پر بازدید ترین مطالب

سیستان و بلوچستان در غبار ریزگردها محو شد


 خبرگزاری تسنیم: در حالی یک روز از طوفان شن در سیستان و بلوچستان می گذرد که هنوز شهرهای زاهدان، میرجاوه، نصرت آباد، زابل و زهک در غبار فرو رفته‌اند.

هنوز ترکش‌های طوفان شن روز گذشته در شهرهای شمال و مرکز سیستان و بلوچستان فروکش نکرده و همچنان گردوخاک در این شهرها ادامه دارد.

امروز بر اثر شدت گردوخاک کوه‌های اطراف شهر زاهدان دیده نمی‌شد و تمام محله‌های شهر در غبار فرو رفته که هنوز هم این غبار فضای شهر را در بر گرفته است. محورهای زاهدان- زابل، زاهدان- خاش، زاهدان- نصرت آباد و زاهدان – میرجاوه شرایط وخیم‌تری نسبت به شهرها دارند.

علی ملاشاهی رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در باره وضعیت گردوخاک گفت: امروز در شهرهای شمالی و نواحی مرکزی وزش باد و گردوخاک ادامه داشت که فردا از شدت آن کاسته می‌شود. این شرایط با شدت کمتر در نواحی جنوبی استان نیز دیده شد.

وی در ادامه با اشاره به ورود موج بعدی باد و گردخاک به استان، افزود: مجدد از اوخر روز پنجشنبه در شهرهای شمالی وزش باد به نسبت شدید همراه با گرد وخاک رخ می‌دهد که سبب کاهش دید افقی در این نواحی خواهد شد.

ملاشاهی در ادامه با اشاره به وزش باد به نسبت شدید بر روی دریای عمان، گفت: وزش این باد سبب مواج شدن دریا می‌شود به طوری‌ که فردا دریا به نسبت مواج و متلاطم می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه به ورود سامانه بارشی ضعیف به استان اشاره کرد و گفت: روز سه‌شنبه در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات مرکزی و شمال استان رشد ابر رخ می‌دهد که در ارتفاعات مرکزی بارش خفیف و پراکنده باران دور از انتظار نیست.

وی در ادامه به وضعیت دمایی استان پرداخت و گفت: در 24 ساعت گذشته راسک با بیشینه دمای 37.7 درجه سلسیوس گرم ترین شهر استان و زابل، زهک و هامون با دمای 12 درجه سردترین شهرهای استان بودند.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب