طرز تهیه‌ی یک حلوای خوشمزه به سبک بحرینیمفیدستان:

امروز تصمیم داریم شما را با تهیه‌ی یک نوع حلوای خوشمزه که سوغات کشور بحرین نیز به شمار می‌رود آشنا کنیم. برای آشنایی با روش تهیه‌ی این حلوای خوشمزه، با ما همراه باشید. ابتدا نشاسته را در آب خوب حل می‌کنیم. شکر را در ظرفی ریخته روی حرارت کمی قرار می‌دهیم تا ذوب شده و به اصطلاح کاراملی گردد.

طرز تهیه‌ی یک حلوای خوشمزه به سبک بحرینی

 

«اختصاصی تابناک باتو» امروز تصمیم داریم شما را با تهیه‌ی یک نوع حلوای خوشمزه که سوغات کشور بحرین نیز به شمار می‌رود آشنا کنیم. برای آشنایی با روش تهیه‌ی این حلوای خوشمزه، با ما همراه باشید.
طرز تهیه‌ی یک حلوای خوشمزه به سبک بحرینی

مواد لازم:

شکر: ۲ پیمانه

نشاسته: نصف پیمانه

آب: دو و نیم پیمانه

گلاب مخلوط شده با زعفران: نصف پیمانه

کره: یک قالب کوچک

پودر هل: یک قاشق

آجیل خرد شده (از هر نوع که تمایل داشتید): نصف پیمانه برای داخل حلوا و مقداری نیز برای تزیین

طرز تهیه:

ابتدا نشاسته را در آب خوب حل می‌کنیم. شکر را در ظرفی ریخته روی حرارت کمی قرار می‌دهیم تا ذوب شده و به اصطلاح کاراملی گردد. کره را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط می‌کنیم. حرارت را بالا برده و نشاسته را به مخلوط شکر و کره اضافه کرده و خوب هم می‌زنیم.

آجیل خرد شده را به مواد قبلی اضافه می‌کنیم و حدود نیم ساعت مواد را روی حرارت هم می‌زنیم تا غلیظ شوند. گلاب مخلوط شده با زعفران را به مواد قبلی اضافه می‌کنیم. حلوای آماده شده را از روی حرارت برمی‌داریم و در ظرف مناسبی ریخته و با آجیل خرد شده تزیین می‌کنیم.

در صورت تمایل برای پررنگ تر شدن این حلوا می‌توانید از رنگ قرمز خوراکی نیز استفاده کنید.این حلوا، سرد سرو می‌شود.

ترجمه و تنظیم: تابناک باتو

منبع: tareekaaلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

کباب تابه ای، طرز تهیه کباب تابه ای یا ماهیتابه …طرز تهیه ی کباب تابه ای جگر طرز تهیه کباب تابه ای به سبک ترکیه ای ها روش تهیه کباب تابه اسنک، طرز پخت اسنک سمبوسه، انواع اسنک، مواد لازم …اسنک را هم می توان به عنوان میان وعده و هم به عنوان یک وعده ی غذایی میل نمود، اسنک را پرتال آموزشی تخصصی ســـرآشپـــزبعد از مدت ها تلاش همکاران ، بخش اس ام اس پرتال راه اندازی شد با ارسال یک پیامک به کباب تابه ای، طرز تهیه کباب تابه ای یا ماهیتابه تصویری طرز تهیه ی کباب تابه ای جگر طرز تهیه کباب تابه ای به سبک ترکیه ای ها روش تهیه کباب تابه ای به اسنک، طرز پخت اسنک سمبوسه، انواع اسنک، مواد لازم برای برای اسنک را هم می توان به عنوان میان وعده و هم به عنوان یک وعده ی غذایی میل نمود، اسنک را مواد پرتال آموزشی تخصصی ســـرآشپـــز بعد از مدت ها تلاش همکاران ، بخش اس ام اس پرتال راه اندازی شد با ارسال یک پیامک به شماره

برچسب ها

اندکی تفکر …

پیش از آنکه بالارفتن از نردبان موفقیت را آغاز کنید، مطمئن شوید که نردبان را به ساختمان مناسب تکیه داده اید.
استفان کاوی

پر بازدیدترین مطالب