پر بازدید ترین مطالب

معجزه تکنولوژي؛ انتشار جزييات شگفتي ساز از مرسدس بنز Project One


معجزه تکنولوژي؛ انتشار جزييات شگفتي ساز از مرسدس بنز Project One

خبرگزاري آريا – مدت ها قبل در مورد Project One صحبت هايي به ميان آمده بود که خودرو فرمول وان شهري مرسدس توان توليد 1000 اسب بخار دارد.
حالا پس از گذشت از چندين ماه از معرفي اين خودرو در نمايشگاه فرانکفورت، Tobias Moers رييس بخش Mercedes AMG در مورد قدرت و عملکرد اين خودرو اطلاعات تازه تري در اختيار مان قرار داده است.
طبق گفته هاي وي اين خودرو با موتور V6 با حجم 1.6 ليتر و از نوع توربو شارژ دار که در خودرو هاي فرمول وان اين شرکت استفاده مي شود در کنار 4 موتور برقي قدرتي فراتر از 1000 اسب بخار دارد اما اين ميزان از 1100 اسب بخار بيشتر نخواهد بود.

در مورد وزن اين خودرو که طبق پيش بيني ها برابر 1300 تا 1400 کيلوگرم در نظر گرفته شده بود، Project One وزني برابر 1200 کيلوگرم خواهد داشت.
همچنين نيروي توليدي رو به پايين (Down Force) که از طريق بال عقب اين خودرو توليد مي شود برابر با 675 کيلوگرم خواهد بود که تقريبا برابر نصف وزن خودرو است.
همانطور که عدد ها شگفت انگيز تر مي شوند بد نيست يک مثال بزنيم: مک لارن Senna در سرعت 250 کيلومتر در ساعت نيروي رو به پايين برابر 800 کيلوگرم را توليد مي کند. لازم به ذکر است که اين دو خودرو باهم قابل مقايسه نيستند و هر کدام در کلاس متفاوتي رقابت مي کنند.

در آخر نيز آقاي Moers اين موضوع را تاکيد کرد که موتور Project One هر 50 هزار کيلومتر نيازمند سرويس کامل موتور است. با اين وجود اين موضوع هيچ نگراني اي براي مشتريان مرسدس ايجاد نکرده و هر 275 دستگاه اين خودرو پيش فروش شده است
در حقيقت 1100 مشتري معتبر مرسدس AMG، خريدار اين خودرو بودند و اين شرکت به راحتي مي توانست فروش خود را 4 برابر کند اما آنها تصميم گرفتند که خاص بودن اين خودرو از بين نرود و به همين خاطر تيراژ توليد را پايين نگه داشتند..لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب