پر بازدید ترین مطالب

ماهواره هاي اينترنتي SpaceX هفته آينده به فضا فرستاده مي شوند


ماهواره هاي اينترنتي SpaceX هفته آينده به فضا فرستاده مي شوند

خبرگزاري آريا – پس از پرتاب موفقيت آميز موشک فالکون هوي، SpaceX براي مأموريت بعدي خود آماده مي شود: ارسال ماهواره هايي به مدار زمين تا بتوانند دسترسي به اينترنت را براي سراسر کره خاکي فراهم کنند.
اسپيس اکس ترجيح داده که در مورد اين مأموريت سر و صداي زيادي بر پا نکند، بنابراين تا اين لحظه در مورد پروژه اطلاعات زيادي به دست نيامده. تنها چيزي که مي دانيم اين است که کميسيون ارتباطات فدرال آمريکا مجوز انجام اين مأموريت را صادر کرده و از متن درخواست اسپيس اکس از اين کميسيون پيداست که موشک فالکون 9 وظيفه حمل دو ماهواره Starlink و محموله Mexico`s Paz را در اين مأموريت به دوش خواهد کشيد.
بد نيست بدانيد که استارت پروژه ارسال ماهواره هاي اينترنتي توسط اسپيس اکس به فضا، از ماه مي سال 2017 کليد خورد. اسپيس اکس در اين تاريخ براي نخستين بار موضوع را با کميته تجارت، علم و تکنولوژي سناي آمريکا مطرح کرد و از برنامه هاي خود براي ارسال هزاران ماهواره به مدار زمين در حد فاصل سال هاي 2019 تا 2024 سخن گفت.
هدف اسپيس اکس از اين کار ايجاد يک ISP و کسب سرمايه براي پروژه هاي بزرگ تري مثل پروژه ارسال انسان به مريخ عنوان شده است. پرتاب موشک فالکون 9 در تاريخ 17 فوريه (برابر با 28 بهمن ماه) رأس ساعت 5:47 دقيقه بامداد به وقت تهران و از پايگاه نيروي هوايي واندنبرگ در کاليفرنيا انجام خواهد شد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب