طرز درست کردن فلافل نخودفرنگیمفیدستان:

درست کردن فلافل نخودفرنگی, نحوه پخت فلافل نخودفرنگی

طرز درست کردن فلافل نخودفرنگی

مواد لازم برای فلافل نخودفرنگی :

 نخود فرنگی ۳۰۰ گرم 
سیر  ۲ حبه 
 سیب زمینی پخته متوسط یک عدد 
 شوید خشک  یک قاشق غذاخوری
تخم مرغ دو عدد
آردسوخاری به اندازه اینکه مواد به غلظت فلافل برسد
نمک و فلفل به مقدار لازم
ادویه مخصوص فلافل به مقدار لازم

طرز تهیه فلافل نخودفرنگی :

ابتدا نخود فرنگی را بخار پز کنید. (من از  نخود فرنگی خشک استفاده کردم و مثل سایر حبوبات با آب پختم.) و به همراه سیب زمینی پخته و سیر بوسیله گوشتکوب برقی یا میکسر، میکس کرده و تخم مرغ را به همراه نمک و فلفل و شوید اضافه کرده و مخلوط کنید آرد سوخاری را در آخر بیافزایید کم کم تا زمانی که موادتان به شکل خمیر نرمی و کمی روان دربیاید (برای من تقریبا دو قاشق غذاخوری آرد سوخاری مصرف شد) تا بوسیله قالب فلافل براحتی گرد، قالب بزنید.

روغن فراوان را در تابه گود ریخته و بگذارید حسابی داغ شود البته با شعله متوسط. و فلافل های نخودفرنگی را در آن سرخ کنید و بعد برگردانید طرف دیگر آن را هم سرخ کنید. لحظه ای غافل نشوید تا فلافل ها نسوزد و به عنوان یک شام سبک با سبزیجات دلخواهتان سرو کنید.

نکته برای پخت فلافل نخود فرنگی :

اندازه های داده شده را کم یا زیاد نکنید زیرا در این صورت فلافل ها داخل ماهی تابه وا می روند.

 لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

طرز تهیه فلافل نخودفرنگی فلافل نخودفرنگی پخت فلافل نخودفرنگی درست کردن فلافل نخودفرنگینحوه پخت فلافل طرز تهیه فلافل نخودفرنگی ای پاتوق…آشپزی و تغذیهفلافل نخودفرنگی پخت فلافل نخودفرنگی درست کردن فلافل نخودفرنگی نحوه پخت فلافل انواع شربت و نوشیدنی، آموزش درست کردن نوشیدنی، نوشیدنی گرم در این بخش شما با انواع درست کردن دسر،انواع نوشیدنی،انواع دسر،آشپزی،انواع نوشیدنی گرم سوپ، انواع سوپ، آموزش پخت سوپ، آموزش درست کردن سوپ سوپ،آموزش پخت سوپ،انواع سوپ،سوپ برای بیمار،انواع پیش غذا،پخت سوپ،سوپ سریع،سوپ با خامه طرز درست كردن فلافل طرز درست كردن فلافل خوشمزه طرز درست كردن فلافل جنوبي طرز درست كردن فلافل

برچسب ها

اندکی تفکر …

شکست بیش از موفقیت آموزنده است؛ کسی که هیچ گاه اشتباه نمی کند، هرگز به جایی نمی رسد.
راکفلر

پر بازدیدترین مطالب