علائمي مبني بر آسيب هاي کبديمفیدستان:

علائمي مبني بر آسيب هاي کبدي


خبرگزاري آريا-نرخ ابتلا به بيماري هاي کبدي طي سال هاي گذشته روند رو به رشدي را دنبال کرده است….
به گزارش خبرگزاري آريا،نرخ ابتلا به بيماري هاي کبدي طي سال هاي گذشته روند رو به رشدي را دنبال کرده است. بنابر آمار و ارقام ارائه شده توسط موسسات و سازمان شناخته شده، بيماري هاي کبدي يکي از دلايل اصلي مرگ و مير در نقاط مختلف جهان محسوب مي شوند.
 به نقل از “پاور آو پازيتيويتي”، عملکرد درست کبد براي سلامت انسان حياتي است. از جمله وظايف کبد مي توان به موارد زير اشاره کرد:
پاکسازي خون از طريق سوخت و ساز الکل، داروها (تجويزي و غير تجويزي)، و خنثي سازي مواد سمي.
توليد پروتئين هاي ضروري، از جمله آنهايي که از لخته شدن خون جلوگيري مي کنند، مسيرهاي انتقال و تحويل مواد مغذي در خون را باز مي کنند، و پروتئين هايي که عفونت را دفع مي کنند.
توليد کلسترول و تبديل آن به مواد ضروري مورد استفاده بدن انسان.
تنظيم تامين انرژي از طريق توليد، ذخيره و تحويل گلوکز به بدن و مغز.
تنظيم تعادل هورمون ها، از جمله آنهايي که از غدد آدرنال و تيروئيد ترشح مي شوند.
دلايل بالقوه آسيب کبد متعدد هستند و شامل وراثت (به عنوان مثال، استعداد ژنتيکي)، بيماري هاي کبدي بلند مدت (به عنوان مثال،سيروز کبدي)، و مواجهه بلند مدت با مواد سمي مي شوند.درک و شناسايي نشانه هاي بالقوه آسيب کبد به منظور حفظ سلامت و تندرستي از اهميت ويژه اي برخوردار است.
خستگي
مطالات مختلف نشان داده اند که خستگي مزمن و تخليه انرژي از نشانه هاي شايع آسيب کبدي محسوب مي شوند. متخصصان پزشکي بر اين باورند که خستگي مرتبط با کبد و فرسودگي يک محصول جانبي تغييرات عصبي‌شيميايي در مغز و عدم تعادل هاي هورموني است.
تشديد احساس خستگي و فرسودگي مي تواند در نتيجه سطوح افزايش يافته محصولات جانبي سمي در خون شکل بگيرد زيرا کبدي که از عملکرد درست بي بهره است قادر به نابودي آنها نيست.
پوست خشک يا تحريک شده
پوست تحريک شده و خارش‌دار که به نظر شرايطي پايدار مي رسد، يکي ديگر از نشانه هاي بالقوه آسيب کبدي است. پوست بدن ما از طريق انتقال مايعات در سراسر بدن نيازمند رطوبت است. هنگامي که اين مايعات به اندازه کافي تامين نمي شوند، تغيير ظاهر پوست چندان غير معمول نخواهد بود. اين شرايط مي تواند قرمزي دست ها يا پاها، زرد شدن غشاهاي مخاطي يا پديدار شدن لکه هاي غير قابل توضيح در مناطق مشخصي از بدن را شامل شود.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

اندکی تفکر …

‌سرانجام روزی به حکمت همه اتفاقات زندگی پی خواهی برد....
از سر درگمی ها بگذر و لبخند بزن...
اعتماد کن به حکمت خدایی که از هرکسی نسبت به بندگانش دلسوزتر است...