پر بازدید ترین مطالب

شکايت اپل از کوالکام به خاطر نقض حقوق حداقل هشت پتنت


شکايت اپل از کوالکام به خاطر نقض حقوق حداقل هشت پتنت

خبرگزاري آريا – به نظر مي رسد که آتش نبرد قضايي اپل و کوالکام قرار نيست به اين زودي ها فروکش کند. اپل اخيراً در اقدامي متقابل، عليه کوالکام پرونده تشکيل داده و اين کمپاني را به نقض حقوق حداقل هشت پتنت در زمينه مديريت انرژي در پردازنده هاي اسنپدراگون 800 و 820 متهم کرده است. بايد اشاره کرد که اين پرونده تازه، با پرونده مشابه ديگري که مدعي مي شد «سال ها» پيش از کوالکام به دنبال چنين پتنت هايي بوده تفاوت دارد؛ اپل به دنبال دريافت خسارت است.
بر هيچکس پوشيده نيست که اين پرونده تازه قرار است صرفاً براي کوالکام چالش آفريني کند. در حالي که اين چيپست ها ديگر مثل سال ها پيش در حجم بالا توليد نمي شوند، در صورت موفقيت زودهنگام اپل تا زماني که اين مدل هاي اسنپدراگون هنوز در حال توليد و فروش هستند مي توانند به درآمد کوالکام لطمه بزنند. البته چنين پرونده هايي معمولاً چندين سال طول مي کشند و آن موقع، پيروزي اپل بيشتر جنبه نمادين دارد تا کاربردي.
اپل مشاجره پتنت را در طي ماه هاي آغازين 2017 به راه انداخت و از کوالکام به خاطر دريافت حق امتياز غيرمنصفانه براي تکنولوژي ديگري که «ارتباطي به پتنت ندارد» شکايت کرد. کوالکام سپس آيپد و آيفون را هدف حمله قضايي خود قرار داد.
در حال حاضر هنوز مشخص نيست که چه کسي پيروز ميدان خواهد بود، اما اپل ممکن است اندکي برتري داشته باشد؛ زيرا کوالکام با چندين شکايت به خاطر رفتار غير رقابتي و دريافت حق امتياز غيرمنصفانه روبرو شده است. اگر دادگاه تشخيص دهد که چنين رفتاري واقعاً انجام مي شود، نتيجه نهايي قطعاً به نفع کوالکام نخواهد بود.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب