عواملی که باعث پیری زودرس میشود؟!مفیدستان:

عوامل پیری زودرس پوست

 

عادت هایی که پیرتان می کنند!

بعضی از مردم بخصوص جوانتر‌ها گمان می‌کنند فقط افزایش سن و سال است که آدم را پیر می‌کند، برخی دیگر بدرستی استرس و اضطراب را هم جزو عواملی می‌دانند که انسان را زود‌تر از آن سن و سال پیر می‌کند، اما عواملی که باعث پیری زودرس می‌شوند فهرستی بلند بالا را شکل می‌دهند؛ فهرستی که چند مورد مهمترش را در ادامه این بخش از دلگرم ذکر کرده‌ایم.

 

غذاهایی که باعث پیری زودرس می شوند

 

آیا پیر شدن ظاهریتان سریعتر از پیر شدن سنیتان است؟

 

عواملی که باعث پیری زود هنگام میشود

 • چند کار را همزمان انجام میدهید

اگر لیست کارهای روزانه تان به نظر هیچوقت کوتاه نخواهد شد، ممکن است استرس زندگی پرمشغله تان برای بدنتان مسموم باشد. خیلی ها فکر میکنند انجام همزمان کارهای مختلف خیلی خوب است اما با این روش نه تنها کاری پیش نمیبرند بلکه استرس بیشتری هم برای خود تولید میکنند.

تحقیقات مختلفی نشان میدهد که استرس مزمن تولید رادیکالهای آزاد که مولکولهایی بی ثبات هستند و به سلولها آسیب رسانده و متهم اصلی در پیری هستند، را در بدن تحریک میکند. به جای اینکه سعی کنید همه کارها را یکجا انجام دهید، سعی کنید در هر لحظه فقط روی یک کار تمرکز کنید و بعد از اتمام آن سراغ کار بعدی بروید.

 • بی اندازه شیرینی جات میخورید

به جز اینکه با خوردن شیرینی جات وزنتان را بالا میبرید، صورتتان را هم پیرتر میکنید .مولکولهای قند در درون بدن خود را به فیبرهای پروتئینی در هر سلول میچسبانند. این فرایند مخرب که گلیکاسیون نامیده می شود موجب از دست رفتن شفافیت پوست، ایجاد حلقه های تیره زیر چشم، پف کردگی، افزایش چین و چروکهای صورت و بزرگتر شدن روزنه های روی پوست میشود. اگر میخواهید شادابی و جوانی خود را حفظ کنید، شیرینی جات را برای بقیه بگذارید.

 • شبها کمتر از ۵ ساعت میخوابید

کم خوابی نه تنها باعث ایجاد پف سیاه زیر چشمهایتان میشود، بلکه طول عمرتان را هم پایین می آورد. خواب مطلوب بین محدوده هفت ساعت است. اگر علائم کم خوابی مثل نداشتن انرژی در طول روز، کند شدن ذهن، مشکل در توجه و تمرکز یا افزایش وزن را در خود مشاهده کردید، حتماً زودتر بخوابید.

 • زیاد تلویزیون تماشا میکنید

اینکه چند روز پشت سر هم بنشینید سریال محبوبتان را تماشا کنید یک چیز است، اینکه مدام پای تلویزیون نشسته باشید چیزی دیگر. در یک مجله پزشکی ورزشی بریتانیایی تحقیقی منتشر شده بود که بر روی ۱۱۰۰۰ استرالیایی ۲۵ سال به بالا انجام گرفته بود، مشخص شد که به ازای هر یک ساعت تماشای تلویزیون، ۲۲ دقیقه از سن متوسط افراد بزرگسال کاسته میشود.

علاوه بر این، افرادیکه به طور متوسط شش ساعت در روز تلویزیون تماشا میکردند، ۵ سال کمتر از آنهایی که تماشا نمیکرده اند زندگی کردند.این تاثیر بیشتر بخاطر نشستن و غیرفعال بودن است. وقتی بیشتر از ۳۰ دقیقه پشت سر هم مینشینید، بدنتان شروع به اندوختن چربی در سلولهایتان میکند که احتمال چاق شدنتان را بالا میبرد. چه برای تماشای تلویزیون نشسته باشید و چه پشت میز کارتان، هر ۳۰ دقیقه یکبار بلند شده و کمی در اطراف قدم بزنید.

 • بیشتر زمان روز را مینشینید

خطرات سبک زندگی نشسته کاملاً مشخص است: آنهایی که بیشتر روز خود را روی صندلی مینشینند بیشتر در معرض ابتلا به بیماریهای کلیوی، بیماریهای قلبی-عروقی، سرطان و چاقی مفرط هستند.

به طور طبیعی ورزش منظم به پیشگیری از این مشکلات سلامتی کمک کرده و باعث میشود طولانی تر زندگی کنید. در یک تحقیق مشخص شد آنهایی که ۱۵۰ دقیقه یا بیشتر از هفته خود را ورزش میکردند، ۱۰ تا ۱۳ سال بیشتر از افراد کم فعالیت زندگی کردند.

 • از کرمهای چشم استفاده نمیکنید

یکی از مهمترین محصولات آرایشی که باید استفاده کنید، یک کرم زیر چشم خوب برای به تاخیر انداختن چین و چروک هاست. پوست زیر چشمها نازکتر از پوست قسمتهای دیگر صورتتان است و خیلی سریعتر پیر شدنتان را نشان میدهد. مرطوب نگه داشتن این ناحیه سالها از عمر ظاهریتان کم میکند.

موثرترین کرمهای زیر چشم حاوی رتین A، نوعی ویتامین A، میباشد. سایر عوامل مهم آن عبارتند از نرمکننده ها و مرطوب کننده هایی که رطوبت، آنتیاکسیدان، اسید هیالورونیک و ویتامین C را در این ناحیه نگه میدارد. اینها ساخت کلاژن و الاستین را برای سفت کردن پوست و کاهش خطوط دور چشمها تقویت میکند.

 • از کرم ضدآفتاب استفاده میکنید اما فقط در مسافرتها

رانندگی، باغبانی و رفتن حتی تا سر کوچه بدون ضدآفتاب بسیار بیشتر از تخریبی که یک روز گذراندن کنار دریا دارد به شما آسیب میزند.علت اصلی تقریباً هر نوع پیری زودرس روی صورت قرارگیری در معرض اشعه فرابنفش است. این اشعه حتی در زمانهایی که هوا ابری یا بارانی است هم وجود دارد. با استفاده از کرم ضدآفتاب با SPF بین ۳۰ تا ۵۰ در زمانهایی که از خانه بیرون میروید از پوستتان محافظت کنید.

 • زیاد آرایش میکنید

سایه چشم آبی به کنار، آرایش زیادی هم شما را پیرتر نشان میدهد. استفاده از لوازم آرایشی، مخصوصاً محصولات آرایشی چرب، منافذ پوستتان را میبندد. علاوه بر این، استفاده بیش از حد از محصولات پوستی عطردار، موادشیمیایی و عوامل الکلی با از بین بردن روغنهای طبیعی پوست، پوستتان را خشک میکند و باعث ایجاد چین و چروک زودرس روی پوست میشود. برای راهنمایی بیشتر با متخصص پوستتان صحبت کنید.

 • دمر میخوابید و صورتتان را در بالشت فرو میبرید

دمر یا یکطرفه خوابیدن طوریکه صورتتان را در بالشت فرو ببرید میتواند روی پوستتان ایجاد چروک کرده و موجب پیری زودرس میشود. بافتهای پیوندی و کلاژن موجود در پوست صورت با بالا رفتن سن ضعیف تر میشود. به همین دلیل وقتی شبهای پیاپی به یک سمت صورتتان میخوابید، صورتتان دیگر به سرعت زمانی که جوان بودید برنگشته و صاف نمیشود. این چینهای ایجاد شده بخاطر بالشتتان دائمی خواهد شد. بنابراین بهتر است به پشت خوابیده و از روکشهای بالشت ساتن استفاده کنید که پوستتان صاف بماند.

 • خانهتان را خیلی گرم نگه میدارید

وقتی بیرون از خانه سرد است، ممکن است وسوسه شوید که داخل خانه را حسابی گرم کنید. چه شومینه و چه شوفاژها را روشن کنید، هر دو رطوبت هوای خانه را میگیرند. این موجب خشک و ملتهب شدن پوستتان میشود که به مرور زمان منجر به پیری خواهد شد. استفاده از یک مرطوب کننده هوا با خشکی هوا مقابله کرده و از خارش و پوسته پوسته شدن پوستتان جلوگیری میکند. گذاشتن یک حوله مرطوب روی شوفاژ یا یک کاسه آب سرد در اتاق، مقداری از رطوبت از دست رفته را برمیگرداند.

 • با نی نوشیدنی مینوشید

نوشیدن نوشیدنیهای تیره رنگ با نی میتواند از ایجاد لکه بر روی دندانهایتان جلوگیری میکند اما همانطور که جمع کردن چشمها باعث ایجاد چین و چروک در اطراف چشمهایتان میشود، جمع کرند لبهایتان هم موجب ایجاد چروک زودرس دور دهانتان میشود. این اتفاق با کشیدن سیگار هم روی میدهد. از اینرو بهتر است نوشیدنیهایتان را از بطری داخل لیوان ریخته تا موقع نوشیدن از جمع کردن لبها خودداری کنید.

 • کل چربیها را از برنامه غذاییتان حذف میکنید

برای حفظ حس جوانی و ظاهر شاداب کمی چربی لازم است. اسیدهای چرب امگا۳ که در ماهیهای چرب (مثل سالمون) و بعضی آجیلها (مثل گردو و بذر کتان) یافت میشود پوست را نرم نگه داشته و قابلیت ارتجاعی پوست را حفظ میکند و درنتیجه از بروز چین و چروک جلوگیری کرده و برای سلامت قلب و مغز نیز مفید است. آکادمی تغذیه و رژیم درمانی توصیه میکند که حداقل دو بار در هفته از ماهی در وعده های غذایی خود استفاده کنید.

ساعتها پشت سر هم پشت کامپیوتر نشستن به مرور زمان باعث ایجاد فرمی زشت و قوزمانند در ستون فقراتتان میشود.ستون فقرات به طور طبیعی شکلی S مانند متوازن دارد تا بتواند بدن را ثابت نگه داشته و از بدن محافظت کند. بد نشستن و ایستادن و قوز کردن ستون فقرات را از این حالت طبیعی خود دور کرده و درنتیجه عضلات، دیسک کمر و استخوانها دچار فشار میشوند.

درنتیجه آن معمولاً دچار درد و خستگی میشوید و ستون فقرات دچار پیری و بدشکلی دائمی میشود. با چک کردن و توجه به فرم بدنتان در طول روز (گوشها، شانه ها و لگن در حالت نشسته باید در یک خط صاف قرار گیرند) سعی کنید بدنتان را همیشه در وضعیت مطلوب نگه دارید.

 

———————————————————————————————

 

بامصرف این غذاها پیری زو رس در کمین شماست…


علت زود پیر شدن چه می تواند باشد؟

در تازه ترین تحقیقات ، دانشمندان به نتایج جالبی در زمینه رابطه مصرف برخی خوراکی ها و مواد غذایی با پیری زودرس به دست آورده اند که از انها مطلع خواهید شد.

 • تحقیقات دانشگاه ملبورن استرالیا نشان می دهد که غذاهای مملو از شکر و نمک برای افزایش محیط دور کمر خطرناک هستند.
 • این مواد غذایی در عین حال می توانند بدن را سریعتر از چیزی که متوجه می شوید، پیر کنند.
 • در این گزارش شماری از خوراکی هایی که روند پیری بدن را تسریع می کنند، معرفی شده اند؛ هر کدام از این خوراکی ها حاوی عناصری هستند که تنش به بدن وارد می کنند و باعث آسیب سلولی و بروز علائم فیزیکی پیری می شوند.
 • سوزی بورل یک کارشناس تغذیه در استرالیا نیز در این رابطه می گوید:برخی خوراکی ها ویژگی هایی دارند که موجب پیری سلول ها در دراز مدت می شوند.
 • در این گزارش به پنج خوراکی اشاره شده است که روند پیری را تسریع می سازند:
 • آسیب های طولانی مدت بامصرف این صبحانه رایج
 • کیک های مافین و نان موز
 • مصرف یک عدد کیک مافین یا یک تکه نان موز با قهوه در وعده صبح کار رایجی به شمار می رود اما این عادت می تواند متحمل آسیب های طولانی مدت شود.
 • مخلوط چربی اشباع شده و شکر باعث افزایش التهاب در بدن می شوند و بر پوست تاثیر می گذارد.
 • علاوه بر تاثیر پوست، سطح بالای قند در واقع می تواند نوع کلاژن بدن را تغییر دهد و آن را به یک نوع شکننده تر تبدیل کند.
 • چای لاته
 • چای لاته که در واقع مخلوط چای و شیر است جایگزین محبوبی برای قهوه در روزهای پاییزی به شمار می رود؛ چای لاته یک نوشیدنی نسبتا شیرین و مملو از کف شیر است.
 • با این وجود بیشتر کافی شاپ ها چای لاته خود را با دم کردن برگ چای درست نمی کنند و در عوض از مخلوط های آماده چای لته استفاده می کنند.
 • این درحالی است که یک پاکت مخلوط چای لته آماده محتوی شش قاشق چایخوری شکر است که زمانی با شکر طبیعی شیر مخلوط می شود به یک بمب شکری پنهان تبدیل می شود.
 • زمانی که این شکر وارد جریان خون می شود مولکول های مضری می سازد که به پروتیین بدن به ویژه پروتیین هایی که مسئول کلاژن سازی هستند، آسیب می زند که این خود باعث بروز چین و چروک بر روی پوست می شود.
 • با این حال قهوه نیز جایگزین مطلوبی به نظر نمی رسد زیرا کافیین رطوبت بدن را خالی می کند و باعث می شود که پوست چروکیده و مسن به نظر برسد.
 • سوپ های پاکتی
 • سوپ های پاکتی جایگزین های راحتی برای درست کردن غذا هستند فقط کافی است که محتوی پاکت را به آب در حال جوش اضافه کرد تا سوپ آماده شود.اما همانطور که زمان آماده سازی غذا نصف می شود مزایای تغذیه ای آن نیز نصف می شود. همچنین در هر پاکت سوپ بیش از ۸۰۰ تا هزار میلی گرم سدیم وجود دارد و
 • رژیم های غذایی مملو از نمک، فشار زیادی بر بدن وارد می کنند و می توانند باعث آسیب جدی به سلول های بدن به ویژه کلیه ها شوند .
 • آب میوه
 • صرف یک لیوان آب میوه با صبحانه به نظر مفید می رسد اما قند حاوی یک لیوان آب میوه بسیار بیشتر از چیزی است که به نظر می رسد.
 • از سوی دیگر آب میوه به شدت اسیدی است که موجب از بین بردن مینای دندان می شود ؛ همچنین یک لیوان آب میوه حاوی بیش از شش قاشق چایخوری قند است که باعث می شود سطح انسولین بالا رود.
 • از سوی دیگر سطح بالای انسولین نیز با التهاب و افزایش وزن ارتباط دارد.
 • قند موجود در آب میوه همچنین مینای دندان را نیز از بین می برد و اسیدهای موجود در آب میوه دندان ها را مستعد لکه دار شدن می سازند.
 • غذاهای چرب و سرخ شده
 • غذاهای چرب و سرخ شده گزینه لذت بخش مناسبی بعد از یک روز طولانی کار به نظر می رسند اما مصرف این غذاها به مرور زمان موجب پیر شدن سریعتر انسان می شود.
 • این بدان معنی نیست که این غذاها مزیت های تغذیه ای اندکی دارند اما مشارکت آنها در روند پیری قابل توجه است.
 • غذاهای سرخ شده و فست فودها نه تنها مملو از نمک هستند بلکه حاوی چربی های ترانس نیز هستند بنابراین تا آنجایی که می توان باید این نوع خوراکی ها را کمتر مصرف کرد زیرا بطور قابل توجهی با آسیب سلولی در ارتباط هستند.
 • از سوی دیگر چربی های ترانس حساسیت پوست و بدن را به اشعه فرابنفش خورشید را افزایش می دهند که این خود عامل اصلی پیری محسوب می شود.

 

———————————————————————————————

گردآوری شده ی مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

 

+ ۱
مخالفم – ۰لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط

زيبايي پوست چه عواملي باعث پيري زودرس پوست ميشود؟پوست و مو زيباييپوستچهعوامليباعثپيريزودرس ۱۳۹۴۱۱۴ صفحه اصلی آشنايي با روش هاي تشخیص ،پیشگیری و درمان انواع بيماري پوست و مو زيبايي پوست چه عواملي باعث پيري زودرس پوست ميشود؟ زيبايي پوست چه عواملي باعث بیشتر چه عواملی باعث پیری زودرس مغز میشود ؟ویرلن پیریزودرسمغز ۱۳۹۵۳۹ در هلند تنها خودروهای الکتریکی میتوانند تردد کنند رپورتاژ آگهی تبلیغات برند ویدئو پزشکی علمی گردشگری خودرو دیجیتال آی‌تی ویرلن چه عواملی باعث پیری زودرس مغز میشود ؟ بیشتر چه عواملی باعث پیری زودرس مغز میشود ؟ چهعواملیباعثپیریزودرسمغزمیشود ۱۳۹۴۱۰۱۵ کد خبر ۶۵۳۴ تاریخ انتشار ۱۲ دی ۱۳۹۴ ۰۸۰۰ چه عواملی باعث پیری زودرس مغز میشود ؟ برخی افراد با وجود سن بالا، از قدرت حافظه و تمرکز بالایی برخوردارند و بعضی دیگر بیشتر چه عواملی باعث پیری زودرس مغز میشود ؟ چهعواملیباعثپیریزودرسمغزمیشود ۱۳۹۵۹۸ تاریخ انتشار ۱۲ دی ۱۳۹۴ ۰۸۰۰ چه عواملی باعث پیری زودرس مغز میشود ؟ برخی افراد با وجود سن بالا، از قدرت حافظه و تمرکز بالایی برخوردارند و بعضی دیگر به محض ورود به بیشتر ویرلنپیری زودرس پیریزودرس ۱۳۹۵۱۱۷ باعث پیری زودرس مغز میشود ؟ تاریخ انتشار ۱۳۹۵۰۳۰۷۱۳۹۵۰۳۰۷ ویرلن چه عواملی باعث پیری زودرس مغز میشود ؟ برخی افراد با وجود سن بالا، از قدرت حافظه و تمرکز بالایی برخوردارند بیشتر چه عواملی باعث پیری پوست میشود؟ چهعواملیباعثپیریپوستمیشود؟ ۱۳۹۵۹۳ قرار گرفتن مزمن و طولانی در معرض نور خورشید باعث پیری زودرس میشود و این را می توان حتی در یک فرد با مقایسه قسمت هایی از بدن مثل ، صورت دست ها ، و گردن ، که بیشتر در بیشتر چه عواملی باعث بلوغ زودرس میشود چه عواملی باعث بلوغ زودرس میشود ۱۳۹۴۸۳ ارزان لپ تاپ ایسوس لپ تاپ آرنا لپ تاپ آلین ویر لپ تاپ آیفون لپ تاپ آب خورده لپ تاپ آپل لپ تاپ آلمانی لپ تاپ آلن ویر… چه عواملی باعث بلوغ زودرس میشود پدر پس از دیدن بیشتر عواملی که باعث پیری زودرس می شودمجله خانواده دایان ۱۳۹۴۸۱۶ چشمعواملی که باعث پیری زودرس می شود دمر یا یکطرفه خوابیدن طوریکه صورتتان را در بالشت فرو ببرید میتواند روی پوستتان ایجاد چروک کرده و موجب پیری زودرس میشود بافتهای پیوندی بیشتر آیا بلوغ زودرس می تواند ارثی باشد؟ آیابلوغزودرسمیتواندارثیباشد؟ ۱۳۹۵۶۱۶ شود اشعه چشم مردها باعث پیری زودرس میشود عواملی که باعث پیری زود رس میشود چه چیزهایی باعث پیری زودرس میشود چه چیز باعث پیری زود رس میشود چه عواملی باعث پیری زودرس پوست بیشتر دوبرالچه عواملی باعث سفیدی مو میشود؟ ۱۳۹۵۱۱۰ موهاعواملی که باعث پیری زودرس میشوند چرا موها سفید میشوند؟ رشته سفید یکی از نشانه های آشکار پیری است خاکستری شدن موها لزوما به این معنی نیست که شما به پایان عمر خود بیشتر چه عواملی باعث پیری زودرس مغز میشود ؟ چهعواملیباعثپیریزودرسمغزمیشود ۱۳۹۴۱۰۱۵ کد خبر ۶۵۳۴ تاریخ انتشار ۱۲ دی ۱۳۹۴ ۰۸۰۰ چه عواملی باعث پیری زودرس مغز میشود ؟ برخی افراد با وجود سن بالا، از قدرت حافظه و تمرکز بالایی برخوردارند و بعضی دیگر بیشتر چه عواملی باعث پیری زودرس مغز میشود ؟ چهعواملیباعثپیریزودرسمغزمیشود ۱۳۹۵۹۸ تاریخ انتشار ۱۲ دی ۱۳۹۴ ۰۸۰۰ چه عواملی باعث پیری زودرس مغز میشود ؟ برخی افراد با وجود سن بالا، از قدرت حافظه و تمرکز بالایی برخوردارند و بعضی دیگر به محض ورود به بیشتر ویرلنپیری زودرس پیریزودرس ۱۳۹۵۱۱۷ باعث پیری زودرس مغز میشود ؟ تاریخ انتشار ۱۳۹۵۰۳۰۷۱۳۹۵۰۳۰۷ ویرلن چه عواملی باعث پیری زودرس مغز میشود ؟ برخی افراد با وجود سن بالا، از قدرت حافظه و تمرکز بالایی برخوردارند بیشتر چه عواملی باعث پیری پوست میشود؟ چهعواملیباعثپیریپوستمیشود؟ ۱۳۹۵۹۳ قرار گرفتن مزمن و طولانی در معرض نور خورشید باعث پیری زودرس میشود و این را می توان حتی در یک فرد با مقایسه قسمت هایی از بدن مثل ، صورت دست ها ، و گردن ، که بیشتر در بیشتر چه عواملی باعث بلوغ زودرس میشود چه عواملی باعث بلوغ زودرس میشود ۱۳۹۴۸۳ ارزان لپ تاپ ایسوس لپ تاپ آرنا لپ تاپ آلین ویر لپ تاپ آیفون لپ تاپ آب خورده لپ تاپ آپل لپ تاپ آلمانی لپ تاپ آلن ویر… چه عواملی باعث بلوغ زودرس میشود پدر پس از دیدن بیشتر عواملی که باعث پیری زودرس می شودمجله خانواده دایان ۱۳۹۴۸۱۶ چشمعواملی که باعث پیری زودرس می شود دمر یا یکطرفه خوابیدن طوریکه صورتتان را در بالشت فرو ببرید میتواند روی پوستتان ایجاد چروک کرده و موجب پیری زودرس میشود بافتهای پیوندی بیشتر آیا بلوغ زودرس می تواند ارثی باشد؟ آیابلوغزودرسمیتواندارثیباشد؟ ۱۳۹۵۶۱۶ شود اشعه چشم مردها باعث پیری زودرس میشود عواملی که باعث پیری زود رس میشود چه چیزهایی باعث پیری زودرس میشود چه چیز باعث پیری زود رس میشود چه عواملی باعث پیری زودرس پوست بیشتر دوبرالچه عواملی باعث سفیدی مو میشود؟ ۱۳۹۵۱۱۰ موهاعواملی که باعث پیری زودرس میشوند چرا موها سفید میشوند؟ رشته سفید یکی از نشانه های آشکار پیری است خاکستری شدن موها لزوما به این معنی نیست که شما به پایان عمر خود بیشتر عواملی که باعث پیر شدن شما می شود پرتال تفریحی بهترینمطالب و اخبار عواملیکهباعثپیرشدنشمامیشود ۱۳۹۳۳۲۹ ارزان‌ترین راه جلوگیری از پیریتصویر برچسب ها عواملی که باعث پیری میشود پیری پیری زودرس تبلیغات دیدگاه شما در مورد این مطلب نام شما ایمیل شما تصویر بیشتر عواملی که باعث پیری زودرس می شود چیستفان پاتوق ۱۳۹۴۱۱۴ ایمیل × عواملی که باعث پیری زودرس می شود چیست صفحه اصلی سایت انجمن پست های جدید پرسش و پاسخ تقویم ابزار انجمن انتخاب بعنوان خوانده شده کلیدهای میانبر ارسال های امروز بیشتر

برچسب ها

اندکی تفکر …

خدا وقتی نخواهد، عمر دنیا سر نخواهد شد
گلوی خشک صحرایی به باران تر نخواهد شد
خدا وقتی بخواهد، غیر ممکن می شود ممکن
ولی وقتی نخواهد، واقعاً دیگر نخواهد شد