پر بازدید ترین مطالب

مدير ماينکرفت به سمت رئيس استوديو بازي سازي مايکروسافت رسيد


مدير ماينکرفت به سمت رئيس استوديو بازي سازي مايکروسافت رسيد

خبرگزاري آريا – مايکروسافت مدير پروژه بازي ماينکرفت را به سمت رئيس استوديو بازي سازي خود منصوب کرد و حال او يکي از نقش هاي مهم در بخش بازي هاي ويديويي مايکروسافت را ايفا مي کند.
ساتيا نادلا، مديرعامل مايکروسافت، پيش از اين نيز فيل اسپنر، مدير بخش ايکس باکس مايکروسافت را به سمتي ارتقا داده بود که در آن اسپنسر وظيفه نظارت بر تمام بازي ها، سخت افزارهاي مربوطه و راهبردهاي بخش بازي را بر عهده مي گرفت.
اسپنسر مستقيماً به نادلا گزارش مي دهد و مت بوتي به عنوان مدير جديد استوديو بازي سازي مايکروسافت، مستيماً با اسپنسر در ارتباط است. اين دو با اين هدف به سمت هاي جديد منصوب شده اند تا وضعيت بخش بازي مايکروسافت نسبت به گذشته بهتر شود.
مايکروسافت اخيراً مشکلات زيادي را براي انتشار يک بازي انحصاري بزرگ براي کنسول نسل هشتمي خود تجربه کرده است. سال گذشته، يکي از انحصاري هاي مورد انتظار ايکس باکس وان يعني Scalebound به طور کامل کنسل شد و بازي هاي Fable legends و Crackdown 3 تا بهار تاخير خورده اند.
ماينکرفت
اخيراً کنسول ميان نسلي جديد مايکروسافت يعني ايکس باکس وان ايکس بدون هيچ محتواي انحصاري که قدرت فني اين کنسول را به نمايش بگذارد، به صورت جهاني عرضه شده است.
سمت جديد بوتي نشان از اين است که مايکروسافت قصد دارد تا توجه بيشتري به وضعيت کسب و کار بخش بازي خود داشته باشد. او از سال 2010 همکاري هاي زيادي با استوديوهاي متصل به مايکروسافت داشته و حتي در ساخت بازي براي سيستم عامل ويندوز موبايل نيز با مايکروسافت همکاري کرده است.
او همچنين بعد از آن که مايکروسافت در سال 2014 استوديو سازنده ماينکرفت يعني «موجنگ» را با قيمت 2.5 ميليون دلار خريداري کرد، وظيفه نظارت بر اين استوديو و همکاري در بخش ايکس باکس لايو را برعهده گرفته است.
بايد ديد که آيا اين انتصابات جديد، ايکس باکس وان را از بحران نبود بازي انحصاري درجه يک خارج خواهد کرد يا نه. موضوع نبود بازي هاي انحصاري از جمله دلايلي است که موجب شده تا فروش ايکس باکس وان در مقايسه با رقيب خود در سوني يعني پلي استيشن 4، فاصله زيادي داشته باشد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب