پر بازدید ترین مطالب

مشکل موبايل‌هاي غيرفعال شده با پرداخت عوارض گمرکي 15 درصد حل خواهد شد


مشکل موبايل‌هاي غيرفعال شده با پرداخت عوارض گمرکي 15 درصد حل خواهد شد

خبرگزاري آريا – رئيس اتحاديه موبايل فروشان مشهد، «افشين اکبري حداد» درباره حل مشکل موبايل‌هاي غيرفعال شده در دست مردم بعد از اجراي طرح رجيستري اظهار داشته است که بايد عوارض 15درصدي گمرک به منظور فعال‌سازي شبکه اين تلفن‌ها پرداخت شود.
اين موضوع در حالي مطرح مي‌شود که طبق آمار تاکنون خدمات مخابراتي بيش از 30 هزار آيفون قطع شده و بيش از نيمي از آنها به شبکه بازگشته‌ است، بازگشتي که علت عمده آن نقص و اشتباه در سيستم پايش اوليه سامانه همتا بوده و نه مشکلات کاربران و خريداران موبايل. حتي به تازگي خبر پايش دوباره موبايل‌هاي در دست مردم توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام شده است.
افشين اکبري حدادي به تلفن‌هاي همراهي اشاره مي‌کند که در اختيار مردم، ويترين موبايل فروشان و يا در انبارها وجود دارد که خاموش هستند. او تاکيد مي‌کند که برندهاي موبايلي که مشمول طرح رجيستري مي‌شوند (که تا امروز اپل، گوگل پيکسل، موتورولا، بلک‌بري و ال‌جي را در برمي‌گيرد) بايد روشن شده و داخل شبکه ثبت شود. به گفته وي در صورتي که اين تلفن‌هاي همراه روشن نشود، آنتن شبکه به آنها تعلق نمي‌گيرد و به طور موقت تا يک ماه مي‌تواند از شبکه استفاده کند و سپس آنتن اين تلفن‌هاي همراه قطع خواهد شد.

رئيس اتحاديه موبايل فروشان مشهد در خصوص فعال سازي آنتن تلفن‌هاي قطع شده عنوان کرد:
«با پرداخت عوارض گمرکي به ميزان 15 درصد به منظور فعال سازي آنتن تلفن همراه مي‌توان شبکه را در گوشي‌هاي فاقد شبکه فعال کرد.البته اولين پرداخت شامل معافيت 80 دلار و کسر اين مبلغ از مقدار عوارض کل خواهد بود.همچنين هر مسافر يک مرتبه در سفر خود به خارج از کشور فرصت دارد تلفن همراه خود را در سامانه مسافري گمرک ثبت و با پرداخت عوارض کد فعال سازي تلفن همراه خود را دريافت کند.»
وي در خصوص طرح انتقال مالکيت تلفن‌هاي همراه نيز گفت: انتقال مالکيت به اين معنا و مفهوم است که تلفن ‌همراه هر فرد انحصارا مربوط به خود آن شخص محسوب مي‌شود لذا تلفن‌هاي همراهي که شامل طرح ريجستري شده‌اند، حتما بايد با انتقال مالکيت به فروش برسند.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب