پر بازدید ترین مطالب

مسدود نشدن تلگرام برداشتي اشتباه است


مسدود نشدن تلگرام برداشتي اشتباه است

خبرگزاري آريا – مرکز ملي فضاي مجازي کشور در توضيح نقل قولي از دبير شوراي عالي فضاي مجازي مبني بر اينکه تلگرام مسدود نمي شود، اعلام کرد: اين برداشت از صحبت‌هاي وي اشتباه بوده است.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از فارس، در حالي که امروز بسياري از رسانه خبري از قول ابوالحسن فيروزآبادي دبير شوراي عالي فضاي مجازي منتشر کرده بودند که «تلگرام مسدود نمي شود. تاريخي براي مسدود کردن تلگرام مطرح نشده، اما هر آن ممکن است شرايطي براي انسداد تلگرام پيش بيايد.» روابط عمومي مرکز ملي فضاي مجازي کشور اعلام کرد، اين برداشت از صحبت‌هاي فيروزآبادي اشتباه بوده است.
روابط عمومي مرکز ملي فضاي مجازي کشور اعلام کرد: در پي سخنان دبير شوراي عالي فضاي مجازي در برنامه راديويي ذره بين به اطلاع مي رساند، به اشتباه از سخنان دکتر فيروزآبادي در رسانه ها تعبير به عدم انسداد پيام رسان تلگرام شده است، در صورتي که ايشان در اين گفتگو اعلام کرد که «فعلا تاريخي براي مسدود کردن تلگرام مطرح نشده و اصلا بحث مسدود شدن براي تصميم گيري مطرح نشده است. مرتبا شقوق مطرح مي شود و همانطور که مي دانيد در دي ماه نيز براي مدت دو هفته مسدود شد و هر آن ممکن است، اگر شرايطي پيش بيايد اين انسداد در تلگرام حاصل شود، ولي فعلا قرار بر اين است که علي رغم اين که ما قوانين ضد انحصار نداريم و به روش معمولي نسبت به تقويت پيام رسان هاي داخلي اقدام مي کنيم، فعلا تصميمي در رابطه با انسداد گرفته نشده و تلاش مي‌کنيم تا از راه تشويق و اقناع هم مردم و هم کساني که کانال ها و گروه هاي پر ترافيک دارند، کسب و کارها، سازمان ها و موسساتي که کانال دارند، نسبت به کوچ اقدام کنند و داخل کشور نيز ظرفيت مناسب فراهم کرديم.»لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب