طرز پخت مارکوئیس سیب زمینیمفیدستان:

درست کردن مارکوئیس سیب زمینی,پخت مارکوئیس سیب زمینی

طرز پخت مارکوئیس سیب زمینی

مواد لازم برای مارکوئیس سیب زمینی :

 

سیب زمینی  نیم کیلو 
 پیاز نگینی خرد شده  یک عدد
کره  ۵۰ گرم 
 گوجه فرنگی  ۲ عدد
قارچ ریز خردشده ۲۰۰ گرم
زرده تخم مرغ ۲ عدد
جعفری  ساطوری شده ۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه مارکوئیس سیب زمینی :

سیب زمینی را با پوست آبپز کرده و تا گرم هست پوست آن را بگیرید و له کنید و پوره می کنیم و نصف کره، نمک، جعفری ساطوری شده و فلفل و زرده تخم مرغ مخلوط کرده و هم می زنیم تا داغی سیب زمینی باعث آب شدن کره شود بعد پوره را داخل قیف ماسوره دار ریخته و کف سینی فر را کاغذ روغنی انداخته و به شکل دایره تو خالی (تقریبا شبیه لانه پرنده) از پوره داخل سینی فر که کاغذ روغنی انداختیم می گذاریم.

فر را از ده دقیقه قبل با درجه حرارت ۱۸۰ درجه گرم کردیم سینی را داخل فر می گذاریم. حدود پنج دقیقه تا مارکوئیس کمی حرارت ببیند و تخم مرغ باعث چسبندگی فینگر فود شود پیاز و با باقیمانده کره داخل ماهیتابه تفت می دهیم. مرغ آبپز و ریش ریش کرده به پیاز داغ اضافه می کنیم گوجه را پوست گرفته و فیله می کنیم و داخل پیاز داغ ریخته هم می زنیم.

و قارچ ها را ریز خرد کرده و وقتی آب گوجه ها کشیده شد به ماهیتابه افزوده نمک و فلفل و آویشن می زنیم و هم می زنیم و از روی حرارت برمی داریم و وقتی پوره ها آماده شد وسط پوره ها را پر می کنیم.

 لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

آشپزی آموزش آشپزی ،انواع مربا و ترشی،غذاهای رژیمی طرز تهیه ترشی ذرت مواد لازم برای ترشی ذرت پیاز متوسط یک عدد خیار یک عدد فلفل یک عدد آموزش آشپزیطرز تهیه آموزش آشپزیآشپزیطرز تهیهشامنهارصبخانهپختنآموزشغذاکتلتبیف استروگانفپختآش آموزش آشپزی، غذاهای ایرانی، انواع دسر، آشپزی …طرز تهیه پودر نارگیل در خانه طرز تهیه پودر نارگیل خانگی يک عدد و يا چند تا نارگيل را آشپزی آموزش آشپزی ،انواع مربا و ترشی،غذاهای رژیمی ، نگهداری طرز تهیه کوکو سویا مواد لازم برای کوکو سویا سویا دانه ریز خیس خورده ۲ پیمانه جعفری تازه خرد آموزش هنر آشپزی آموزش آشپزیآشپزیطرز تهیهشامنهارصبخانهپختنآموزشغذاکتلتبیف استروگانفپختآشپیتزا آموزش آشپزی، غذاهای ایرانی، انواع دسر، آشپزی آنلاین،آشپزی با طرز تهیه پودر نارگیل در خانه طرز تهیه پودر نارگیل خانگی يک عدد و يا چند تا نارگيل را كه دوست…

برچسب ها

اندکی تفکر …

شغلی که عشق داری بهش انتخاب کن ، که در طول عمر زندگیت یک روز هم کار نکنی.
کنفوسیوس