین داد. با مصرف مواد غذایی زیر می‌توانید از سوزش معده جلوگیری یا آن را درمان کنید.

 

بلغور جو دوسر
بلغور جو دوسر بهترین ماده غذایی برای صبحانه و میان‌وعده‌های روزانه محسوب می‌شود. این ماده غذایی سیرکننده است و باعث برگشت اسید معده نمی‌شود.

 

زنجبیل
زنجبیل یکی از بهترین مواد غذایی برای پیشگیری از برگشت اسید معده است. این ماده غذایی در طول تاریخ همواره به عنوان ضدالتهاب و درمان بیماری‌های دستگاه گوارش استفاده شده است. شما می‌توانید از این ماده غذایی به صورت خرد یا رنده شده در پخت‌وپز استفاده کنید یا آن را به نوشیدنی‌های خود اضافه نمایید.

 

آلوئه‌ورا
این گیاه به عنوان یک ماده شفابخش طبیعی معروف است و ظاهراً برگشت اسید معده را نیز درمان می‌کند. این ماده، یک گیاه زنده است؛ اما برگ‌ها و شکل مایع آن به صورت جداگانه در سوپرمارکت‌ها یا عطاری‌ها به فروش می‌رسد. از این ماده می‌توان به عنوان غلیظ کننده یا منعقد‌کننده مایعات استفاده کرد.

 

موز
موز یک میان‌وعده خوب با PH ۵٫۶ محسوب می‌شود که معمولاً برای افراد مبتلا به برگشت اسید معده خوب است. با این حال ۱ درصد این افراد با مصرف موز، شرایط بدتری پیدا می‌کنند. در نتیجه به خاطر داشته باشید این ماده غذایی ممکن است برای بیشتر افراد مناسب باشد؛ اما شرایط شما را بدتر کند.

 

خربزه
خربزه با PH ۶٫۱ برای برگشت اسید معده خوب است. با این حال برخی افراد نیز ممکن است با مصرف خربزه، شرایط بدتری پیدا کند. همچنین طالبی و هندوانه نیز برای برگشت اسید معده خوب است.

 

رازیانه
مصرف رازیانه، شرایط افراد مبتلا به برگشت اسید معده را بهبود می‌بخشد و ظاهراً عملکرد معده را نیز بهتر می‌کند. این سبزی ترد مزه متفاوتی دارد.

 

مرغ و بوقلمون
مصرف گوشت ماکیان نیز به افرادی که دچار برگشت اسید معده هستند، توصیه می‌شود. این مواد غذایی را نباید سرخ کرد و حتماً باید پوست سرشار از چربی آن‌ها، کنده شود.

 

ماهی و غذاهای دریایی
ماهی و غذاهای دریایی نیز برای پیشگیری از برگشت اسید معده مؤثر هستند. توصیه می‌شود که ماهی‌های دریای آزاد استفاده شود، نه ماهی‌های پرورشی.

 

سبزی‌های ریشه و سبز
گل‌کلم، کلم بروکلی، مارچوبه، لوبیاهای سبز و دیگر سبزی‌های سبزرنگ برای برگشت اسید معده مفید واقع می‌شوند.

 

کرفس
کرفس تقریباً کالری ندارد؛ زیرا بیشتر آن از آب تشکیل شده و برای برگشت اسید معده، انتخاب خوبی است.

 

جعفری
هزاران سال است که جعفری به عنوان یک گیاه دارویی برای آرام کردن معده و کمک به عمل هضم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

بلغور و برنج
مصرف بلغور یا همان گندم سمولینا و برنج به ویژه برنج قهوه‌ای به افرادی که این مشکل را دارند، توصیه می‌شود. کربوهیدرات مرکب، کربوهیدرات خوبی است.

 

 لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

خوراکی که باعث رفلاکس معده می شوند خوراکی هستند که برای جلوگیری از رفلاکس و سوزش معده باید از آنها اجتناب کنید و سوزش سر دل یا ترش کردن غذا اگر سوزش سر دل زیاد طول بكشد ممكن است التهاب مخاط مری را به وجود آورددر صورت پیشرفت کم کاری تیروئید چیست؟ خبرگزاری پردیسهیپوتیروئیدسیم حالتی است که با پیشرفت کند کم کاری تیروئیدی مشخص می‌شود و در انواع معده آکا رهایی از ترش کردن معده با ترفندی سنتی نجات معده با طب سوزنی طب سنتی به داد معده معده هم معده درد سلام ممنون از نظراتی که میدهید شناخت مزاج هر کس مزاج خود را بشناسد دکتر خود خواهد بهترین راههای درمان سرفه در منزل با استفاده از مواد …پزشکی و سلامتبهترین راههای درمان سرفه در منزل سرفه به صورت ارادی یا رفلکسی ایجاد می‌شود رفلکس زخم معده و اثنی عشر – سیب سلامت۱۰ راه جلوگیری از واریس پا خرفه؛ سبزی همه فن حریف آموزش کمک های اولیه در غذا درمانی از دیدگاه قرآن و علمغذا درمانی از دیدگاه قرآن و علم دکتر حسینعلی علايی دكتراي علوم پزشكي و فارغ مشکلات ناشی از عدم هضم غذا و درمان آنهضم نکردن غذا باعث ناراحتی فرد و از بین رفتن اوقات خوب می شود این عامل خود باعث داروکده بانک تخصصی محصولات داروخانهجهت خرید اقلام غیر دارویی داروخانه کدامیک از روشهای زیر را ترجیح می دهید ؟ خوراکی که باعث رفلاکس معده می شوند خوراکی هستند که برای جلوگیری از رفلاکس و سوزش معده باید از آنها اجتناب کنید و سوزش سر دل یا ترش کردن غذا اگر سوزش سر دل زیاد طول بكشد ممكن است التهاب مخاط مری را به وجود آورددر صورت پیشرفت التهاب معده درد سلام ممنون از نظراتی که میدهید شناخت مزاج هر کس مزاج خود را بشناسد دکتر خود خواهد بودمزاجها معده آکا معدهورم معدهزخم معدهپیشگیری از سرطان معدهسرطان معدهسرطانانواع سرطانعلائم ورم معده کم کاری تیروئید چیست؟ خبرگزاری پردیس کم کاری تیروئید چیست؟ هیپوتیروئیدی یا کم کاری تیروئید غدد تیروئید کم فعال زمانی اتفاق می زخم معده و اثنی عشر – سیب سلامت با سلام و آرزوی سلامتی شماماستی که ترش نباشد اشکالی ندارد مواد غذایی غیرمجاز در زخم معده غذا درمانی از دیدگاه قرآن و علم غذا درمانی از دیدگاه قرآن و علم دکتر حسینعلی علايی دكتراي علوم پزشكي و فارغ‌التحصيل سطح مشکلات ناشی از عدم هضم غذا و درمان آن هضم نکردن غذا باعث ناراحتی فرد و از بین رفتن اوقات خوب می شود این عامل خود باعث پشیمانی از کسی می دونه تیر کشیدن قلب برای چیه؟؟؟ صفحه کسی که در قفسه سینه احساس درد دارد از کجا بداند درد قلبی است یا مشکلات جزیی دیگرمثل درد معده

برچسب ها

اندکی تفکر …

از آدمهای پرتوقع فاصله بگیر
اینها مقیاست را به هم می زنند
و حرمت مهرت را می شکنند.
چون آنها حافظه ی ضعیفی دارند
خوبیها را زود فراموش میکنند.....