پر بازدید ترین مطالب

ماجرای پیام اسپم با نام خود کاربران در جیمیل


وبسایت سخت افزار – امیرحسین آریایی: بر اساس گزارش ها تعدادی از کاربران در جیمیل خود پیام های اسپمی دریافت کردند که کاملا تبلیغاتی بوده و از حساب کاربری خودشان به خودشان ارسال شده است. کاربران نیز از گوگل درخواست کمک کردند و پیام هایی را برای گوگل فرستادند. این کاربران تاکید داشتند که حساب کاربریشان از امنیت بالایی برخوردار است و از تاییدیه رمز عبور نیز بهره می برد در نتیجه امکان ندارد که کسی وارد حساب کاربریشان شود.

ماجرای دریافت پیام اسپم با نام خود کاربران در جیمیل

گوگل با بررسی های مختلف متوجه شد که هدر ها جعلی هستند از طریق یک شبکه برای کاربران پیام هایی با نام خودشان ارسال می کنند. به نظر می رسد که این پیام های از سوی شرکت مخابرتی به نام Telus در کانادا ارسال شده باشد به همین دلیل گوگل این پیام ها را در یک فایل ذخیره کرده است تا بررسی های لازم را انجام دهد.

گوگل اعلام کرده است که اقدامات لازم برای محافظت در برابر این پیام های اسپم را انجام خواهد داد. از طرفی شرکت Telus نیز اعلام کرده است که این پیام ها از سرور او نیست. به هر حال گوگل در حال حاضر در حال بررسی و برطرف کردن این مشکل است و به زودی این مشکل برای کاربران حل خواهد در نتیجه خطری کاربران را تهدید نخواهد کرد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب