پر بازدید ترین مطالب

قول‌هايي که زنان باهوش به خود مي‌دهند


قول‌هايي که زنان باهوش به خود مي‌دهند

خبرگزاري آريا –
خصوصيات افراد باهوش
قول و قرارهايي وجود دارد که هر زني با هوش هيجاني بالا با خودش مي‌گذارد
قول و قرارهايي وجود دارد که هر زني با هوش هيجاني بالا با خودش مي‌گذارد. اين قول‌ها گاهي ساده نيستند، اما واقعيت‌هايي هستند که اين زن باهوش با آنها زندگي مي‌کند. زمان‌هايي خواهد بود که او با تمام توانش نتواند طبق اين قرارها پيش برود اما حتما اين را مي‌داند و سعي خود را براي برگشتن به مسير درست خواهد کرد.
قول‌هايي که زنان باهوش به خود مي‌دهند
1. خودش را باور داشته باشد
يک زن باهوش و خردمند مي‌داند چه توانمندي‌هايي دارد. او مي‌داند که اگر روياي خواسته‌هايش را در سر بپروراند به آنها خواهد رسيد. او درک مي‌کند که اين کار ساده‌اي نيست، اما از امتحان کردن نمي‌ترسد. از همه مهمتر، او خوب مي‌داند که اگر شکست خورد يا از مسيرش خارج شد، مي‌تواند برگردد و دوباره تلاش کند.
2. بهترين دوست خودش باشد
بهترين دوست خود بودن يعني خود را دوست داشتن. يک زن باهوش و عاقل، از تنها بودن نمي‌ترسد. در واقع او مي‌داند که بايد اوقات خوبي را با خودش سپري کند و گاهي نياز دارد از دنياي اطراف خود فاصله بگيرد و از استرس رها شود. او هر آنچه که هست را دوست دارد و پذيرفته است و تمام ويژگي‌هايي را که دلش مي‌خواهد دوستش داشته باشد، خودش دارد.
3. درک اينکه نمي‌تواند همه‌ي کارها را خودش به تنهايي انجام بدهد
يک زن بايد باهوش و منطقي باشد تا بفهمد که نمي‌تواند هر کاري را به تنهايي انجام دهد. او گاهي واقعا نياز دارد تا براي حفظ شادي‌اش کمک بگيرد. طلب کمک کردن بخشي از زندگيست و هيچ ايرادي ندارد که از افراد درست در موقعيتي درست کمک بخواهيد.
4. به خودش زياد سخت نگيرد
بعضي از زنان سعي دارند خودشان را هميشه با تمام استانداردها تطبيق بدهند و احساس مي‌کنند هرگز نمي‌توانند به قله‌ي مورد نظرشان برسند. اما زناني که از هوش هيجاني بالايي برخورداند مي‌دانند که کامل نيستند. آنها شکست مي‌خورند، حرف‌هايي مي‌زنند که بعدا بابت آن متاسف مي‌شوند و ممکن است هميشه هم بهترين دوست، همسرو يا مادر نباشند، اما همين که تلاش خود را مي‌کنند کافيست. آنها از پذيرفتن اشتباهات خود عاجز نيستند و در بلند مدت شادتر و راضي‌تر هم خواهند شد. اين نوع زنان مي‌دانند که نبايد به خودشان خيلي سخت بگيرند چون هيچکس کامل نيست.
5. بفهمند چه زماني بايد بيشتر تلاش کنند
يک زن باهوش و عاقل مي‌داند که کامل نيست اما اين را هم خوب مي‌داند که چه زماني بايد به خودش سخت بگيرد و بيشتر تلاش کند. او با خودش روراست است و اگر تصميم بگيرد سختي را تحمل کند، حتما اين کار را مي‌کند. ممکن است ديگران به او بگويند لازم نيست، اما او مي‌داند که مي‌تواند بهتر از اين باشد و براي استفاده از تمام توان خود، هر کاري خواهد کرد.
ياد گرفتن تمام اين قول و قرارها، به زمان و درک نياز دارد، اما تداوم‌شان همان چيزي است که يک زن باهوش را موفق مي‌کند. شايد پايبند ماندن به اين قول‌ها دشوار باشد اما ارزشش را دارد.
منبع: برترينها
لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب