پر بازدید ترین مطالب

مقاومت کمتر آيفون 10 در مقايسه با آيفون 8 + عکس


مقاومت کمتر آيفون 10 در مقايسه با آيفون 8 + عکس

خبرگزاري آريا – بر اساس اعلام کانسيومر ريپورتز آيفون 10 به خوبي دو گوشي هوشمند ديگر کمپاني اپل يعني آيفون 8 و آيفون 8 پلاس نيست.
به گزارش جام‌جم آنلاين به نقل از زوميت، آنچه گفته شد در واقع يک نتيجه‌گيري توسط تست کننده‌هاي کانسيومر ريپورتز است. دوربين گوشي آيفون 10 بسيار با کيفيت و نمايشگر اين دستگاه هم زيبا است. اين محصول موفق شده از نظر عملکرد دوربين نمره‌ي بسيار بالايي را به دست آورد و از اين بابت هم به عنوان يکي از برترين گوشي‌هاي جهان شناخته شود.
اما در هر حال مهم‌ترين سوال در مورد مقاومت آيفون 10 است. کانسيومر ريپورتز به اين نتيجه رسيده که مقاومت آيفون 8 و آيفون 8 پلاس نسبت به آيفون 10 بالاتر است. بايد اشاره کنيم اين تست‌ها به نحوي طراحي شده‌اند تا مقاومت گوشي‌ها در برابر سقوط و ساير ضرباتي که مي‌تواند منجر به ايجاد صدمه در دستگاه شود مورد بررسي قرار گيرد. پس از عرضه‌ عمومي آيفون 10 به بازار، وب سايت معتبر سي‌نت تست‌هايي روي اين دستگاه انجام داد تا ميزان مقاومت اين محصول را مورد بررسي قرار دهد و با توجه به همين تست‌ها پس از اولين سقوط صدماتي به اين دستگاه وارد آمد.
شيشه‌ به‌کار گرفته شده در بخش پشتي آيفون 10 نمي‌تواند براي هميشه در برابر ضربات احتمالي مقاوم باشد. اين در حالي است که جنس بخش پشتي بدنه‌ دو گوشي هوشمند آيفون 8 و آيفون 8 پلاس نيز از جنس شيشه است اما بنا به گزارش کانسيومر ريپورتز، اين دو محصول از نظر شکسته شدن نسبت به آيفون 10 مقاومت بالاتري دارند.

عمر باتري آيفون 10 نيز يکي ديگر از ويژگي‌هايي است که کارشناسان از آن چندان راضي نيستند.
نکته‌ ديگر اينکه امتياز نشريات مختلف براي آيفون 10 اپل کم‌تر از امتياز گوشي‌هاي گلگسي اس 8، گلکسي اس 8 پلاس و گلکسي نوت 8 بوده است.
اپل به درخواستي که براي ارائه‌ توضيح در اين مورد از اين کمپاني شده، سريعا پاسخ نداده است.
پيش از اين نيز شرکت اپل با کانسيومر ريپورتز شرايط مشابهي با شرايط فعلي را تجربه کرده است‌. نشريه‌ي کانسيومر ريپورتز در اواخر سال گذشته يک ديدگاه انتقادي نسبت به مک‌بوک پرو داشت که اين نقد نهايتا باعث شد تا اپل مشکلات مک‌بوک پرو را رفع کند.
البته اين بدان معنا نيست که اپل را به عنوان شرکتي فرض کنيم که نمي‌تواند يک نقد بي نقص براي محصولاتش دريافت کند. بد نيست اشاره کنيم که نشريه‌ مورد بحث مدتي قبل پس از بررسي تبلت‌هاي سرفيس مايکروسافت به کاربران پيشنهاد داد تا از خريد اين محصولات خودداري کنند.
نويسنده‌ سي‌نت مي‌گويد پس از سردرگمي در ميان نقدهاي مختلفي که در مورد آيفون 10 منتشر شده به اين نتجيه رسيده، مهم‌ اين است که يک گوشي چه حسي به شما منتقل مي‌کند، مي‌خواهيد چقدر هزينه براي يک گوشي پرداخت کنيد و تا چه حد به يک اکوسيستم وابسته هستيد.
نويسنده‌ سي نت همچنين اعلام کرده که هفته‌ي پيش يکي از فروشندگان تي-موبايل به وي اعلام که آيفون 8 بهتر از آيفون 10 است.
البته بايد اشاره کنيم که حتي با وجود نقدهاي مورد بحث در مورد آيفون 10، کمپاني اپل موفق شده ار جمعه‌ سياه تعداد 6 ميليون واحد از اين گوشي هوشمند را يه فروش برساند.
همچنين خوشبختانه تا به اين لحظه هيچ گزارشي مبني بر منفجر شدن آيفون 10 منتشر نشده است.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب