پر بازدید ترین مطالب

عربستان سعودي با بودجه 500 ميليارد دلاري يک ابر شهر پيشرفته احداث مي کند


عربستان سعودي با بودجه 500 ميليارد دلاري يک ابر شهر پيشرفته احداث مي کند

خبرگزاري آريا – همان طور که احتمالاً مي دانيد عربستان سعودي بزرگترين صادر کننده نفت در دنياست که در سال هاي اخير و با کاهش روز افزون قيمت نفت، همواره تلاش کرده به سمت اقتصاد غير نفتي پيش برود.
دولت عربستان اکنون در همين راستا پروژه جديدي را تعريف کرده که پس از اجرا، کمک شاياني به پيشرفت اقتصاد اين کشور خواهد کرد؛ يک ابر شهر 500 ميليارد دلاري در همسايگي اردن و مصر که تماماً با انرژي هاي تجديدپذير تأمين خواهد شد.
پروژه مورد بحث تحت عنوان «NEOM» ديروز توسط «محمد بن سلمان آل سعود» وليعهد عربستان و طي کنفرانس سرمايه گذاري آينده در شهر رياض اعلام شد که بنا به گزارشات، بودجه 500 ميليارد دلاري آن توسط حکومت عربستان سعودي و سرمايه گذاران بخش خصوصي تأمين خواهد شد.
جالب است بدانيد که بنا بر اطلاعات موجود از پروژه، شهر «نيوم» با تمرکز بر صنعت و تجارت در منطقه اي به مساحت 26495 کيلومتر مربع احداث خواهد شد که در مقام مقايسه، 33 برابر شهر نيويورک آمريکا است.

به گفته بن سلمان، هدف نهايي NEOM کاهش وابستگي عربستان سعودي به نفت و تسريع روند پيشرفت اقتصادي اين کشور بوده و صنايع مختلفي مانند انرژي، آب، بيوتکنولوژي، غذا، توليد پيشرفته و سرگرمي از جمله نقاط تمرکز دولت در اين شهر خواهند بود.
عربستان با فروش 5 درصد از سهام شرکت نفتي آرامکو، بخشي از سرمايه مورد نياز پروژه را فراهم مي کندلینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب