لپ‌تاپ را روي پايتان نگذاريد!


لپ‌تاپ را روي پايتان نگذاريد!


خبرگزاري آريا – وب‌سايت ساعت ۲۴: به نظر مي‌رسد اين روزها، لپ‌تاپ‌ها به دليل امکان استفاده در مکان‌هاي مختلف از روي کاناپه گرفته تا روي نيمکت پارک، درحال پيشي گرفتن از دسکتاپ‌ها هستند.

با اين حال اگر شما از افرادي هستيد که عادت به استفاده از لپ‌تاپ‌تان در اين نوع مکان‌ها داريد، هرگز آنها را مستقيم روي پايتان قرار ندهيد تا از مشکلات زير دوربمانيد.

لپ‌تاپ را روي پايتان نگذاريد!

سندرم پوست برشته

اين احتمال وجود دارد کساني که عادت به استفاده طولاني از لپ‌تاپ و قراردادن آن روي پايشان دارند به سندرم پوست برشته مبتلا شوند. گزارش‌هاي پزشکي حاکي از آن است قراردادن ابزارهايي مثل لپ‌تاپ در مجاورت پوست براي مدت‌هاي طولاني مي‌تواند به دليل قراردادن پوست در معرض گرماي طولاني‌مدت، به ايجاد لک‌هاي پوستي غيرمعمول يا کهير منجر شود.

اين شرايط در طول زمان ايجاد مي‌شود و به مدت زماني که لپ‌تاپ روي پا قرار مي‌گيرد و همچنين ميزان داغ شدن آن بستگي دارد. هرچند اين سندرم به‌طورکلي بي‌ضرر است و پس از برطرف شدن شرايط از ميان مي‌رود، اما مي‌تواند تغييررنگ دائمي در پوست ايجاد کند. به گفته محققان سوئيسي از مرکز پزشکي کلولاند، اين سندرم در موارد نادري به سرطان پوست نيز منجر مي‌شود.

مشکلات ناباروري در مردان

ناباروري در مردان شايد جدي‌ترين خطري باشد که به استفاده از لپ‌تاپ‌ها مربوط است. براساس تحقيقات پژوهشگران دانشگاه ايالتي نيويورک، بيضه‌ها، اندام‌هاي بسيار حساسي هستند و براي نگهداري از اسپرم‌ها در شرايط دمايي متناسب با بدن تنظيم شده‌اند. قراردادن لپ‌تاپ روي پا، دماي بيضه‌ها را تا ۳۵ درجه بالاتر از دماي معمولي بدن افزايش مي‌دهد. اين شرايط، تاثيرات منفي بر توليد اسپرم داشته و حتي ممکن است باعث ناباروري شود.

خطر سرطان

به گفته محققان دانشگاه آريزونا، التهاب پوستي طولاني‌مدت به شکل بالقوه‌اي، شانس ابتلا به سرطان سلول سنگفرشي، شايع‌ترين نوع سرطان پوست که معمولا صورت را درگير مي‌کند، اما مي‌تواند به قسمت‌هاي ديگر بدن انتشار يابد را افزايش مي‌دهد. علاوه بر اين، امکان دارد ميدان مغناطيسي توليد شده توسط لپ‌تاپ، جريان‌هاي مضري را در داخل بدن ايجاد کند. محققان دانشگاه سيناي ايتاليا پي برده‌اند قدرت تابشي لپ‌تاپ‌ها وقتي روي پا و در نزديکي بدن قرار مي‌گيرند مي‌تواند به شکل خطرناکي افزايش يابد و به ايجاد تومور منجر شود.

خوشبختانه بسياري از مشکلات سلامت مرتبط با لپ‌تاپ‌ها قابل پيشگيري هستند. قرار ندادن لپ‌تاپ روي پا مي‌تواند يکي از راه‌هاي موثر باشد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

لپ‌تاپ را روي پايتان نگذاريد لپ‌تاپ را روي پايتان نگذاريد پسري كه مسي را روي دفترچه

اندکی تفکر …

‌سرانجام روزی به حکمت همه اتفاقات زندگی پی خواهی برد....
از سر درگمی ها بگذر و لبخند بزن...
اعتماد کن به حکمت خدایی که از هرکسی نسبت به بندگانش دلسوزتر است...

پر بازدیدترین مطالب