پر بازدید ترین مطالب

مدیر فروشگاه ردکالا: صندوق ریاست جمهوری پشت حراجی آنلاین ماست!


ردکالا که حدود دو سالی است در بخش حراجی‌های آنلاین فعالیت می‌کند، با سرمایه گذاری زیادی در الکامپ ۹۷ حضور داشت و توانست با تبلیغاتی که برای فروش خودروی ۲۰۶ با قیمت ۱۶ میلیون تومان انجام داد، موج خوب رسانه‌ای ایجاد نماید.

به همین بهانه به سراغ عباس سبزه‌ای، مسئول فروشگاه ردکالا رفتیم تا در مورد چالش‌ها و ابهامات فروشگاه‌های حراجی آنلاین صحبت کنیم که قطعا برای بسیاری از کسب و کارها جذاب خواهد بود.

آی‌تی‌رسان: آقای سبزه‌ای لطفا توضیحاتی در رابطه با مجموعه ردکالا و شکل گیری این استارتاپ بفرمایید.

فروشگاه ردکالا یک فروشگاه حراجی آنلاین است که کالاهای نو را با گارانتی معتبر در سایت قرار داده و مشتریان که کاربران ما هستند با مراجعه به سایت در بخش مربوط به هر کالا ثبت نام می‌کنند و برای تصاحب آن رقابت می‌نمایند. این کالاها معمولا با حداقل ۳۰ درصد زیر قیمت بازار نصیب خریدار می‌شود که قطعا جذابیت مجموعه ردکالا را برای تمامی کاربران دوچندان می‌کند.

ما در مجموعه خود برای افرادی که موفق به خرید آن محصول نمی‌شوند نیز پیشنهاد ویژه‌ای می‌دهیم که می‌توانند با بن تخفیفی که برایشان در نظر گرفته می‌شود از فروشگاه ما خرید کنند که این خرید بنا بر تمایل و تصمیم کاربر می‌تواند همان کالای برنده نشده او باشد و یا هر کالای دیگری که کاربر تمایل به خریدش داشته است.

red-kala-4 مدیر فروشگاه ردکالا: صندوق ریاست جمهوری پشت حراجی آنلاین ماست!

آی‌تی‌رسان: یعنی کاربران شما در هر صورت می‌توانند مطمئن باشند که کالا را با ۳۰ درصد زیر قیمت بازار دریافت خواهند کرد و هزینه پنهانی وجود ندارد؟

بله، این اتفاق رخ می‌دهد و جالب است بدانید که اکثر حراجی‌ها با درصد تخفیف‌های بیشتر از جمله ۴۰ درصد و ۵۰ درصد تمام می‌شود ولی چیزی که مزیت ما نسبت به رقباست، تضمینی است که در حداقل ۳۰ درصد خرید زیر قیمت بازار برای همه کالاها می‌دهیم.

آی‌تی‌رسان: با توجه به این ادعا لطفا بفرمایید که چه کالاهایی را در حراجی خودتان قرار می‌دهید و آیا محدودیتی برای این کالاها وجود دارد؟

ما در حراجی‌هایمان همه کالاهای پرطرفدار را قرار می‌دهیم که به طور مثال در حال حاضر یکی از تاپ‌ترین حراجی‌های جاری ما حراجی خودروی پژو ۲۰۶ است که مشتریان می‌توانند طبق همان وعده‌ای که دادیم با شرکت در حراجی در زمان مشخص شده، این خودرو را با ۳۰ درصد زیر قیمت بازار خریداری کنند!

red-kala-3 مدیر فروشگاه ردکالا: صندوق ریاست جمهوری پشت حراجی آنلاین ماست!

آی‌تی‌رسان: طبیعتا با توجه به ماهیت حراجی‌های آنلاین، یک عده در این بین متضرر می‌شوند و پولی را از دست خواهند داد، این موضوع را چگونه برطرف می‌کنید؟

این رو هم بخون:

به طور مثال در حراجی خودروی ما ورودی ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است که هر کاربر برای ثبت نام در حراجی این خودرو می‌بایست پرداخت نماید ولی طبیعتا یک نفر برنده این حراجی می‌شود. ما برای تمامی کسانی که در این حراجی شرکت کرده‌اند امکانی را فراهم کردیم که با دریافت ۱۲۵ هزار تومان بن تخفیف از فروشگاه ما خرید کنند که بدیهی است نه تنها ضرر نمی‌کنند بلکه در این بین سود هم خواهند کرد!

آی‌تی‌رسان: مشتری در فروشگاه محدودیتی دارد؟ چه نوع کالاهایی در فروشگاه‌تان موجود است؟

ما همه نوع کالایی در فروشگاه داریم و از این نظر محدودیتی  برای مشتری قائل نمی‌شویم. مشتری قادر خواهد بود با بن تخفیفی که دریافت می‌کند هر نوع کالایی را از فروشگاه ما خریداری کند و طبعا قیمت کالای خریداری شده بسیار پایین‌تر از قیمت اصلی بازار خواهد بود که منجر به عدم ضرر و زیان او در حراجی ما می‌شود.

آی‌تی‌رسان: همان‌طور که می‌دانید کسب و کارهای مشابه شما بسیار زیاد بوده‌اند و در الکامپ‌های مختلف نیز شاهد حضور آن‌ها بودیم، مشکلات قانونی این کسب و کار بسیار جدی است، شما چگونه این مشکلات را حل کردید؟

ما قوانین و مقرراتی را وضع کردیم که از هر نظر بدون مشکل است. به طور مثال ما اقدام به دریافت نماد کردیم و مجوزات قانونی را از نهادهای مختلف اخذ کردیم که به تسهیل کسب و کار ما کمک کرده است. همچنین قوانینی را وضع کردیم تا از نظر مسائل فقهی نیز مشکلی نداشته باشیم.

به طور مثال صندوق سرمایه گذاری ریاست جمهوری نیز پشتیبان ماست که جزو سرمایه گذاران محسوب می‌شود و همین موضوع از جمله مواردی است که می‌توان گفت مشکلات قانونی این کسب و کار توسط ما حل شده است.

آی‌تی‌رسان: طبیعتا حضور این نهادها و دریافت مجوزها خبر خوبی است، ولی سوال اینجاست که مشکلات قانونی چگونه حل شده‌اند؟

ما با تغییر قوانین و مقرراتی که داریم موفق به حل این مشکلات شدیم. به طور مثال قبل از این برای ورود به هر حراجی می‌بایست مبلغی توسط کاربر پرداخت می‌شد که برگشتی نیز نداشت ولی ما الان یک باشگاه مشتریان داریم که حق عضویت مشخصی دارد که از کاربران دریافت می‌گردد. کاربر برای ورود به هر حراجی نیز مبلغی را پرداخت می‌کند که این مبلغ در صورت برنده نشدن به صورت‌های مختلف قابل عودت بوده و حتی در صورت تمایل مشتری به حساب بانکی او برگردانده می‌شود.

red-kala-2 مدیر فروشگاه ردکالا: صندوق ریاست جمهوری پشت حراجی آنلاین ماست!

آی‌تی‌رسان: با این حساب عملا سودی ندارید! لطفا بفرمایید که دقیقا سود کسب و کار شما در چه مرحله‌ایست؟

ما برای ورود و خرید هر کالا قوانینی داریم که از جمله آن‌ها پرداخت کامل وجه کالا توسط کاربر است. همچنین کاربر به طور پیش فرض دارای ۱۰ پیشنهاد است که پس از استفاده کامل او از این ۱۰ فرصت، می‌تواند از بسته‌های ۱۰ تایی ما خریداری کند و پیشنهادات جدید بدهد که سود ما در این همین معاملات دریافت می‌شود و اتفاق می‌افتد. اصولا برخلاف سایر سایت‌ها و فروشگاه‌های حراجی ما سودی را از روش‌های معمول این نوع کسب و کارها دریافت نمی‌کنیم و صرفا موارد اندکی هستند که مبادی سود ما محسوب می‌شوند.

آی‌تی‌رسان: آینده کسب و کار شما چه خواهد شد؟ در آینده چه برنامه‌هایی دارید؟

ما در حال حاضر چیزی در حدود ۵۰ حراجی روزانه داریم که همگی فعال هستند و جریان دارند، طبق برنامه‌ریزی شش ماهه قصد داریم که این عدد را به ۱۵۰ حراجی روزانه برسانیم و قصد داریم تا افرادی که موفق به پیروزی در حراجی‌ها نمی‌شوند، به سمت خرید از فروشگاه سوق دهیم که قطعا منجر به توسعه کسب و کار ما خواهد شد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب