طرز تهیه انواع پیتزا ایتالیایی، آمریکایی و …


پیتزا رولی یا پیتزا رولتی، پیتزا قیفی، پیتزا جیبی، پیتزا سبزیجات، پیتزا پپرونی، پیتزا بدون فر یا پیتزا تابه ای و … از انواع پیتزا هستند.

پیتزا” یکی از خوشمزه‌ترین و پرطرفدارترین فست فودهای دنیاست. همانطور که می‌دانید، پیتزا نخستین بار در ناپل ایتالیا پخته شد و پس از مدتی، در سرتاسر جهان رواج یافت و البته در این میان دست‌خوش تغییرات بسیار زیادی نیز شد، به طوری‌که پیتزای خوشمزه‌ای که امروزه در ایران طبخ شده و به فروش می‌رسد، هیچ شباهتی به پیتزا ایتالیایی اولیه ندارد.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که نخستین‌بار، سربازان داریوش (۴۸۶-۵۲۱ پیش از میلاد) نوعی نان پهن را روی سپرهای خود می‌پختند و روی آن را با پنیر و خرما می‌پوشاندند. یونانی‌ها پخت چنین نان‌هایی را از ایرانیان آموختند و این نان از یونان به روم رفت و در جنوب ایتالیا معمول شد.

انواع پیتزا ایتالیایی، طرز تهیه پیتزا، پنیر پیتزا
پیتزا به شکل امروزی، تنوع بسیار بالایی دارد. انواع پیتزا شامل پیتزا مخلوط، پیتزا مخصوص، پیتزا پپرونی، پیتزا سبزیجات، پیتزا دریایی و … از جمله پیتزاهای محبوب و مرسوم امروزی در سرتاسر دنیا هستند. 
آنچه در تهیه انواع پیتزاها مشترک است، استفاده از خمیری نازک به همراه پنیر پیتزاست و مواد دیگر بسته به سلیقه از سوسیس خانگی و کالباس خانگی گرفته تا سس گوجه فرنگی و گوشت و … متفاوت هستند. 
پیتزا را داخل فر یا ماکروفر طبخ می‌کنند تا هم خمیر آن به خوبی پخته شود و هم مواد روی آن برشته شده و پنیر روی آن‌ نیز طلایی شود اما چنانچه فر و ماکروفر در دسترس نباشد می‌توان پیتزا را داخل تابه و روی گاز نیز طبخ کرد که به آن نام “پیتزا بدون فر” داده‌اند. 

در سایت ستاره طرز تهیه چندین نمونه پیتزاهای مختلف به شما آموزش داده شده که شما می‌توانید با توجه به ذایقه و سلیقه خود و همچنین با توجه به امکاناتی که در دسترس دارید از بین آنها انتخاب کرده و با مطالعه نکات آموزشی توضیح‌داده شده، یک پیتزای خوشمزه و عالی تهیه کنید.

پیتزا مارگاریتا:

پیتزا مارگاریتا ایتالیایی در واقع شباهت بسیار زیادی به پرچم کشور ایتالیا دارد! طبق روایات، در سال ۱۸۸۹ یعنی ۲۸ سال پس از اتحاد ایتالیا، یک سرآشپز ایتالیایی به نام رافائلو اسپوزیتو و همسرش در رستوران خود “Pizzeria Brandi” پیتزایی با رنگ پرچم ایتالیا تهیه و در طول بازدید ملکه مارگاریتا و همسرش از ناپل، آن را به خدمت ملکه مارگاریتا پیش‌کش نمودند. این پیتزا که بعدها به نام پیتزا مارگاریتا به شهرت رسید درست مانند پرچم ایتالیا دارای رنگ های قرمز(گوجه فرنگی)، سفید( پنیر موزارلا) و سبز (ریحان) بود.  
طرز تهیه پیتزا مارگاریتا بسیار ساده است و آنچه اهمیت دارد کیفیت و اصالیت خمیر پیتزا ایتالیایی و درست تهیه‌شدن سس گوجه فرنگی آن است. طرز تهیه پیتزا مارگاریتای ایتالیایی اصل را در سایت ستاره بخوانید.

پیتزا مارگاریتا کلاسیک، پیتزا مارگاریتا ایتالیایی، تهیه انواع پیتزا

پیتزا پپرونی بافته شده:

پیتزا پپرونی یکی از انواع پیتزاست که با استفاده از سوسیس پپرونی تهیه می‌شود. این نوع از سوسیس که طعم بسطرز تهیه پیتزا پپرونی بافته شدهیار تندی دارد؛ بلند، باریک و سفت بوده و در معرض هوا خشک می‌شود نیازی به پختن نداشته و می‌توان آن را بدون طبخ کردن خورد. پپرونی را معمولا به صورت برش‌هایی نازک بریده و به‌عنوان اشتهاآور (اپتایزر) میل می‌نمایند.

یک راه جالب برای تهیه پیتزا پپرونی که ظاهری متفاوت و اشتها برانگیز داشته باشد و مورد توجه همه به خصوص کودکان قرار بگیرد این است که به جای پهن‌کردن خمیر به صورت گرد و همیشگی، آن را به صورت مستطیلی درآورده، برش‌ بزنید و در نهایت خمیر را ببافید تا شکلی متفاوت و جالب توجه داشته باشد. 

انواع پیتزا، طرز تهیه پیتزا پپرونی، سوسیس پپرونی

پیتزا رولتی:

پیتزا رولتی یا رول پیتزا یکی دیگر از روش‌های جالب و مدرن برای تهیه پیتزاست که به خصوص برای مهمانی‌ها و جشن تولدها یک انتخاب عالی محسوب می‌شود. 

برای تهیه انواع پیتزا رولی شما می‌توانید از مواد میانی دل‌خواه مانند گوشت چرخ‌کرده، سوسیس خانگی، کالباس خانگی و … استفاده کنید. حتی می‌توانید یک پیتزا رولتی گیاهی مخصوص گیاه‌خواران تهیه کنید و از امتحان کردن یک روش جدید لذت ببرید.

طرز تهیه انواع پیتزا، پیتزا رولی، پیتزا رولتی، انواع پیتزا

پیتزا ماکارونی:

اگر به دنبال یک غذای محبوب برای کودکان هستید، توصیه ما به شما پیتزا ماکارونی و پنیر است. ماکارونی و پیتزا دو غذای محبوب بین کودکان هستند و ما با ترکیب هر دو آن‌ها یک پکیج استثنایی را به شما هدیه خواهیم کرد. برای رسیدن به ظاهری مطلوب، ماکارونی مورد استفاده در این پیتزا بهتر است از نوع فرمی انتخاب شود.

طرز تهیه پیتزا ماکارونی، پیتزا ایتالیایی، انواع پیتزا

سمبوسه پیتزایی:

سمبوسه یکی از پیش‌غذاهای ساده و سریع است که تاریخچه‌ای طولانی دارد. سمبوسه در اصل از هند سرچشمه می‌گیرد و از موادی مانند سیب‌زمینی، جعفری و فلفل سیاه تهیه می‌شود. امروزه انواع مختلفی از سمبوسه وجود دارند که از آن میان می‌توان به سمبوسه سیب‌ زمینی، سمبوسه پنیری، سمبوسه هندی، سمبوسه پیتزایی و … اشاره کرد.

در واقع می‌توان نان سمبوسه را با هر ماده دل‌خواهی پر کرد و نام آن را تغییر داد اما آنچه مشترک است، استفاده از نان لواش و یا خمیر فیلو و سرخ‌کردن سمبوسه در حمام روغن داغ است. 

در صورتی‌که از عاشقان پیتزا و پنیر پیتزا باشید، می‌توانید سمبوسه را به روشی جدید امتحان کنید و در عین حال هم از خوردن یک سمبوسه متفاوت و هم یکی از انواع پیتزاهای جدید و لقمه‌ای لذت ببرید.

سمبوسه پیتزایی، طرز تهیه انواع پیتزا، پیتزا ایتالیایی

پیتزا قیفی:

پیتزا قیفی یکی از انواع پیش‌غذاهای مدرن و زیباست که به دلیل ظاهر جذاب و تازه‌ای که دارد، در مهمانی‌ها مورد توجه کوچک و بزرگ قرار می‌گیرد. مواد داخل پیتزا قیفی همان موادی است که برای انواع پیتزا معمولی استفاده می‌شود که بسته به سلیقه افراد متغیر می باشد. آنچه در تهیه پیتزا قیفی اهمیت دارد، طرز تهیه خمیر پیتزا و طرز پیچیدن آن به دور قیف است و بعد از آن، بقیه کار ساده است. از آنجا که خمیر پیتزا نیاز به زمان دارد تا خمیر مایه عمل کند، توصیه می‌شود اول خمیر را آماده کرده، کنار بگذارید و بعد مواد داخل آن را آماده کنید.

طرز تهیه پیتزا قیفی + ویدیو آموزش تهیه خمیر پیتزا قیفی
طرز تهیه پیتزا قیفی، انواع پیتزا جدید، پیتزا ایتالیایی

پیتزا بدون فر:

به طور معمول، انواع پیتزا را داخل فر یا ماکروفر طبخ می‌کنند تا هم خمیر آن به خوبی پخته شود و هم مواد روی آن برشته شده و پنیر روی آن‌ نیز طلایی شود. اما گاهی به هر دلیلی اجاق گاز فردار یا ماکروفر در دسترس نیست و یا اینکه افراد دوست دارند شکل متفاوتی از پیتزا را در خانه خود امتحان کنند. بهترین و مناسب‌ترین راه در این مواقع، طبخ پیتزا درون تابه و روی گاز است. برای آشنایی با روش کار روی لینک زیر کلیک کنید.

پیتزا بدون فر، انواع پیتزا، پیتزا تابه ای

پیتزا جیبی:

اکثر ما پیتزا را همیشه به صورت گرد و نهایتا مربع دیده‌ایم اما شکل ظاهری پیتزا می‌تواند چیزی به جز این اشکال سنتی و کلیشه‌ای باشد. پیتزا رولی و پیتزا قیفی نمونه‌های جالبی از تنوع در پخت پیتزا هستند که شکل ظاهری این غذا را جذاب‌تر و متفاوت‌تر از همیشه می‌کنند. 

به جز این دو مورد نوع جالب و بسیار ساده‌تری نیز هست که به آن پیتزا جیبی گفته می‌شود. این پیتزا مانند دیگر انواع پیتزاها با مواد دل‌خواه پر می‌شود که ما نمونه‌ای از آن با استفاده از مرغ و اسفناج را به شما آموزش خواهیم داد.

انواع پیتزا، پیتزا جیبی، پیتزا مرغ و اسفناج، طرز تهیه پیتزا ایتالیایی


پیتزا سبزیجات:

حتما تا به حال یکی از انواع پیتزا سبزیجات را خورده‌اید یا دست کم از نزدیک دیده‌اید. پیتزا سبزیجات در واقع همان پیتزای معمولی است که مثل هر پیتزای دیگری، یک پایه خمیری داشته ولی به جای استفاده از سوسیس، کالباس، مرغ یا گوشت، از انواع سبزیجات به اضافه پنیر پیتزا برای تهیه آن استفاده می‌شود. 

پیتزای سبزیجاتی که این بار می‌خواهیم به شما آموزش دهیم اما کاملا متفاوت است و بزرگ‌ترین تفاوت آن، عدم استفاده از خمیر پیتزاست. درست خواندید؛ پیتزا سبزیجات بدون خمیر! اگر کنجکاو شدید بدانید این پیتزا چطور تهیه می‌شود، با ادامه مطلب همراه باشید.

پیتزا سبزیجات، انواع پیتزا، طرز تهیه پیتزا رنگین کمان

امیدواریم از این مجموعه آموزشی کامل و جامع نهایت استفاده را ببرید و بتوانید در منزل انواع پیتزاهایی که دوست دارید تهیه کنید و از چشیدن طعم یک غذای خانگی سالم لذت ببرید.

گردآوری: مجله اینترنتی ستارهلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

طرز تهیه ژله، طرز تهیه ژله شکستنی، انواع ژله آکاانواع ژلهطرز تهیه ژله تزریقیطرز تهیه ژله رولیطرز تهیه ژله بستنیطرز تهیه انواع ژله انواع سالاد در این بخش شما با انواع سالاد رژیمیدرست کردن سالادسالاد اندونزیسالاد سزارسالاد طرز تهیه ماكارونی با پنیـر پیتـزاواد لازم برای نفر ماكارونی نازك یك بسته گوشت چرخ‌كرده گرم پیاز متوسط یك عددطرز تهیه سالاد تن ماهی طرز تهیه کیک گردو و خرماکیک زمستانی مخصوص کریسمس طرز تهیه یک کیک ساده و خوش طعمطرز تهیه تهیه آبرنگ خوراکی برای نقاشی روی فوندانت و طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی با مغز وانیلی و رویه مخصوصطرز دوخت انواع پانچو روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و طرز دوخت انواع پانچو برش و دوخت انواع بلوز و مانتودرست کردن آلو بخارا روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و چه زیباست هنگامی که در اوج نشاط و بی نیازی هستی دست به دعا برداری خدایا به خاطر طرز تهیه ژله، طرز تهیه ژله شکستنی، انواع ژله آکا انواع ژلهطرز تهیه ژله تزریقیطرز تهیه ژله رولیطرز تهیه ژله بستنیطرز تهیه انواع ژلهطرز طرز تهیه کیک مرغ و گردو آکا طرز تهیه کیک مرغطرز تهیه کیک مرغ خوشمزهطرز تهیه کیک مرغ و گردوطرز تهیه کیک مرغ مجلسیطرز طرز تهیه ماكارونی با پنیـر پیتـزا ایران ناز واد لازم برای نفر ماكارونی نازك یك بسته گوشت چرخ‌كرده گرم پیاز متوسط یك عدد رب گوجه طرز تهیه تهیه آبرنگ خوراکی برای نقاشی روی فوندانت و بیسکوئیت طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی با مغز وانیلی و رویه مخصوص طرز تهیه سالاد تن ماهی طرز تهیه سالاد تن ماهی آموزش کامل طرز تهیه نان بربری کنجدی و خوشمزه به سبک سنتی آشپزی آموزش کامل طرز تهیه نان بربری کنجدی و خوشمزه به سبک سنتی نمکستان » برای این پست آموزش طرز آشپزخانه کوچک من سیر ترشی شکمو به اشپزخانه کوچک من خوش امدید از اونجایی که عاشق اشپزی هستم و از اشپزی لذت میبرم و

برچسب ها

اندکی تفکر …

تصور کن؛
اگر قرار بود
هرکس به اندازه دانش خود
حرف بزند
چه سکوتی بر دنیا حکمفرما می شد ....

پر بازدیدترین مطالب