پر بازدید ترین مطالب

مدير ارشد واحد توسعه‌ بيکسبي به گوگل پيوست


مدير ارشد واحد توسعه‌ بيکسبي به گوگل پيوست

خبرگزاري آريا – مدير ارشد فناوري (CTO) اسبق سامسونگ توسط گوگل استخدام شد. اين شرکت مستقر در مانتين ويو قصد دارد رهبري پرو‌‌ژ‌ه‌هاي اينترنت اشياي آلفابت را به اين فرد بسپارد.
به گزارش سايت ZDNet، مدير ارشد فناوري اسبق سامسونگ «Injong Rhee» ديروز با عنوان شغلي کارآفرين مقيم به شرکت مادر گوگل پيوست.
اين مدير ارشد که در سال 2011 ميلادي به سامسونگ پيوسته بود، روي پروژ‌ه‌هاي مهم زيادي نظير پلتفرم امنيتي آن به نام ناکس، سيستم پرداخت موبايلي سامسونگ پي و دستيار ديجيتالي بيکسبي کار کرده است.
به گزارش ZDNet، مدير سابق واحد توسعه بيکسبي يکي از افراد کليدي در خريد شرکت آمريکايي Joyent بود که در حوزه‌ي حافظه‌هاي ابري فعاليت مي کرد چرا که به باور وي سرويس‌هاي نرم‌افزاري جديد کمپاني سامسونگ در آن زمان نياز به گستره‌ي وسيعي از حافظه‌هاي ابري داشتند.
او همچنين سرپرست تيم اول R &D سامسونگ بود که بر توسعه‌‌ي نرافزار‌‌ها و سرويس‌هاي گوناگون نظارت کرده و همچنين مسئوليت رهبري پروژه‌ي دستيار مجازي مبتني بر هوش مصنوعي اين شرکت کره‌‌اي را نيز برعهده داشته است. از اين رو برخي سايت ها حتي به وي لقب رهبر بيکسبي داده‌اند.
وي با موي بلند و سبک صحبت مستقيمش، از شخصيت‌هاي منحصر به فرد ميان مديران ارشد سامسونگ به حساب مي‌آمد و تخصصش در زمينه‌ي نرم‌افزار موجب شده بود که بتواند پس از استخدام به جايگاه‌هاي کليدي‌تري در اين شرکت دست يابد. دستاورد‌هاي وي در حوزه‌ي نرم افزار به شدت توسط مديران شرکت کره‌اي قابل احترام بود. هرچند که اين غول صنعت تکنولوژي بيشتر به علت توليد سخت افزار‌هاي خارق العاده شهرت دارد.
پس از فعاليت تقريباً 7 ساله‌ در سامسونگ، حال او به گوگل پيوسته تا پروژه‌هايي در زمينه‌ي اينترنت اشيا (IoT) را به سرانجام برساند. کارشناسان پيش بيني مي‌کنند که وي مسئول پروژه‌هايي در رابطه با گوگل هوم فميلي خواهد بود تا محصول اين شرکت بتواند با آلکسا‌ي آمازون و هوم‌پاد اپل رقابت کند.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب