پر بازدید ترین مطالب

فيسبوک مشغول آزمايش تکنولوژي تشخيص چهره براي بازيابي اکانت کاربران است


فيسبوک مشغول آزمايش تکنولوژي تشخيص چهره براي بازيابي اکانت کاربران است

خبرگزاري آريا – به نظر مي رسد کمپاني هاي بزرگ تکنولوژي چند وقتي است که توجه ويژه اي به چهره کاربران نشان مي دهند. سنسور Face ID آيفون X جديدترين مثال براي اين موضوع است و بنابر گزارش ها، سرويس مالي اندرويد پي هم بزودي از تشخيص چهره براي تاييد مبادلات مالي استفاده خواهد کرد.
از طرف ديگر، فرودگاه ها هم احتمالاً به استفاده از اين تکنولوژي روي خواهند آورد تا روند عبور از گيت هاي امنيتي را تسريع کرده و امنيت پروازها را افزايش دهند. اگرچه تا به اين لحظه، نگراني هاي زيادي نسبت به استفاده از تکنولوژي تشخيص چهره به وجود آمده، اما ظاهراً اين موضوع سبب نشده تا فيسبوک هم به تست قابليت مورد اشاره براي بازيابي اکانت کاربران نپردازد.

بنابر گزارش ها، اين قابليت تنها زماني از سوي فيسبوک مورد استفاده قرار مي گيرد که کاربران از اکانت خود خارج شده و سپس به هر دليلي، قادر به بازگشت به آن نيستند. اين خبر زماني تاييد شد که يک محقق شبکه هاي اجتماعي، اسکرين شاتي از اين قابليت براي يکي از نويسندگان خبرگزاري TheNextWeb فرستاد. اگر تشخيص چهره فيسبوک قابل اتکا بوده و به راحتي هک نشود، در دسترس کاربران بيشتري قرار مي گيرد.
در حال حاضر اطلاعات زيادي درباره اين تکنولوژي در دسترس نيست و مشخص نشده که کاربران از چه پلتفرمي (مانند موبايل، لپ تاپ يا سخت افزاري جداگانه) براي تشخيص چهره خود استفاده خواهند کرد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب