پر بازدید ترین مطالب

سیستم عامل کروم به قابلیت تبدیل گفتار به نوشتار مجهز می‌شود


قابلیت جدید گوگل داک این امکان را به کاربران می‌دهد که گفتار خود را تبدیل به نوشتار کنند.

چندی پیش آرتم (Artem) از قابلیت جدید نرم افزار Google Docs پرده‌برداری کرد؛ ویژگی فوق، این امکان را به شما می‌دهد که گفتار خود را به نوشتار تبدیل کنید. البته جهت استفاده از این قابلیت باید برنامه Google Doc به صورت مداوم بر روی دستگاه شما در حال اجرا باشد؛ اما با توجه به درخواست‌هایی که مبنی بر تغییر کدها صورت گرفت، سیستم عامل کروم به زودی این قابلیت را بدون این که نیازی به اجرای مداوم گوگل داک باشد، در دسترس عموم قرار خواهد داد.

کروم درخواست اعمال تغییراتی در کدها را به Chromium Gerrit ارسال کرد که شرح آن را در ذیل مشاهده می‌کنید:

  • پشتیبانی از قابلیت دیکته در سیستم عامل کروم (اولین نسخه)
  • راه‌اندازی قابلیت فوق با فشردن دکمه‌های Ctrl+Alt+S
  • فشردن هر میان‌بر یک فرآیند دیکته جدیدی را آغاز کند
  • با شروع فرآیند دیکته، آیکون صدا فعال شود
  • با سکوت کاربر، تشخیص داده شود که دیکته به اتمام رسیده است

اساسا با اعمال تغییراتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، شما می‌توانید برای راه‌اندازی قابلیت تبدیل گفتار به نوشتار از کلیدهای میان‌بر Ctrl+Alt+S استفاده کنید. البته برای بار نخست باید به منوی تنظیمات مراجعه و دسترسی به این میان‌بر را به صورت دستی تنظیم کنید. هنگامی که آیکون صدا به نمایش درآمد، شروع به صحبت کنید و زمانی که صحبت کردن خود را به اتمام رساندید، نرم افزار از سکوت شما این گونه برداشت می‌کند که فرآیند تکمیل شده است.

متاسفانه به دلیل این که باگ فوق خصوصی است، هیچ اسکرین شاتی از نحوه عملکرد قابلیت دیکته بر روی سیستم عامل کروم در دست نیست. به منظور مشاهده عملکرد این قابلیت و کسب اطلاعات بیش‌تر، مستلزم صرف کمی صبر و حوصله خواهیم بود.

 لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب