پر بازدید ترین مطالب

فیسبوک برای شناخت کاربران خود از آن‌ها سوال‌های تصادفی می‌پرسد


جدیدترین ویژگی فیسبوک از شما سوال‌های شخصی می‌پرسد که شاید به نظر جالب و یا احمقانه بیایند تا شما را بهتر بشناسد.

مقاله‌های مرتبط:

فیسبوک قصد دارد کاربران خود را مجبور کند در بین فعالیت‌های روزمره‌ی خود در این شبکه اجتماعی، بیش‌تر درمورد خودشان صحبت کنند. جدیدترین ویژگی آن برای وب و موبایل به نام “آیا می‌دانستید” از شما سوال‌های تصادفی می‌پرسد تا اطلاعاتی را به دست آورد که ممکن است خودتان هرگز به کسی نگویید. این بخش جدید را وقتی وارد صفحه‌ی پروفایل خود می‌شوید می‌بینید که منتظر است تا به سوال‌های جالب و شاید احمقانه (مانند ابرقهرمان مورد علاقه‌ات کیست؟ رنگ مورد علاقه‌ات چیست؟ ترجیح می‌دهید کدام روز هفته باشید؟ شغل رویای شما چیست؟) پاسخ بدهید.

فیسبوک

همان‌طور که نشریه‌ی تِک‌چرچ عنوان می‌کند، ویژگی مشابهی قبلا در نرم‌افزار محبوب نوجوانان، یعنی تی‌بی‌اچ ، استفاده شده است. تی‌بی‌اچ که فیسبوک آن را در ماه اکتبر خریداری کرد، با پرسیدن سوال‌هایی مثل “چه کسی مسری‌ترین خنده را دارد؟” کاربران را تشویق می‌کند درمورد دیگران حرف‌های مثبت بزنند. متاسفانه از زمان خرید، محبوبیت آن دچار افت شد.

بر خلاف تی‌بی‌اچ ، این ویژگی یک نرم‌افزار مستقل نیست بلکه قسمتی از خود فیسبوک است. می‌توانید از بین سوال‌ها بگردید تا سوالی که خود شما مایل به پاسخگویی به آن هستید را پیدا کنید و وقتی به آن پاسخ دادید، می‌توانید آن را به عنوان آپدیت وضعیت پست کنید تا دوستانتان ببینند؛ یا می‌توانید حریم شخصی را روی گزینه‌ی “فقط من” تنظیم کنید و پاسخ‌های خود را مخفی نگه دارید.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب