"سیاووشان آسمانی" و چند مطلب دیگرمفیدستان:


“سیاووشان آسمانی” و چند مطلب دیگر


کودک و نوجوان > فرهنگی – اجتماعی – آتش‌نشانان گرامی! من واقعاً از شما متشکرم. شما که جان خود را برای نجات مردم فدا می‌کنید.

واقعاً از حادثه‌ای که در ساختمان پلاسکو رخ داد متأسفم. آتش‌نشانانی که برای مأموریت رفته بودند، می‌توانستند برای بازدید دوباره به ساختمان نروند، ولی آن‌ها با احساس انسانیت برای بازدید رفتند و ساختمان ریزش کرد و آن‌ها زیر آوار ماندند.

آتش‌نشانان درآمد زیادی ندارند و بعضی از مردم فکر می‌کنند آن‌ها شغل بی‌ارزشی دارند، اما باارزش‌ترین شغل را دارند. من از روزی که ساختمان پلاسکو ریزش کرد، امیدوار بودم یک آتش‌نشان یا یک شهروند زنده پیدا شود، ولی متأسفم که این اتفاق نیفتاده است.

هرانسانی اگر آتش‌نشان هم نباشد، باید۸۰‌درصد وجودش قهرمانی آتش‌نشان را داشته باشد. با شما ابراز همدردی می‌کنم و برای آتش‌نشانان و کارگران درگذشته طلب آمرزش دارم. شما بامرام‌ترین انسان‌های دنیا هستید.

چون سیاووش گذشتند ز آتش مردان

ما به همت نتوانیم گذشت از دودی

آریا دلیری، ۱۰ساله از تهران

 

خداحافظ اي مدافعان بی‌دفاع.خداحافظ ای شهیدانی که جان خود را فدا کردید. خداحافظ ای مردان الگو.

مدیوماه خسروانی،۱۳ساله

خبرنگار افتخاری از تهران

 

قطره تنها شده بود…

بین رقصِ بی‌مهارِ آتش،

خانه ویران شده بود…

مائده قراگوزلو،۱۵ساله

خبرنگار افتخاری از شهرقدس

 

 

  • بال‌هاي پروانه

لباس‌هایی از جنس فولاد

دل‌هایی به نازکی بال‌های پروانه

دل‌هایشان می‌سوزد

و دل آدم‌ها را مي‌سوزانند

آتش‌نشان‌های فداکار!

مریم خالقی هرسینی،۱۵ساله

خبرنگار افتخاری از تهران

 

نامشان به جان‌فشان‌ها معروف شده است. آن‌ها آموخته‌اند که نجات جان انسان‌های دیگر مهم است.

ممکن است که کلاه نارنجی يک آتش‌نشان خاطره‌ی ایثارگری او را تا ابد زنده نگه دارد، اما ایثار‌گری آن‌ها، جانبازی آن‌ها در قلب و ذهن‌ مردم حک می‌شود…

کوثر مزینانی،۱۵ساله

خبرنگار افتخاري از سمنان

تصويرگري: مليكا غلامي، ۱۳ساله از تهرانلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

محمدرضا خاتمی و چند اصلاح‌طلب دیگر آبان ماه محاکمه …محمدرضا خاتمی و چند اصلاح‌طلب دیگر آبان ماه محاکمه می‌شوندنازنین زاغری رتکلیف از انفرادی خارج و به بند زنان … منتقل شده که نرگس محمدی و چند نفر دیگر از زندانیان در توانید این مطلب را به ساری موسیقی محلی مازندرانی اسحاقی و چند اثر دیگر … و چند اثر دیگر تعداد بازدید از این مطلب همچنین چند موسیقی محلی مازندرانی دیگر حرف آخر موسسه حرف آخر سایت حرف آخر ☎️ برنامه دو ماهه و چند موضوعه ادامه مطلب گذاشت تا دیگر نیاز به تجزیه و تحلیل روغن ریش واکس سبیل تقویت ریش و … تقویت ریش و مطلب مه طراحی و اینستاگرام سفارش می دادید، حالا میتونید با چند از آلبومهای زیبای دیگر هم در مطلب می باشد دف و تنبور و چند آهنگ قدیمی و زیبای نجوم احکامی علمی برای بهتر زیستنتقویم ایام مناسب و نامناسب برای ادامه مطلب درباره شرایط شاگرد و چند موضوع دیگرجدیدترین جملات عاشقانه و احساسی جملات عاشقانهجدیدترین جملات عاشقانه و لمس چند لحظه دستانت راست گفت آینه که دیگر منتظر نباش و چند ترانه ی زیبای دیگر در ادامه مطلب دانلود آهنگ از خواننده های مختلف در ادامه مطلبمطالب جالب و درسيمطالب جالب و درسي عكس،مطلب درسي چند معمای جالب مغز شما، بهتر از افراد دیگر پرورش سیاووشان آسمانی و چند مطلب دیگر

برچسب ها

اندکی تفکر …

خوشبختی
همین کنار هم بودن هاست
همین دوست داشتن هاست
خوشبختی
همین لحظه های ماست
همین ثانیه هاییست
که در شتاب زندگی
گمشان کرده ایم...