پر بازدید ترین مطالب

مشکلات عمومي iOS 11 و راهکارهايي براي حل آن ها


مشکلات عمومي iOS 11 و راهکارهايي براي حل آن ها

خبرگزاري آريا – جديدترين سيستم عامل موبايلي شرکت اپل يا همان iOS 11، در 28 شهريور به صورت رسمي منتشر شد. از آن روز چندين و چند شکايت مختلف از مشکلات و باگ هاي iOS 11 توسط کاربران گزارش شده که اپل هنوز راه حل رسمي براي رفع آن ها ارائه نکرده است.
اين در حالي است که بتاي عمومي و توسعه دهندگان iOS 11 از ماه ژوئن در دسترس بوده است. با اين حال گويا برخي از مشکلات مرحله آزمايشي همچنان رفع نشده اند و هر روز گزارشات بيشتري از باگ هاي نسخه نهايي اين سيستم عامل به گوش مي رسد.
به همين ترتيب ما در فروم هاي مختلف به جستجو پرداختيم و توجه مان را روي بزرگترين مسائلي که کاربران iOS 11 با آن رو به رو هستند، متمرکز کرديم. در نهايت با 9 باگ و مشکل عمومي iOS 11 مواجه شديم که در ادامه بيشتر از آن ها براي تان مي گوييم.
خالي شدن باتري
تقريبا هر iOS جديدي که عرضه مي شود، مشکلات تازه اي را براي باتري آيفون ها با خود به همراه مي آورد. البته اگر کاربر نسل جديد موبايل هاي اپل باشيد، شايد با اين مشکل مواجه نشويد.
اپل در آيفون 8، آيفون 8 پلاس و آيفون اکس، از تراشه A11 بايونيک استفاده کرده که به لطف همين موضوع، سخت افزار نسل جديد موبايل هاي اپل با iOS 11 در تعامل خوبي قرار دارند.
اما با نصب iOS 11 روي آيفون هاي قديمي تر، ممکن است زودتر از موعد مقرر شارژ باتري موبايل خود را از دست بدهيد. اين اتفاقي است که براي بسياري از کاربران آيفون ها رخ داده و نارضايتي آن ها را بر انگيخته است.
راه حل ها:
اگر هنوز تلفن هوشمند خود را به iOS 11 به روزرساني نکرده ايد، شايد بهتر باشد براي مدتي دست نگه داريد تا اپل مشکلات را بر طرف کند. در صورتي هم که آيفون شما به آخرين ورژن سيستم عامل به روز شده است مي توانيد آن را به نسخه قبلي يعني iOS 10.3.3 دانگريد کنيد.اپ هاي پر مصرف را از طريق منو «Battery power» در تنظيمات آيفون پيدا کنيد و ميزان مصرفشان در طول روز را مورد بررسي قرار دهيد. اگر از برخي از اين اپ ها استفاده چنداني نداريد و به ندرت واردشان مي شويد بهتر است آن ها را به طور کلي از حافظه موبايل پاک کنيد. در صورتي هم که علاقه اي به پاک کردن اپ ها نداريد، کافيست پس از اتمام کارهايتان آن را به صورت کامل ببنديد و مانع از فعاليت بيشترشان بشويد.گرماي بيش از حد دستگاه
تنها کاربران موبايل هاي قديمي اپل نيستند که از گرماي بيش از حد آيفون هايشان شکايت دارند، بلکه تا کنون گزارش هايي از باز شدن قاب آيفون هاي جديد به گوش رسيده که در نوع خود هم عجيب است و هم نا اميد کننده.
بر اساس اين گزارشات ثبت شده، گويا اين مشکل نيز به باتري آيفون هاي جديد مربوط مي شود. به نظر مي رسد که باتري برخي از آيفون هاي جديد، پس از مدتي باد مي کنند و به قاب دستگاه فشاري مضاعف مي آورند و آن را باز مي کنند. دليل رخ دادن اين مشکل، هنوز مشخص نيست. اما اين احتمال وجود دارد که گرما دليل اصلي بروز اين مشکلات باشد.
راه حل ها:
اگر هنگام استفاده از اپليکيشن خاصي موبايلتان داغ کرد، براي مدتي به تلفن هوشمند خود زمان بدهيد و از اپليکيشن مورد نظر استفاده نکنيد. بر اساس آزمايشات مختلف، مشخص شد که آيفون ها هنگام اجراي بازي هاي واقعيت افزوده به شدت داغ مي شوند. پس بهتر است فعلا کمتر به سراغ چنين اپ هايي برويد.سرويس هاي مرتبط با مکان يابي را خاموش کنيد. در حال حاضر سرويس هاي مکان ياب، از GPS، بلوتوث و همچنين برج هاي مخابراتي براي پيدا کردن مکان شما استفاده مي کنند. اين عوامل مي توانند بخش ها مختلفي از موبايل را به خود درگير کنند و نهايتا دماي دستگاه را به شدت بالا ببرند.همچنين بهتر است اپ هايي که در پس زمينه مشغول فعاليت هستند را نيز غير فعال کنيد. براي اين کار مي توانيد با دوبار ضربه زدن روي کليد هوم به گالري اپ هاي فعال موبايل تان دست پيدا کنيد. تنها کافيست با قرار دادن دستتان روي هر اپ، آن را به سمت بالا بکشيد تا فعاليت هاي پس زمينه آن متوقف شود.اگر آيفون تان هنگام شارژ شدن نيز داغ مي کند، بهتر است براي مدتي آن را از کابل جدا کنيد تا خنک شود.جدا کردن قاب محافظ نيز مي تواند به خنک شدن دستگاه کمک کند. اين قاب ها گرماي توليد شده توسط موبايل را در يک جا جمع مي کنند و مانع از خارج شدن آن مي شوند.اجرا نشدن اپ ها روي iOS 11
اپل پيش از اينها اعلام کرده بود که به زودي پشتيباني از اپ هاي 32 بيتي را متوقف مي کند. اين اتفاق با انتشار iOS 11، رسمي شد و از حالا به بعد، ديگر هيچ يک از اپ هاي 32 بيتي روي سيستم عامل جديد اپل قابل اجرا نخواهند بود.
راه حل ها:
براي اينکه از اپ هاي 32 بيتي روي موبايل خود مطلع شويد بايد به تنظيمات آيفون مراجعه کنيد. حالا از طريق تنظيمات وارد منو About شويد و سپس به منو Applications برويد. در صورتي که يک اپ 32 بيتي روي آيفونتان نصب باشد، يک فلش در مقابل عدد اپليکيشن هاي نصب شده خواهيد ديد. تنها با يک اشاره روي آن، ليست تمامي اپ هاي 32 بيتي برايتان به تصوير کشيده مي شود. حالا اگر آپديتي براي اين اپ ها ارائه شده باشد، مي توانيد آن ها را به روز کنيد و مشکلشان را بر طرف نماييد.در صورتيکه هيچ فلشي مقابل عدد اپليکيشن هاي نصب شده وجود نداشت، نگران نشويد. اين يعني هيچ اپ 32 بيتي روي موبايلتان نصب نشده است.از کار افتادن يا خارج شدن ناگهاني اپ ها
يکي از مشکلات عمومي که اکثر کاربران iOS 11 آن را تجربه کرده اند، خارج شدن يا از کار افتادن ناگهاني اپ هاست. دليل اين مشکل مي تواند ريشه در مسائل مختلفي داشته باشد. اما اينکه با باز کردن يک اپ، به طور مداوم شاهد بسته شدن ناگهاني آن باشيد، مشکلي است که مي توان آن را به راحتي حل کرد.
راه حل ها:
به اپ استور برويد و از طريق تب Updates به دنبال به روزرساني تازه براي اپ مورد نظرتان بگرديد.اپ مشکل دار خود را پاک کنيد و دوباره نصب نماييد.همچنين مي توان با برقراري تماس با توسعه دهندگان اپ ها، مشکلات را با آن ها در ميان گذاشت. اين کار را مي توانيد از طريق اپ استور و به کمک منو App Store Customer Reviews انجام دهيد.اگر هنوز iOS 11 را دانلود نکرده ايد، بهتر است پيش از انجام هر کاري به اپ استور برويد و موافقت خود را با شرايط و قوانين اپل اعلام کنيد. چرا که همين تغيير قوانين و مقررات نيز مي تواند باعث بروز مشکلاتي در اجراي اپ ها بشوند.غير فعال شدن تاچ اسکرين
همچنين برخي از کاربران iOS 11، از غير فعال شدن صفحه لمسي تلفن هاي هوشمندشان شکايت دارند. اين مشکلي است که پيش تر در نسخه بتاي توسعه دهندگان iOS 11 نيز به آن اشاره شده بود و جاي تعجب دارد که هنوز رفع نشده است.
البته براي رفع اين مشکل، بهتر است پيش از انجام هر کاري از تميز بودن نمايشگر آيفون اطمينان حاصل کنيد. همچنين بهتر است، کيفيت محافظ صفحه تان را هم بررسي کنيد و مطمئن شويد که نيازمند تعويض آن نيستيد. در غير اين صورت، اين مشکلي است که بايد آن را از طريق سيستم عامل رفع کنيد.
راه حل ها: 
ميزان حساسيت لمس سه بعدي آيفون خود را بررسي کنيد و درجه آن را از حالت Medium يا Firm روي Light تنظيم نماييد. براي اينکار ابتدا بايد به تنظيمات برويد و از طريق General وارد Accessibility شويد. حالا به تنظيمات 3D Touch برويد و تغييرات را اعمال کنيد.همچنين دليل بروز اين مشکل ممکن است ريشه در اجراي يک اپ خاص داشته باشد. پس در اين صورت فعاليت اپ مورد بحث را با دوبار فشردن کليد هوم و بستن پنجره آن، متوقف کنيد.در صورتي هم که تاچ اسکرين موبايل تان به طور کامل از کار افتاده است، بايد به سراغ ريست کردن آيفون خود برويد. عموما مي توانيد اين کار را با نگه داشتن همزمان کليد خاموش و روشن و کليد هوم، انجام دهيد.عدم توانايي اتصال به اپ استور
در کنار مشکل دانلود نشدن اپ ها، برخي از کاربران iOS 11 از عدم اتصال آيفونشان به اپ استور شکايت دارند. البته اين هم مشکلي است که از نسخه بتا به ورژن نهايي iOS 11 ارث رسيده و مسئله چندان جديدي نيست.
راه حل ها:
به تنظيمات تاريخ و زمان برويد و از طريق آن حالت تنظيم اتوماتيک را خاموش کنيد و سپس تاريخ و زمان را به صورت دستي وارد نماييد. اين کار باعث مي شود که تب Today اپ استور نيز دست خوش تغييرات شود و تاريخ و ساعت آن تغيير کند. حالا به اپ استور برويد و در آن به مدت سه ثانيه منتظر بمانيد. سپس دوباره به تنظيمات Date & Time بازگرديد و حالت تنظيم خودکار را فعال کنيد. حال اپ استور را از طريق اپ سويچر ببنديد و آن را دوباره باز کنيد.پس از تغيير تنظيمات Date & Time، پيشنهاد مي شود که براي يک بار آيفون خود را ريست کنيد.همچنين مي توانيد براي رفع اين مشکل، از اينترنت ديتاي سيم کارت نيز کمک بگيرد.عدم ارسال ايميل به کمک Outlook
زماني که iOS 11 به طور رسمي منتشر شد، بسياري از کاربران از بروز مشکلاتي در ارسال ايميل سخن به ميان آوردند. بر اساس اين گزارشات دليل اصلي اين موضوع به سرويس هاي تحت پوشش مايکروسافت مربوط مي شد.
راه حل:
پس از گذشت يک هفته از تاريخ انتشار iOS 11، اپل نسخه بتاي iOS 11.1 را در اختيار کاربران قرار داد و اين مشکل را با عرضه اين به روزرساني بر طرف کرد. پس در صورتيکه از سرويس هايي مانند Outlook و Office 365 استفاده مي کنيد، مي توانيد با نصب اين به روزرساني مشکلات را بر طرف نماييد.کم نور شدن نمايشگريکي از کاربران رديت، متوجه شده که نمايشگر آيفونش پس از دريافت به روزرساني کم نور شده است. به گفته او اين موضوع در حالي اتفاق افتاده که تنظيمات نور نمايشگر در بالا ترين حالت خود قرار داشته است. البته دليل بروز اين مشکل، مسئله چندان بزرگي نيست.
عموما هنگام اعمال به روزرساني، برخي از تنظيمات تلفن هاي هوشمند تغيير مي کنند. در اين مورد نيز کاهش رنگ سفيد توسط iOS 11 مسبب اين مشکل بوده که مي توان با دست بردن در تنظيمات آن را بر طرف کرد.
راه حل: 
به تنظيمات برويد و وارد منو General شويد. حالا از طريق منو Accessibility به Display Accommodations برويد. اگر خوب دقت کنيد گزينه Reduce White Point را در پايين اين بخش خواهيد ديد. حالا از طريق اين منو مي توانيد ميزان نور سفيد نمايشگر آيفون را تنظيم کنيد و صفحه نمايش پر نور تري داشته باشيد.مسائل مربوط به اتصال Wi-Fi
بر اساس گزارشات کاربران، گويا برخي از آيفون ها پس از دريافت iOS 11 در اتصال به شبکه Wi-Fi با مشکلاتي مواجه شده اند. برخي از آن ها مي گويند که اتصال به صورت ناگهاني قطع مي شود و تعدادي ديگر نيز از عدم اتصال به Wi-Fi سخن به ميان مي آورند.
پيش از انجام هر کاري بهتر است براي يک بار هم که شده تمامي اتصالات مودم و آيفون خود را بررسي کنيد. اگر مشکلات بر طرف نشدند، به تنظيمات برويد و وارد منو General شويد. حالا Reset را لمس کنيد و از طريق اين منو گزينه Reset Network Settings را انتخاب کنيد. با انجام اين کار حافظه بخش شبکه آيفونتان به طور کلي پاک مي شود و بايد از نو تنظيمات خود را اعمال کنيد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب