پر بازدید ترین مطالب

فيسبوک با هوش مصنوعي مي تواند تمايل به خودکشي در کاربرانش را تشخيص بدهد


فيسبوک با هوش مصنوعي مي تواند تمايل به خودکشي در کاربرانش را تشخيص بدهد

خبرگزاري آريا – فيسبوک مي خواهد که با اسکن پست هاي کاربران توسط يک هوش مصنوعي، آثار تمايل به خودکشي در آن ها را کشف کرده و جلوي اين کار را بگيرد. براي اين منظور هوش مصنوعي فيسبوک در صورت تشخيص خطر، پست افراد را نشانه گذاري مي کند تا نيروهاي انساني کمپاني بتوانند کاربر را براي مراجعه به مراکز امدادي راهنمايي کرده يا در مواقع ضروري، با نزديکان فرد براي کمک به او تماس بگيرند.
اين قابليت ماه هاست که در ايالات متحده به طور آزمايشي راه اندازي شده، اما از امروز در دسترس کاربران کشورهاي ديگر (به غير از اتحاديه اروپا که قوانين حريم خصوصي شان با اين قابليت مغايرت دارد) نيز قرار خواهد گرفت.
مارک زاکربرگ، مدير عامل فيسبوک با انتشار پستي در صفحه شخصي خود گفته که اميدوار است اين ابزار بتواند به مردم يادآوري کند که هوش مصنوعي مي تواند در «نجات جان افراد» موثر باشد. زاکربرگ در ادامه از نتايج به کارگيري اين ابزار سخن گفته و اعلام کرده که در مراحل آزمايشي، هوش مصنوعي يادشده توانسته که بيش از 100 مورد اقدام به خودکشي را تشخيص بدهد.
البته ظاهرا فيسبوک هنوز تمايل ندارد که جزئيات زيادي را در مورد نحوه عمل اين الگوريتم هوش مصنوعي در اختيار رسانه ها قرار دهد. تنها چيزي که تا الان مي دانيم، اين است که فيسبوک براي تمرين دادن اين هوش مصنوعي از پست هاي قديمي کاربران استفاده کرده که در آن ها اثراتي از تمايل به خودکشي ديده شده؛ مثل پست هايي که مرتبا نظراتي مثل «حالت خوبه؟» يا «مي تونم کمکت کنم؟» در زير آن ها تکرار شده است.
با اين وجود، مکانيزم عمل دقيق اين هوش مصنوعي هنوز مشخص نيست و فيسبوک تا کنون سخني در مورد آن به ميان نياورده است.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب