پر بازدید ترین مطالب

مظنه تعرفه تبلیغات توئیتری چند؟


روزنامه آفتاب یزد: گسترش سیطره‌ی شبکه‌های اجتماعی بر زندگی مردم و تاثیر آن بر فرهنگ، سیاست، اقتصاد و اجتماع را به وضوح می‌بینیم. از سویی اقبال مردم به این شبکه‌ها با پدیده‌هایی نیز همراه بوده؛ به عنوان مثال یکی از پدیده‌هایی که این روزها بسیار با آن برخورد می‌کنیم تبلیغات در شبکه‌ها‌ی مجازی است، به نظر می‌رسد صاحبان مشاغل و کالاها بر تاثیر این شبکه‌ها‌ به خوبی آگاهند به طوریکه تبلیغات محیطی سطح شهرها به شدت کاهش پیدا کرده است.

افراد برای تبلیغ کالای خود به پیج‌ها‌ و کانالهای اینستاگرام و تلگرام مراجعه و با پرداخت هزینه‌ها‌ی نه چندان ارزان به تبلیغ محصول خود می‌پردازند.

در شرایط بد اقتصادی برای جوانان بیکار به نظر این راه آسان ترین و کم دردسرترین راه برای پولدار شدن یک شبه است و از سویی مزیت شهرت را نیز برای آنها به همراه دارد.

صاحبان این صفحات برای جذب مخاطب از هیچ رفتار و حرکات محیرالعقولی کوتاهی نمی‌کنند؛ از خوردن تلفیقی چند غذای غیر مرتبط با هم تا دعوا و فحاشی مجازی گرفته تا ساختن کلیپ‌هایی با مضامین جنسیت زده و غیراخلاقی. در نهایت تبلیغاتی که آنها در این شبکه‌ها‌ انجام می‌دهند صرفا تجاری و اقتصادی است.

اما در چند روز اخیر اینفوگرافیکی تحت عنوان «تعرفه‌ی تبلیغات توئیتری» در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که قیمت‌های تبلیغ توسط اکانت‌های توئیتری پر طرفدار را نشان می‌دهد.گذشته از قیمت بسیار بالای تعرفه‌ی این اکانت‌ها ، برخلاف پیج‌های اینستاگرامی این صفحات به تبلیغات تجاری نمی‌پردازند بلکه تبلیغات آنها مسائل سیاسی کشوراست.

این اکانت‌ها‌ که مبالغی بین 3تا 15میلیون تومان برای هر تبلیغ دریافت می‌کنند با توجه به تعداد زیاد دنبال کنندگان خود، با نشر یک پیام سیاسی می‌توانند موضوع مطرح شده را تبدیل به جریانی موثر در کشور کنند.

برخی درهمین شبکه اجتماعی (توئیتر) نسبت به این موضوع واکنش نشان داده ولقب (باند بازی توئیتری) به آن داده‌اند، این در حالی است که برخی از اکانت‌های اشاره شده در این اینفوگرافیک نسبت به آن واکنش نشان داده و اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند.

گفته می‌شود برخی از سیاسیون برای اینکه بتوانند موضوع موردنظر خود را در توئیتر که بسیاری از سیاسیون و افراد تاثیرگذار جامعه در آن حضور دارند، تبدیل به «ترند» یا جریان کنند از مشتری‌های این صفحات مجازی هستند! تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب