پر بازدید ترین مطالب

مدير واحد موبايل HTC از سمت خود کناره گيري کرد


مدير واحد موبايل HTC از سمت خود کناره گيري کرد

خبرگزاري آريا – مدت زيادي از واگذاري تيم توسعه موبايل هاي پيکسل اچ تي سي به گوگل نمي گذرد و حالا خبر رسيده که شرکت تايواني مدير واحد موبايل خود را هم از دست داده است.
چيالين چنگ که در آوريل سال 2012 به عنوان مدير ارشد مالي به اين شرکت ملحق شد، طبق اعلام اچ تي سي به خاطر پاره اي مسائل شخصي از سمت مديريت بخش موبايل و گجت هاي هوشمند اين شرکت کناره گيري کرده است.
هنوز حرفي در مورد اينکه چه کسي قرار است جايگزين وي شود به ميان نيامده و اين يعني مديرعامل و رئيس هيئت مديره شرکت، خانم چر ونگ، تا زمان پيدا کردن جايگزين براي او روزهاي پرمشغله اي را پشت سر خواهد گذاشت.
اچ تي سي در توضيح اين تغيير بيانيه اي به شرح زير را براي انگجت ارسال کرده است:
ما تاييد ميکنيم که چيالين چنگ از سمت خود به عنوان رئيس واحد موبايل و گجت هاي هوشمند استعفا داده است. از او به خاطر زحماتش در شرکت طي شش سال گذشته سپاسگزاريم و آرزوي موفقيت داريد.
البته اينکه آقاي چنگ درست قبل از آغاز تعطيلات سال نوي چيني از سمت خود استعفا داده اندکي سوال برانگيز است اما با درنظر داشتن عملکرد ضعيف اچ تي سي در بازار موبايل (خصوصا چين) اين اقدام وي چندان هم تعجب برانگيز نيست.
ناگفته نماند که اچ تي سي براي بازگشت به روزهاي اوج خود از هيچ تلاشي فروگذاري نکرد اما تلاش هايش به نتيجه مطلوب نرسيد. اين شرکت در آخرين گزارش مالي سه ماهه خود (سه ماهه سوم) با زيان خالص 103 ميليون دلاري روبرو شد که دست برقضا مصادف بود با دهمين فصل زيان ده متوالي آن. طبق اعلام شرکت تايواني TrendForce که در زمينه تحليل بازار فعاليت دارد حجم توليدات موبايل اچ تي سي در سال گذشته افتي قابل توجه را پيدا کرد و به رقم کمتر از ده ميليون دستگاه رسيد.
با در نظر داشتن همين مساله نيز اچ تي سي هدف فروش دو ميليون عددي را براي پرچمدار تازه اش در نظر گرفته و قصد دارد توليد باقي موبايل هايش را به شرکت هاي ديگر بسپارد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب