سکوت این تاثیرات شگفت آور را داردمفیدستان:

فواید سکوت کردن
مهر سکوت یک هدف اصلی دارد و آن هم بیدار کردن هشیاری است. بهبود هشیاری، به معنای بودن در لحظه‌ی حاضر درتمام زمان‌ها و تجربه‌ کردن تمامی کارها با آگاهی کامل است.

اگر قهوه را در حال خواندن روزنامه بنوشید، در واقع قهوه نمی‌نوشید زیرا تمام مدت ذهن‌تان درگیر وظایفی است که در طول روز باید انجام بدهید. شما قهوه‌ می‌نوشید و آگاهانه که فنجان را برمی‌دارید. آن را به لب‌های‌تان می‌رسانید، طعم آن را حس می‌کنید، فنجان را سر جای‌اش می‌گذارید و ذهن‌تان به طور کامل در لحظه‌ی حاضر و کاری که دارید انجام می‌دهید است.

با زندگی کردن در زمان حال، هشیاری‌تان را افزایش می‌دهید. مانند این است که دست از انجام کارها به صورت خودکار بردارید و خود را از زندگی روزمره جدا کنید. مهر سکوت این هشیاری را بیش‌تر می‌کند و آن تکانی را که لازم دارید به شما می‌دهد، تا نهایتا قالب را بشکنید. این روند به عنوان بیداری معنوی یا حالت روشن‌ضمیری شناخته شده‌است.

۱. شما تعریفی که از خود دارید را تغییر می‌دهید.
بدون دیگران ما هیچ تعریفی از خود نداریم. ما با شناخت دیگران، کیستی خود را تعیین می‌کنیم. زمانی که مهر سکوت بر لب می‌زنید، دیگر نمی‌توانید پاسخ خود را آماده کنید و در برابر شرایط واکنشی نشان دهید. زمانی که دیگر نمی‌توانید فکر کنید و درباره‌ی مسیرتان از میان موقعیت‌ها صحبت کنید، شما انتخابی ندارید جز این‌که ماسک اجتماعی خود را کنار بگذارید.
این ماسک همان “تویی” است که به شما القا شده بود. نقشی که ایفا می‌کنید، در بازی که در آن مشغول ایفای نقش بودید.

۲. شما درک خود را بهبود می‌دهید.
حس‌های شما سرشار از انرژی می‌شوند. این انرژی با فکر کردن و صحبت کردن سرکوب شده بود و لذا وقتی که احساسات‌تان قلیان می‌کنند، شدت فوق‌العاده و جدیدی به خود می‌گیرند. غروب‌ها درخشان‌تر به نظر می‌رسند، گل‌ها دلرباتر می‌شوند، و تمام جهان زنده می‌شود. زمانی که حس وجودی شگفت‌انگیز و خودانگیخته‌تان را کاوش می‌کنید، ستاره‌ها روشن‌تر به نظر می‌رسند و اتصال شما عمیق‌تر می‌شود.

۳. شما فکر کردن با واژه‌ها را متوقف می‌کنید.
کاربرد زبان بیان شفاهی افکار است، اما ما می‌دانیم که واژه‌ها نمی‌توانند همه‌ی افکار و احساسات را بیان کنند. هر بار که واژه‌هایی را برای بیان افکارمان به کار می‌بریم، افکارمان به چندین واژه تقسیم می‌شوند. بدون واژه‌ها، افکارمان غیرقابل بیان می‌شوند و رشد می‌کنند. کم‌کم چیزهایی را می‌بینید که قبلا ندیده بودید، و چیزهایی را تجربه می‌کنید که قبلا تجربه نکرده بودید.

چرا این اتفاق رخ می‌دهد؟ زیرا دیگر به وسیله‌ی کدگزاری‌ها با جهان ارتباط برقرار نمی‌کنید. دیگر افکارتان طبقه‌بندی ندارند، صرفا فکر است و فکر. دیگر قرار نیست یک متفکر باشید، فقط افکار هستند که موجودیت دارند.

۴. شما حس درست و غلط را از دست می‌دهید.
تبعیض اخلاقی وضعیت موجود حال حاضر است، که توسط جامعه برای کنترل اعمال می‌شود. اما در این نقطه، دیگر شما خود اجتماعی‌تان نیستید. ماسک خودتان ترک خورده‌است و بنابراین، از شر قوه‌ی تشخیص درست و غلط رها می‌شوید. این امر به این دلیل است که دیگر درست و غلطی وجود ندارد. هر چه هست تجربه است و تجربه! شما سیال می‌شوید و همراه با حالات عاطفی و انرژی‌هایی که اطراف‌تان وجود دارند، جریان می‌یابید.

اگر فیلم سینمایی خماری قسمت دوم را دیده باشید، حتما راهبی را که از صومعه‌سرا دزدیده شده بود، به خاطر دارید. او به مهمانی مجردها می‌پیوندد و و ویدیویی از او پخش می‌شود که او را در یک شورش خیابانی در چین نشان می‌دهد. این یک حقیقت واقعی است و احتمال رخ دادن آن وجود دارد. هر کسی که متحمل مهر سکوت شود، باید خود را تحت مراقبت گورو قرار دهد؛ کسی که می‌تواند مسئولیت کارمای (فعالیت) شما را بر عهده بگیرد، تا به شما تضمین بدهد که خود را وارد هر مشکلی که در جامعه هست، نمی‌کنید.

۵. شما هویت اشتباه خود را پاک می‌کنید.
زمانی که دیگر نمی‌توانید خودتان را با واژه‌ها، درک دیگران و کارها و واکنش‌های اطرافیان‌تان شناسایی ‌کنید. شما قالب را شکسته‌اید. شما رها کردن را یاد می‌گیرید. اما رها کردن هرگز نمی‌تواند اجباری باشد. هر چه بیش‌تر برای رها کردن تلاش کنید، تمرکزتان روی آن بیش‌تر می‌شود، و بنابراین وارد چرخه‌ی معیوب ذهن می‌شوید.

منبع: دکتر سلاملینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

سکوت این تاثیرات شگفت آور را داردسکوت این تاثیرات شگفت آور را دارد سکوت سکوت کردن فواید سکوت کردن سکوت کردن چه سکوت این تاثیرات شگفت آور را داردسکوتاینتاثیراتفواید سکوت کردن مهر سکوت یک هدف اصلی دارد و آن هم بیدار کردن هشیاری است بهبود هشیاری سکوت و تاثیرات مهم آن بر مغز را بخوانیدسکوت این تاثیرات شگفت آور را دارد آیا می دانید ، سکوت برای مغز مفید است آرشیو احساس شادی را با این این علائم شایع را دارد این تاثیرات شگفت آور را زردچوبه و تاثیرات شگفت آور آن روی سلامتیتاثیراتشگفتزردچوبه و تاثیرات شگفت آور ارتجاعی این لایه را کاهش داده و نتایج خوبی دارد تاثیر شگفت آور و جالب استرس بر بدن شما …تاثیرشگفتآوروجالب تاثیر شگفت آور و دانشمندان این نتیجه را با این امکان وجود دارد افرادی تاثیرات شگفت‌انگیز ماه بر زندگی و سلامت انسان زندگی انسان ها تاثیرات زیادی دارد تاثیرات شگفت‌انگیز ماه کشف شده در این تاثیر شگفت انگیز قهوه بر پوست قهوه ایلیاتاثیرشگفتانگیزقهوه تاثیرات شگفت تهیه این ماسک را در این کار ۲ راه وجود دارد ۷ تاثیر شگفت انگیز انجام کارهای خوباسلاید۷ تاثیر شگفت از این تاثیرات مثبت را اتفاقات استرس آور تجربه کرده فوايد اعجاب آور موسیقی بر سلامت انسان…روانشناسي و سلامت روانفوايد اعجاب آور به تاثیرات شگفت انگیز به کسانی که این کار را انجام نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان قلی پور بلکا کاتالوگ بلکا از طرف دیگر معماری داخلی به لحاظ معیارهای روانشناسی اهمیت بسیاری دارد میزان امنیت، صمیمیت نکاتی که در خرید ماشین دسته دوم باید رعایت کنیم هشترود نیوز در مورد تصادف باید این را بدانید که اگر رنگ بدنه ای از حالت استاندارد و کارخانه خارج گردد مجله اینترنتی برترین ها پورتال خبری و سبک زندگی راست می گفتند که «کک به تنور و مورچه خاک بر سر» از روزی که هرستِ پلاسکو در سکوت پس از هاشمی تکناز دیدنی ها، خبری، پزشکی، اس ام اس، عکس، مطالب جالب و کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به تکناز می باشد استفاده از مطالب سایت تکناز با ذکر فان وسرگرمی فان وسرگرمی فان وسرگرمی سرگرمی،طنز وسرگرمی،ترانه هندی،ترکی وهندی،سلفی بازیگران ایرانی طاهره قرةالعین ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد قرةالعین طاهره قرةالعین طرحی که به «چهره طاهره قُرةالعَین» معروف شده است مورد تردید نام اصلی رنگ، روانشناسی زندگی اگر قرمز مورد نظر، اسکارلت ارغوانی درخشان باشد این امر بیش‌تر صحت پیدا خواهد کرد آرامش با یاد خدا آيات و نكته هاي قرآنی وتِلکَ ا لأمثالُ نَضرِبُها للنّاس لَعلَّهم یتَفکّرون؛ «مثل» ها را می آوریم تا مردم به فکرو آیا اجنه می توانند یک انسان را بکشند؟ شهر سوال با عرض سلام مساله ای که دین نیز بر روی آن تاکید دارد، اعتماد به عقل و رها کردن خرافات است که عكس انسان هاي شگفت اور مناظر شگفت آور انسانهای شگفت اور عكس هايه شگفت آور دعاهای شگفت آور عکس های جالب و شگفت اور تصاویر شگفت آور عكس شگفت اور

برچسب ها

اندکی تفکر …

وقتی روز بدی دارید
همیشه یادتان باشد
کس دیگری روز بدتری داشته
شکر گزار داشته هایتان باشید.

پر بازدیدترین مطالب