پر بازدید ترین مطالب

شیفت شب بیمارستان با حضور ربات‌های پرستار


باشگاه خبرنگاران: جهان در حال پیش رفت است و به مرور شیوه زندگی و انجام کارهای افراد دچار تغییر و تحولاتی اساسی می‌شود. انجام کارهایی که تا گذشته‌ای نه چندان دور تنها با دست انسان‌ها صورت می‌گرفت، امروزه توسط ربات‌های هوشمندی که به وسیله مخترعان و دانشمندان طراحی شده‌اند، صورت می‌گیرد.

شیفت شب بیمارستان با حضور ربات‌های پرستار

پیش بینی دانشمندان در طول سال‌های اخیر از این مطلب حکایت داشت که ربات‌ها به مرور جای برخی از کارهایی که تاکنون توسط انسانه‌ها انجام می‌شد را می‌گیرند و در حال حاضر این پیش بینی در حال تحقق است.

از ربات نماز خوان گرفته تا ربات‌های آشپز و ورزشکار، کشیک و همچنین تولید ربات‌های خدمه و خدمتگزار جزو جدیدترین دستاوردهای دانشمندان در عرصه تولید ربات‌ها هستند.

مخترعان در جدیدترین اختراع خود نوعی از ربات را به عنوان «ربات پرستار» طراحی و تولید کرده‌اند که در حال حاضر به عنوان پرستار شیفت شب در برخی از بیمارستان‌های ژاپن مشغول به کار و ارائه خدمت به بیماران هستند.

جالب است بدانید که این ربات‌ها طوری طراحی شده‌اند که برای حرکت بیماران و دارو دادن به آن‌ها، به پرسنل بیمارستان و یا همراهان آن‌ها کمک می‌کنند و البته در برخی از موارد جای همراه و اموری که بر عهده وی است را می‌گیرند.

شیفت شب بیمارستان با حضور ربات‌های پرستارلینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب